Avalik loeng

"Treeni teadlikult" loeng: „Haigused, taastumine ja sportimine“

Kuidas treeningkoormus ja spordiala valik panna vastama oma võimetele ja tervislikule seisundile? Millal ja kuidas naasta spordi juurde peale terviseprobleemi? Kas ja kuidas teha koormustesti? Tartu Ülikooli Kliinikumi Spordimeditsiini osakonna juhataja ja spordiarst dr Agnes Mägi annab vastuseid nendel teemadel 26.11 õhtul loengus teemal „Haigused, taastumine ja sportimine“. Tule kuulama!

Loodus- ja terviseteaduste instituut

26.11.2019 kell 18.00 - 20.00

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2021 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti VEEBILOENGUTENA algusega kell 18:00. Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 10 €.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikool
(vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Spordiarsti loengus leiab käsitlemist spordialade vahelised erinevused ja nende mõju organismile arsti pilgu läbi. Räägitakse lahti sagedasemad sportimisega kaasnevad terviseprobleemid ning vigastused. Analüüsitakse miks need tekivad ja kas on võimalik neid ennetada. Kuulaja saab vastuse, mis on ülepingutus ja ületreening - miks ja kuidas need tekivad. Arutletakse kuidas neid ära tunda ja ennetada? Mööda ei saa minna ka spordimeditsiinilistest terviseuuringutest sportlase tervise kaitseks ja kuidas seeläbi treeningud ohutuks muuta. Loengu lõpuks saab ülevaate terviseuuringute läbiviimise korraldusest Eestis.

Spordis haiguste ja taastumise teemaline loeng  on üks Treeni teadlikult loengu sarjast, mida korraldab Tallinna Ülikool. Loengud toimuvad detsembrini teisipäeva õhtuti ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Järgmiste teisipäevade teemad on lihastreening, taastumine, treeningu mõju südamele ja ajule, jne (täpne kava all).

LEKTORIST

Lektor Agnes Mägi on spordiarst, vanemarst ja Tartu Ülikoolis õppejõud taastusravi erialal. Ta on Tartu Ülikooli Kliinikumi Spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku osakonna juhataja ning viib igapäevaselt läbi noor-, tipp- ja harrastussportlaste tervisekontrolle.

Ta on Lõpetanud TÜ Arstiteaduskonna spordimeditsiini eriala ning täiendab end iga-aastaselt rahvusvahelistel konverentsidel, neid ise ka kaaskorraldades ja esinedes. Dr Mägi on töötanud spordimeditsiini erialal juba üle 30 aasta.

"Treeni teadlikult" loengud toimuvad teisipäeva õhtuti Tallinna Ülikooli Räägu 49 õppehoones.

Kõik loengud algavad mugaval ajal pärast töö- või koolipäeva lõppu, kell 18.00 õhtul (loengu kestus ca 1,5 tundi).

Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal ning sularahas).

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2019 on peale seda veel 2 loengut:

• 03.12 Lihastreeningu enamlevinud vead ja õige viis - treener ja toitumisterapeut Egle Eller-Nabi
  • 10.12 Treeningu mõju kesknärvisüsteemile ja ajule - TLÜ professor Kristjan Port

*Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine:  www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusarja korraldavad Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituut ja Tallinn Liigub.

Inimesi aitab teavitada Delfi.
logoTallinn Liigub logo

Aasta%20Tervisetegu_2019.jpeg