Digiblogi

Ettevõtteseminar annab digitehnoloogiate instituudi tudengitele võimaluse end töömaailma trendidega kurssi viia

Oktoobris toimus esimene digitehnoloogiate instituudi tudengitele suunatud ettevõtteseminari osa, milleks oli tehnoloogia-startupi RebelRoam külastus. Järgmine ettevõtteseminar toimub juba 28. novembril ning Tallinna Ülikoolis on külas sisutootmisettevõte Interlake System GmbH.

tudengid RebelRoami külastusel

Esimesel, oktoobris toimunud ettevõtteseminaril, võtsid tudengeid RebelRoami ruumides vastu tehnoloogiajuht Taavi Talvik, tegevjuht Maris Prii ja tehniline tootejuht Martin Grünthal. RebelRoami esindajad tegid üliõpilastele pikema tutvustuse teemal "Revolutionizing Onboard Wi-Fi Experiences". Rääkimata ei jäänud ka ettevõtte alguse saamise lugu ning olulisemad sündmused ettevõtte ajaloos. Samuti sai külastajatele selgeks, milliseid suundi võtab RebelRoam oma tulevikuplaanides.

D3BDE2C1-798C-4B58-A787-385B9FCD06B3_1_201_a.jpeg

“Mulle väga meeldis RebelRoami külastus,” sõnas ettevõtteseminaril osaleja, infoteaduse tudeng Algi Tamme. “Nende kontoriruumid on väga omapärase ja hubase kujundusega." Tammele jäi enim meelde, et tudengite võõrustajad tundsid end silmnähtavalt mugavalt ja rääkisid oma tööst ja meeskonnakaaslastest märgatava kirega. "RebelRoamile sarnases tiimis ja keskkonnas sooviksin ka mina tulevikus töötada," ütles Tamme.

"RebelRoamile sarnases tiimis ja keskkonnas sooviksin ka mina tulevikus töötada," ütles infoteaduste tudeng Algi Tamme.

Ettevõtteseminari vastutav õppejõud Pirje Jürgens näeb kursust kui briljantset formaati. “On nii lahe ja tänuväärne, et leidub ettevõtteid, kes tudengeid enda juurde kutsuvad või meie juurde rääkima tulevad,” sõnas Jürgens. Ta peab oluliseks, et ettevõtteseminarist ei saa kasu mitte ainult tudengid, vaid ka ettevõtted. Tööandjale on ettevõtteseminar värbamise või praktikasuhete loomise võimalus ning samuti on võimalik leida huvide ühisosa ning teha koostööd ka erinevates projektides.

“On nii lahe ja tänuväärne, et leidub ettevõtteid, kes tudengeid enda juurde kutsuvad või meie juurde rääkima tulevad,” sõnas vastutav õppejõud Pirje Jürgens.

Järgmine ettevõtteseminar toimub juba novembris Tallinna Ülikoolis, kui külas on Marcus Ritter Interlake System GmbH-st.

D91DE4DF-7535-456F-89EE-56C642430281_1_201_a.jpeg

Ettevõtteseminari eesmärk on digitehnoloogiate instituudi tudengeid viia kokku töömaailma vajaduste ja võimalustega IT-ettevõtetes ning ettevõtetes, mis kasutavad IT arendusi suuremal või vähemal määral. Tudengile antakse võimalus tutvuda töö tegelikkusega, erinevate töökultuuridega, ärimudelitega ja äriideedega. Tudengi aspektist on oluline tekitada endale pidepunkte, kuhu saaks oma mõtetega tagasi minna või külastuste ajal oma õpingute peale mõelda. Erinevate organisatsioonidega kokkupuude annab ettekujutuse, millises organisatsioonis sooviks tudeng tulevikus töötada.

Fotode autor: Algi Tamme