Avalik loeng

Ökoloogia keskuse teadusseminar „Eesti väikejärvede ajalooliste batümeetriliste kaartide digitaliseerimine“

Tule osale ökoloogia keskuse sügissemestri teadusseminaril!

Loodus- ja terviseteaduste instituut

15.10.2021 kell 09.00 - 10.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Reedel, 15. oktoobril kell 9.00 on ökoloogia keskuse teadusseminaril rääkimas Tallinna Ülikooli ökoloogia keskuse teadur Tiit Vaasma. Seminaril räägitakse Eesti väikejärvede ajalooliste batümeetriliste kaartide digitaliseerimisest.

Seminarist lähemalt:

Tegemist on samanimelise KIKi projekti käekäigu tutvustamisega. Projekti laiemaks eesmärgiks on parandada Eesti väikejärvede seisundit ja majandamist. Selle üheks oluliseks eelduseks on kvaliteetne lähteandmestik ning võimalus võrrelda kaasaegset seisundit varasema situatsiooniga. Sellele aitab kaasa ajalooliste paberkandjal leiduvate Eesti väikejärvede batümeetriliste ehk sügavuskaartide digitaliseerimine, mille kaudu saab omakorda teha arvutusi järvede kunagiste morfomeetriliste näitajate kohta. Seminaril tuleb juttu sellest, milliseid sügavuskaarte leidsime, kuidas neid digisime ja mis saadud tulemustest edasi saab.

Viitna pikim järv, vaade põhjast

Viitna Pikkjärv. Foto autor: Aleksander Kaasik

 

Kus seminari saab jälgida?

Nagu juba tavaks saanud, siis meie teadusseminare saavad kõik huvilised kuulata ja vaadata ökoloogia keskuse Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/LTIOK/live/

Vaata ökoloogia keskuse teadusseminaride sügissemestri ajakava SIIN.