Teade

Rahvusvaheline magistrikool „Sustainable cities in the Nordic-Baltic Region (2019-2021)“

Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudis alustas täna rahvusvaheline magistrikool „Sustainable cities in the Nordic-Baltic Region (2019-2021)“. Rahvusvaheline magistrikool kestab 31. oktoobrist 3. novembrini.

Magistrikool

Rahvusvaheline magistrikool „Sustainable Cities in the Nordic-Baltic Region (2019-2021)“ toimub Tallinna Ülikoolis koostöös Helsingi Ülikooli, Aalto Ülikooli, Stockholmi Ülikooli Stockholm Resilience Centre ning Läti Ülikooliga.

Magistrikoolis osaleb 25 magistranti ja doktoranti 17 erinevast riigist, sealhulgas Islandilt, Mehhikost, Ghanast, Argentiinast, Austraaliast, Malaisiast, USA-st, Kanadast, Vietnamist, Moldovast, Eestist, Rootsist ning mujalt.

5 EAP mahuline magistrikooli korraldatakse igal sügisel (2019-2021) ning toimub iga aasta mõnes teises Põhja- või Baltimaade linnas. Sel aastal korraldatakse rahvusvaheline magistrikool Tallinnas. Selle aasta teemadeks on liikuvus, heaolu ja hooajalisus. Näiteks on jätkusuutlikku linnakorralduse huvilised tegemas tööd "Post-socialist courtyards on the case of Mustamäe" Mustamäe hoovide näitel.

Loe lähemalt „Sustainable Cities in the Nordic-Baltic Region (2019-2021)“ rahvusvahelisest magistrikoolist SIIN.

Magistrikooli korraldab Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi uurimisrühma “Inimese ja looduse vastastikmõju linnastuvas maailmas”, mille eestvedaja on Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse professor Helen Sooväli-Sepping. Töörühma kuuluvad veel prof Tiiu Koff, teadur Bianka Plüschke-Altof, doktorandid Piret Vacht, Anni Müüripeal, Joonas Plaan.


Rahvusvaheline magistrikool toimub NORDPLUS projekti raames.

Lisainfo: Helen Sooväli-Sepping ja Bianka Plüschke-Altof.