laborid

Meie laborid on varustatud kaasaegsete IT-põhiste lahendustega ning edasipüüdlikel üliõpilastel on võimalik juba bakalaureuseastmel toimetada ka Tallinna Ülikooli maailma tipptasemel teaduslaborites nii keemia, füüsika, bioloogia kui ka geograafia suunal. Lisaks laboritele tehakse õppe- ning teadustööd ka välitingimustes - praktikumide raames tutvutakse nii soode, järvede ja randade, metsade ja niitude, parkide ja tänavate kui ka taevaste tähtede ja maa-aluste jõgedega.

Meie laborikomplekside näol on tegu maailmatasemel teaduse tegemise infrastruktuuriga. Suur osa Tallinna Ülikooli molekulaarteaduste alasest eksperimentaalsest uurimis- ja arendustööst viiakse läbi loodus- ja terviseteaduste instituudi molekulaarteaduste laboris. Viimastel aastatel on pidevalt kasvanud erasektori huvi molekulaarteaduste alase kompetentsi vastu. Ülikooli teadlased on edukalt osalenud mitmetes sellesuunalistes arendusprojektides, sh on koostöös Tallinna Ülikooliga välja töötatud rohket meediakajastust saanud Berrichi kosmeetikatoodete sari, osaletud Turbliss OÜ toodete arendusprotsessis ning töötatud välja õlleselitajaid Kanada korporatsioonile Lallemand Inc.

Tutvu molekulaatreaduste laborite aparatuuriga. 

Tutvu molekulaarteaduste teenustega SIIN.

Tervis ja meeleolu algab ajust. Ning aju on Tallinna Ülikoolis aukohal, seda ka uurimise mõttes. Erinevate valdkondade teadlaste koostöös loodetakse leida meetodeid ja ravimeid ärevuse, depressioon või dementsuse raviks. Selleks on Loodus- ja terviseteaduste instituudis funktsionaalse genoomika ja bioinformaatika uurimisrühm. Uurimisgrupi töösuundadeks on ülegenoomsed uuringud kliinilistes, bioloogilistes ning ökoloogilistes süsteemides.

Loe lähemalt uurimisrühmast.

Tallinna Ülikooli füüsika laborite kompleksis asub Eesti üks täiuslikum ja mitmekesisem aparatuur. Füüsika kompleksi kuuluvad plasmafüüsika labor, füüsikalise optika labor, soojusõpetuse labor, teoreetilise füüsika labor jpm.

Lisaks on Tallinna Ülikoolil kasutada on kaasaegse tehnoloogiaga sisustatud füsioloogia ja kinesioloogia laborid, mis asuvad ülikooli Räägu õppehoones.

Tallinna Ülikoolis asub ka eksperimentaalpsühholoogia labor, kus viiakse tudengitega läbi uuringuid valdkondades, kus puutuvad kokku psühholoogia ja õigusteadus.

Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi alla kuulub ka ökoloogia keskus koos laborite kompleksiga. Loe lähemalt ökoloogia keskuse lehelt. 


TULE JA TUTVU MEIE LABORITE, TÖÖTUBADE JA ATELJEEDEGA TALLINNA ÜLIKOOLI VIRTUAALTUURIS.

PostiaadressNarva mnt 25, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 640 9413