Seminar

Russell Kingi avalik loeng “Migration, Mobility, Transnationalism, Diaspora: the four keywords of human migration"

Ühiskonnateaduste instituut

11.10.2019 kell 16.00 - 17.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Reedel, 11. oktoobril algusega kell 16.00 toimub Tallinna Ülikoolis teadusseminar, mille peaesineja on Sussexi Ülikooli rändeuuringute keskuse professor Russell King. Loengu keskmes on küsimus, kuidas mõtestada ja mõista rännet tänases maailmas.

PRussell Kingrofessor Russell King on uurinud nii töörännet, pererännet õpirännet, tagasirännet, kui ka n-ö päikeserännet ehk  pensionile jäävate inimeste rännet, ja ka Brexiti võimalikke mõjusid rändele. Aastatel 2003-2013 oli ta rändeuuringute ühe  kõrgetasemelisima ajakirja Journal of Ethnic and Migration Studies peatoimetaja. Eesti keeles on ilmunud tema  populaarteaduslik raamat “Inimkonna rändeatlas” (kirjastus Ilo, 2008).

Teadusseminar on ühtlasi ka Euroopa Komisjoni rahastatud Twinning projekti MIRNET avalikuks avapauguks. Projektis MIRNET osalevad lisaks Tallinna Ülikoolile veel Sussexi Ülikooli rändeuuringute keskus (Sussex Centre of Migration Research), Roskilde Ülikool ja Tampere Ülikool ning projekti eesmärgiks on nelja ülikooli teaduskoostöö arendamine ning rände-, lõimumis- ja kodakondsuse tippkeskuse loomine Tallinna Ülikooli juurde.