Ühiskonnateaduste blogi

Kas mikroettevõtlusel on tulevikku?

Peaaegu iga inimene saab olla ettevõtja ja vajadus elustiiliettevõtete järele jääb ka tulevikus alles, arutleb Tallinna Ülikooli ettevõtluse lektor Kristo Krumm.

pilt

Mõnesmõttes on meil kõigil tegelikult võimalik olla ettevõtja. Iga päev tekib juurde uusi valdkondi, kus toodet või teenust saab pakkuda ka eraisik. Seda trendi veab peamiselt muutuv ettevõtlus, mis on üha rohkem muutumas elustiiliks ning tahaplaanile jääb raha või kasumi teenimise eesmärk. 

Praegusel ajal, kus viirus raputab ühiskondi, kõlab taas vana kulunud mantra, et kriisis jäävad ellu vaid need, kelle ärimudelid on pikemaajalisema vajaduse ja jätkusuutlikkusega. Seega peaksid mikroettevõtted olema justkui ühed nendest, kes kriisis ellu ei jää. Nende eksistents peaks olema küsimärgi all. 

Kas mikroettevõtlusel on tänases maailmas tulevikku? Sellest räägib lähemalt Delfi artiklis Kristo Krumm, kes on Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi ettevõtluse lektor. Kristo on tööalaselt end rakendanud alates 1996. aastast peamiselt turunduse ja müügi vallas. See on andnud talle päris laia silmaringi saamaks aru, et pole tähtis, millist äri teha – põhialused on enamasti ikka samad. 2005. aastast on Kristo Krumm töötanud õppejõuna erinevates ülikoolides, mis algas algul hobina, kuid kasvas ajapikku igapäevatööks. 

Loe artiklit Delfis

Tutvu haldus- ja ärikorralduse bakalaureuse õppekavaga