Avalik loeng

"Treeni teadlikult" loeng: „Lihastreeningu enamlevinud vead ja õige viis“

Loengus räägib treener ja toitumisnõustaja Egle Eller-Nabi harrastussportlastele palju vaja teha kordusi, millises tempos, palju pause, palju seeriaid ja kuidas tempisitega kiirendada progressi? Kuidas edusamme kaardistada, millal vahetada treeningkava, kuidas valida harjutusi kavasse, mis roll on sobivate taastumis meetodite kasutamisel?

Loodus- ja terviseteaduste instituut

03.12.2019 kell 18.00 - 20.00

TREENI TEADLIKULT sügis 2019

 

Tule ja registreeri end TREENI TEADLIKULT sügis 2019 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti algusega kell 18.00, Tallinna Ülikooli Räägu õppehoones (Räägu 49, Tallinn). Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 6 €. Tasumine kohapeal ja sularahas.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee 


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2019

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Mis on lihastreeningu enamlevinud vead ja õige viis? Eduka treeningtulemuse tagab personaalne lähenemine, progressi jälgimine ning õigel ajal muudatuste sisseviimine. Lihastreeningute puhul on oluline osata õigesti kaardistada algne olukord, seades endale üksnes lõppeesmärk. Lähteandmete väljaselgitamisel tekib küsimus, et milliseid teste ja kas üksnes füüsilisi näitajaid tasuks koguda. Kui on teada, et ei ole olemas treeningkava mis sobiks kõigile, siis kuidas valida sobivat? Kuidas õigesti eesmärgistatud lähteandmetega on võimalik sobiv treeningkava endale luua? Küsimustele aitab leida vastuseid Egle Eller-Nabi.

03.12 loengus „Lihastreeningu enamlevinud vead ja õige viis“ annab ülevaate oma ala tunnustatud treener ja toitumisnõustaja Egle Eller-Nabi milliseid kehakoostise, liikuvuse, lihasteste, isiksuse teste teha enne treeningkavade koostamist ja mis infot see treenitavale annab. Näiteks Neurotransmitter profiili arvestamine treeningute planeerimisel on üks uudsemaid lähenemisi treeningkavade koostamisel - aga kuidas seda kasutada. Lektor toob profiili tulemusi: millist tüüpi kavad sobivad treenitavale ning kui kiire kohanemisega on treenitav. Egle Eller-Nabi selgitab, miks on algkaardistus oluline sobiva treeningkava koostamisel. 

Loengus otsitakse vastust küsimusele, mis on olulised parameetrid treeningkavas. Palju vaja teha kordusi, millises tempos, palju pause ja kui palju seeriaid. Egle Eller-Nabi on täheldanud, et üks enamlevinum viga on mitte kasutada kavades temposid millega ühte kordust sooritatakse. Aga miks on see oluline ja kuidas aitab oluliselt kaasa kiiremalt progressile on planeeritava loengu üheks teemaks. Kuulaja saab vastuse, milline peaks olema iga nädal progress ning kuidas progressi kaardistada. Millal vahetada treeningkava ning kuidas valida harjutusi kavasse? Mis roll on taastumisel ning milliseid taastumise meetodeid kasutada? Lektor on täheldanud, et just taastumine on teema millele ei pöörata tähelepanu, aga selles peitubki just progressi võti suuresti. 

Võime treenitavana endalt küsida kas rohkem on parem või vastupidi? Kõige suurem viga lihastreeningute planeerimisel on arvata, et tulemus sõltub üksnes tehtavas trennis ignoreerides elustiili, toitumise, taastumise, psühholoogilise poole rolli. Eelnevast teemadest lähemalt jagab poolseid soovitusi ja mis kui suurt rolli mingi osa treeningute planeerimisel mängib annab nõu Egle Eller-Nabi selles teisipäeva õhtuses loengus.

LEKTORIST

Lektor Egle Eller-Nabi on treenerina tegutsenud üle 10 aasta. On treeninud ja õppinud maailmas tuntuima fitnessi treeneri Kim Oddo all, kelle käe all valmistus esimese eestlasena Bikini Olümpiaks 2016. aastal. On oma teadmisi täiendanud maailma tippjõutreeneri Charles Poliquini all, omades Metabolic Analytics meetoril treenitavate analüüsimise litsentsi.  Võisteldes ja reisides on osalenud mitmetel seminaridel ja workshopidel erinevates riikides. Hetkel õpib Poliquin Academys personaaltreenerite kursusel ning jätkab õpinguid Annely Sootsi toitumiskoolis. Ta juhendab nii rühma- kui ka personaaltrenne. On omanimelise fitness teami omanik ning teeb koostööd tenniajakirjadega tegutsedes nii nõustaja kui modellina. 

"Treeni teadlikult" loengud toimuvad teisipäeva õhtuti Tallinna Ülikooli Räägu 49 õppehoones. 

Kõik loengud algavad mugaval ajal pärast töö- või koolipäeva lõppu, kell 18.00 õhtul (loengu kestus ca 1,5 tundi).

Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal ning sularahas).

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2019 on peale seda veel 1 loengut:  

  • 10.12 Treeningu mõju kesknärvisüsteemile ja ajule - TLÜ professor Kristjan Port

*Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine:  www.tlu.ee/treeniteadlikult


Loengusarja korraldavad Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituut ja Tallinn Liigub.

Inimesi aitab teavitada Delfi.
logoTallinn Liigub logo

Aasta%20Tervisetegu_2019.jpeg