Digiblogi

Tallinna Ülikool avab informaatikaõpetaja täiendõppe ning uuendatud informaatikaõpetaja magistriõppe õppekava

Eesti haridussüsteemis tekkinud informaatikaõpetajate puuduse kiireks lahenduseks avatakse digitehnoloogiate instituudis kaks uut õppekava. Vajalike pädevustega informaatikaõpetajaid on praegu Eesti koolides 50, kuid vajadus on täiendava 300 informaatikaõpetaja järele.

droon

Digitehnoloogiate instituudi direktori Peeter Normaku sõnul töötati probleemi lahenduseks välja kaks õppekava. Täiendõpe neile, kel juba on pedagoogiline haridus olemas ja kes saavad üheaastase õppe käigus juurde informaatikaõpetaja kutse. Teine õppekava on magistriprogramm neile, kes ei ole õpetajaks õppinud.

 

Õpetajatel on läbi ümberõppe võimalik oma konkurentsivõimet tõsta, kui soovitakse omandada informaatikaõpetaja kutse. Ka IT-ettevõttes töötava inimese jaoks pakub informaatikaõpetaja kutse lisaväärtust. “Loodame, et edaspidi saab informaatikaõpetusse rohkem kaasata ka ettevõtetes töötavaid IT-spetsialiste. Üldhariduskooli vanemates klassides on nimelt kavas õpilastele pakkuda digilahenduse alaste arendusprojektide läbiviimist. Nende juhendamisse võiks kaasata ka ettevõtetes töötavaid IT-spetsialiste. Seeläbi võidaks nii koolid kui pikemas perspektiivis ka ettevõtted – loodetavasti suuremal arvul õpilaste hariduse omandamise näol kõrgkoolide IT-õppekavadel,” ütles Normak.

 

Informaatikaõpetajate õppekava on nii sisu kui vormi osas küllaltki paindlik. Koos teiste erialade tudengitega on võimalus õppida elulistes ja erialavahelistes  õpiprojektides. 

Sessioonõppena korraldatud õppekorraldus sobib hästi ka töötavatele inimestele.

“Lisaks informaatikutele ja ringijuhendajatele ootame õppima ka teiste tehnoloogiliste, inseneri- või reaalteaduslike erialade bakalaureuseõppe lõpetanuid, kes tunnevad huvi digitehnoloogia ja selle õpetamise ning koolitamise vastu,” lisas instituudi direktor.

 

Digitehnoloogiate instituudi laborites katsetatakse õppetöö käigus uusimaid lahendusi virtuaalse ja laiendatud reaalsuse, 3D-modelleerimise, interaktsioonidisaini, robootika ja värkvõrgu valdkondades.

 

Vastuvõtt Tallinna Ülikooli informaatikaõpetaja magistriprogrammi ja informaatikaõpetaja ümberõppesse algab 20. juunil ning kestab magistriprogrammi puhul kuni 1. juulini, ümberõppesse juuli lõpuni.