Euroopa ettevõtluspädevuse raamistiku kohaselt nõustutakse tänapäeval Euroopa kontekstis laialdaselt, et spetsialistide toetamine oskuste arendamise võimaluste kaudu on äärmiselt oluline. Lisaks, kuna Euroopa Komisjon on tunnistanud vajadust sotsiaalmajanduse võimestamiseks, on  eelseisvatel aastatel finantsarengus fookuses sotsiaalmajanduse tegevuskava (detsember 2021) käivitamine. Tegevuskava eesmärk on aidata kaasa Euroopa sotsiaalmajanduse arengule, et ära kasutada selle majanduslikku ja töökohtade loomise potentsiaali ning panustada õiglasesse ja kaasavasse taastumisse pärast Covid-19 ajastut. Neil tingimustel on ESEE projekti eesmärk saavutada järgmised konkreetsed eesmärgid:

  1. Teadlikkuse tõstmine ja haridus: Tõsta teadlikkust sotsiaalsest ettevõtlusest kui elujõulisest ja mõjusast lähenemisviisist sotsiaalsete ja keskkonnaprobleemide lahendamiseks.
  2. Võimekuse suurendamine: Arendada ja täiustada MTÜde ja heategevusorganisatsioonide töötajate oskusi, teadmisi ja võimeid, kes on huvitatud sotsiaalsest ettevõtlusest.
  3. Poliitikas eestkõnelemine: Eestkõnelema toetavate poliitikate ja regulatiivsete raamistikute eest, mis võimaldavad sotsiaalettevõtete kasvu ja jätkusuutlikkust.
  4. Võrgustike loomine ja koostöö: Soodustada võrgustike loomise võimalusi ja koostööd MTÜde, heategevusorganisatsioonide, asutuste ja isikute vahel, kes on huvitatud sotsiaalsest ettevõtlusest.
  5. Rahastamine ja finantsiline tugi: Otsida häid tavasid Euroopa tasandil mehhanismide osas, mis pakuvad sotsiaalettevõtjatele rahalist tuge, nagu toetused, algkapital, mõjuhinnanguline investeerimine ja taskukohased laenud.
  6. Uuringud ja teadmiste levitamine: Viia läbi töölauauuringuid kohalikul (Küprose) ja Euroopa tasandil, sotsiaalsete probleemide ja parimate tavade kohta sotsiaalses ettevõtluses.
  7. Avalik kaasamine ja koostöö: Kaasata laiemat kogukonda ja edendada sotsiaalse vastutuse tähtsust.

Projekti juhib Frederick University Cyprus

Projekti partnerid: Nicosia Volunteerism Coordinative Council ja Tallinna Ülikool 

Tallinna Ülikooli roll/vastutus: TLÜ osaleb projektis partnerina. TLÜ roll on pakkuda potentsiaalsetele sotsiaalettevõtjatele koolitusi valdkonna ekspertide poolt, panustada töölauauuringutesse ja viia neid läbi; juhtida, koordineerida ja rakendada muid projektitegevusi.

Rahastusprogramm: Erasmus+ Programme

Eelarve: 60 000 EUR

Kestus: 1.05.2024 - 30.04.2025

Vastutav täitja: Dr. Audronė Urmanavičienė, Tallinn University, School of Governance, Law and Society

ESEE