Avalik loeng

"Treeni teadlikult" loeng: “Terve keha ja vaimse tasakaalu saavutamine jooga abil”

Kuidas joogaharjutused toimivad liigestele, lihastele, sidemetele ja kõõlustele, vereringele ja keha painduvusele? Kuidas õigesti hingata, lõdvestuda ja söömist mõjutada teadlikkusega? Kui soovid neile vastuseid, siis siin artiklis on lühidalt teemat avatud. Põhjalikumalt käsitleb teemat joogaõpetaja Kristiina Piiparinen 12.11 õhtul toimuvas loengus.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

12.11.2019 kell 18.00 - 20.00

TREENI TEADLIKULT sügis 2019

 

Tule ja registreeri end TREENI TEADLIKULT sügis 2019 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti algusega kell 18.00, Tallinna Ülikooli Räägu õppehoones (Räägu 49, Tallinn). Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 6 €. Tasumine kohapeal ja sularahas.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee 


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2019

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Jooga abil oma vaimse tasakaalu ja terve keha saavutamisest saab põhjalikuma ülevaate 12.11 loengus “Terve keha ja vaimse tasakaalu saavutamine jooga abil”, mida viib läbi joogaõpetaja Kristiina Piiparinen.

Jooga on tuntud nii oma positiivse füüsilise kui ka vaimse mõju poolest, lisades ellu rohkem tasakaalu ja meelerahu.

Jooga tasakaalustab, harmoniseerib ja tugevdab nii keha kui vaimset poolt. Jooga hõlmab inimest kui tervikut, mille harrastamise põhiprintsiibid on harjutused (jooga asendid ehk asanad), hingamine, lõdvestus, meditatsioon ja toitumine. 

Piiparinen: “Hingamine on üks tähtsamatest protsessidest organismis, millega on seotud kõik füsioloogilised toimingud organismis.” Õige hingamisega on võimalik üle saada pingetest, tõsta energiataset ja vastupidavust ning kasvatada elujõudu. Lõdvestumine on viis keha ja vaimu laadida. Lihaste hoidmisele pidevas töövalmiduses kulub rohkem energiat kui tegeliku kasuliku töö ära tegemiseks. 

Kui keha ja vaim on pidevalt üle töötanud, siis tõhusus väheneb ja lõdvestumise üks peamine eesmärk ongi taastada ja tasakaalustada energiataset. Toitumine varustab keha kütusega. Joogalik hoiak toiduvaliku suhtes on süüa selleks, et elada, mitte elada selleks, et süüa. Kasutades enda toitumisalaseid teadmisi ja sisemist tunnetust, saab jooga abil suurendada toitumise positiivset mõju nii kehale kui meelele. Meditatsioon võimaldab end juhtida ja intellekt puhastub.

“Need, kes plaanivad joogaga alustada, ei tasu kindlasti karta, et joogaga alustamiseks peab hästi painduma, olema tugev või meditatsiooni ekspert. Joogastiile on erinevaid ja hea on proovida erinevaid, et leida seeläbi endale sobivaim,” julgustab juhendaja Kristiina. 

Lektorist: Kristiina Piiparinen on rahvusvaheliselt sertifitseeritud joogaõpetaja ja erinevate teraapiameetodite praktik. Teadlikku enesearengu teed on ta käinud viimased kümme aastat, mille jooksul läbinud mitmeid erinevaid teraapia koolitusi ning kursuseid ja praktikaid keha ning meele tasakaalustamise, enesetervendamise ja inimeseks olemise sügavama mõistmise teemadel.

"Treeni teadlikult" loengud toimuvad teisipäeva õhtuti Tallinna Ülikooli Räägu 49 õppehoones. Järgmiste teisipäevade teemad on lihastreening, taastumine, treeningu mõju südamele ja ajule, tervisekontroll, mikrobioom ja jooga jne (täpne kava all).

Kõik loengud algavad mugaval ajal pärast töö- või koolipäeva lõppu, kell 18.00 õhtul (loengu kestus ca 1,5 tundi).

Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal ning sularahas).

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2019 on peale seda veel 4 loengut:  

  • 19.11 Südame ja spordi vastastikune mõju - kardioloog ja spordiarst dr Meelis Vainu 
  • 26.11 Haigused, taastumine ja sportimine - spordiarst Agnes Mägi
  • 03.12 Lihastreeningu enamlevinud vead ja õige viis - treener ja toitumisterapeut Egle Eller-Nabi
  • 10.12 Treeningu mõju kesknärvisüsteemile ja ajule - TLÜ professor Kristjan Port

*Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine:  www.tlu.ee/treeniteadlikult


Loengusarja korraldavad Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituut ja Tallinn Liigub.

Inimesi aitab teavitada Delfi.
logoTallinn Liigub logo

Aasta%20Tervisetegu_2019.jpeg