EDULAB meetod aitab ehitada haridusuuenduse jätkusuutlikkust toetavaid koostöösuhteid Eesti ülikoolide ja haridusasutuste vahel. 

Jätkusuutlikkuse tagamiseks oleme loonud mudeli, mille keskmes on õpetajatest, teadlastest ja teistest poolehoidjatest koosnev õpikogukond. Kogukonnas toimuva pideva ideedevahetuse, õppimise, koosloome ja uudsete klassiruumipraktikate hindamise tulemusena sünnibki elujõuline haridusinnovatsioon. Vaata täpsemalt edulabi-kodulehelt

EDULAB meetodi rakendamise näited sünnivad innovatsioonilaborites. Vaata koolituskavast, millal on võimalik liituda. 

Ülikoolis on sisustamisel tehnoloogiaga toetatud õppimise ja õpetamise uurimislabor EDUSPACE. Uurimislaborisse on oodatud kõik teadlased, õppejõud, üliõpilased ja ka õpetajad nii uurima, õppima ja õpetama. Laboris on saadaval erinevad seadmed (robotid, sensorid, elektroonilised mänguasjad, virtuaalreaalsus jne), mida rakendatakse õppevahenditena innovaatilistes klassiruumipraktikates või mida alles plaanitakse uurima hakata. Samuti on laboris andmekogumisseadmed (videokaamerad, diktofonid, koostöist õppimist mõõtvad sensorid jne).

Lisaks füüsilistele seadmetele koondab uurimislabor endas ka oskusteavet EDULAB tööriistakasti kasutamiseks ja STEM seadmetele koostatud avatud digitaalsete õppematerjalide kogumikke, mida on võimalik hõlpsalt adapteerida nii õpetajatel klassiruumipraktikates kui ka teadlastel ja üliõpilastel uurimistööde läbiviimiseks.