Promoveerimise aktus

 

Toimumisaeg: 22. november 2019 kell 12.00
Koht: Tallinna Ülikooli aula (Narva mnt 25, III korrus)
 

Promoveerimine

Doktoreid promoveeritakse doktorinõukogude kaupa. Vastavalt sellele kutsutakse rektor ja nõukogu esimees/esindaja saali ette.

  • Aktusejuht ütleb doktori ja juhendaja nime, doktor ja juhendaja tõusevad püsti, lähevad saali ette ning jäävad näoga külaliste poole seisma. 
  • Aktusejuht loeb ette diplomiteksti. Pärast teksti lugemist surub juhendaja doktori kätt ja läheb istuma toolile, mis on näoga saali suunas.
  • Doktor läheb doktorinõukogu esimehe juurde, kes doktorile diplomi ulatab, seejärel astub rektori ette, kes paneb doktorile kaela spetsiaalselt valmistatud siidsalli, seejärel liigub laua juurde ning kirjutab doktorite raamatusse allkirja.
  • Doktor läheb saali keskele, kummardab ning suundub istuma oma juhendaja juurde toolile, mis on näoga saali poole.

Doktoriks promoveeritakse

Maarja Merivoo-Parro Kaija Kumpas-Lenk Kerly Randlane
Halliki Põlda Elyna Nevski Birgit Vallmüür
Merike Kurisoo Johanna-Iisebel Järvelill Rene Mäe
Riho Paramonov Agnes Anderson Tanja Dibou
Olga Gaitšenja Kristiina Uriko Davide Ticchi 
Szilárd Tibor Tóth György András Schöpflin Elina Malleus
Annika Mikomägi Darja Dorving Madli Vain

Lõuna

Kell 14 on doktorid, nende juhendajad ja doktorinõukogude liikmed palutud pidulikule lõunale (täpsem info kutses).

Riietus

Riietus aktusel: tume ülikond, daamidel tume kleit või kostüüm.

Fotod 

Promoveerimise jäädvustab fotodele ülikooli poolt tellitud fotograaf ning aktusefotosid on võimalik ka tellida (ca 2 nädalat peale aktuse toimumist). Grupifotode pildistamine toimub 15 minutit peale aktuse lõppu aulas. Pildistamisele ootame doktoreid, nende juhendajaid ja doktorinõukogude liikmeid.

Fotograaf Piret Räni.

Akadeemilised tavad

  • Promoveerimisaktus algab protsessiooniga rektori, prorektorite, professorite, audoktorite, doktorite ja nende juhendajate sisenemisel ning lõppeb pärast „Gaudeamust”. Protsessiooni sisenemisel ja väljumisel tõustakse püsti.
  • Akadeemilistel sündmustel lauldakse Gaudeamust. Üliõpilashümnist lauldakse ülikooli pidulikel sündmustel 1., 3. ja 4. salm.
  • Tallinna Ülikool järgib vana akadeemilist tava, mille järgi avaldatakse heakskiitu jalgade sahistamise, mitte käte plaksutamisega.

Külalised

Kõik on oodatud promoveerimisele värskeid doktoreid õnnitlema. Kutsutavate külaliste arv ei ole piiratud.  Külalistele avatakse aula uksed mitte varem kui 15 minutit enne aktuse algust. Doktorite õnnitlemine toimub peale promoveerimise lõppu aula ees niššis ja Terra õppehoone koridorides.

Lisainformatsioon:

Evelin Tabur
telefon: 640 9138 
e-post: evelin.tabur@tlu.ee