Edulugu

LTI pälvis Aasta Tervisetegu 2019 auhinna

14. septembril Vabaduse väljakul toimunud Eesti Tervisemess - Liikuma! auhinnagalal tunnustas Tallinna Spordi- ja Noorsooamet Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituuti panuse eest tervise edendamisse.

Aasta Tervisetegu 2019 
Aasta Tervisetegu 2019 - prof Kristjan Port auhinda vastu võtmas. Autor: Signe Pikk.

Aasta Tervisetegu 2019 auhinna andis Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudile Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, kes tunnustas instituuti märkimisväärse panuse eest tervise edendamisse, läbi erinevate loengusarjade ning muude tervist edendavate tegevuste.

Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi poolt võttis auhinna vastu liikumis-, tervise- ja sporditeaduste akadeemilise suuna juht ning spordibioloogia professor Kristjan Port. Tänukõnes ütles Port: "Tarkust ei saa kellelgi anda, seda peab hankima. Ülikooli poolt üritame kõik teha selleks, et te kõik saaksite endale mitmekülgselt tervise- ja liikumisalast tarkus hankida nende loengute käigus." 

Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudis on hetkel käimas harrastusportlastele mõeldus loengusari "Treeni teadlikult" ning veidi küpsemale sihtrümale mõeldud "Tervise ja liikumise ülikool", lisaks veel mitmeid täiendkoolitusi, mida saab kõiki näha instituudi koolituse lehel: www.tlu.ee/treener.

Igal aastal toimuva Eesti Tervisemessi - Liikuma! laval pärjatakse tervisevaldkonnas tegutsevate erialaliitude ja organisatsioonide arvates suuremat tunnustust ja avalikkuse tähelepanu ja austust väärivad teod auhinnaga ja tunnustusmärgi avaliku kasutamise õigusega. Erialaliidud või tervisevaldkonnas tegutsevad organisatsioonid nimetavad auhinnasaajad, kellele antakse tunnustav auhind Aasta Tervisetegu tähelepanuväärse teo või saavutuse eest.