Õppimise väärtus tuleb ilmsiks siis, kui oskame õpitut ka elulistes olukordades kasutada. Nii nagu üksikud toiduained ei moodusta rooga, ei moodusta tervikut ka eraldiseisvad teadmised.  Õpitud teadmiste ülekandmine reaalsetesse tegevustesse jääb aga sageli nõrgaks. Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi TEADUSKÖÖK annab võimaluse seostada teadmisi ja praktilisi tegevusi moel, mis tagab mõistmise ning eluks vajalikud oskused.

pilt

TEADUSKÖÖKI on oodatud teadlased, õppejõud, üliõpilased, õpilased ja õpetajad, avades neile toiduvaldkonna mitmekesisust, pakkudes teaduse põnevust ja andes kaasa eluliselt olulisi oskusi. Teadusköögi tegevused sobivad inimestele, kes on huvitatud sügavamast tutvumisest toidumaailma ja sellega seonduvaga. Inimestele, kes hindavad kestlikku maailmavaadet ning soovivad saada tõendatud teadmisi ja praktilisi kogemusi. Just teadusköök võimaldab läheneda toiduvalmistamisele teaduslikumalt, kasutades ka laboritele iseloomulikke töövahendeid ning leidmaks vastuseid küsimustele, kuidas ja miks erinevad protsessid toiduainetes toimuvad. Teadusköök on toiduhariduse keskpunkt, mis pakub teadmisi toiduvaldkonnast ja loodusteadustes uudishimulikust lapsest professionaalse kokani.

TEADUSKÖÖGI tegevustes on olulisteks märksõnadeks keskkonnahoid; ringmajandus; toiduturvalisus; tervislik toitumine; STEAM õpe; õpetajaharidus. 
 

Tutvu keskkonnaga Tegevused meeskond 

koostöö projektid pilt

 

Teadusköök on saanud teoks tänu meie toetajatele:

logo