Individuaalne õppe- ja teadustöö kava ning atesteerimine

atesteerimisel hinnatakse doktorandi edasijõudmist doktoriõppes.  2022/2023 aastast immatrikuleeritud doktorantidel tuleb esitada esimesel semestril kogu õpinguperioodi hõlmav inviduaalne õppe- ja teadustöö kava, kus lepitakse kokku, millisel koormusel ja millise ajakavaga doktorant oma uurimustööd tegema hakkab. Kõige üksikasjalikumad plaanid õpingute ja teadustöö osas planeerib doktorant õppe- ja teadustöö kavas üheks õppeaastaks.

UUS! VALDKONDLIKUD HINDAMISKRITEERIUMID (al 2024/2025 õppekavad)

NB! Individuaalne õppe- ja teadustöö kava koostatakse ning esitatakse kinnitamiseks Doktoriõppe töölaual ÕISis!

 

DOKTORANDID ALATES 2022/2023 KUNI 2023/2024 ÕA
VALDKONDLIKUD HINDAMISKRITEERIUMID kuni 2023/2024 ÕA
DOKTORANDID ENNE 2022/2023 ÕPPEAASTAT

Töötasu ja toetused doktorantidele

  • Töötasu saavad alates 2022/2023 kõik immatrikuleeritud ja Tallinna Ülikooliga töölepingu sõlminud doktorant-nooremteadurid. Alates 1. septembrist 2024 on täistööaja korral doktorant-nooremteaduri bruto töötasu minimaalselt 1800 eurot kuus. 
  • Doktoranditoetus on rahaline toetus doktoriõpingutele ja teadustööle pühendumise soodustamiseks ning hariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmiseks. Doktoranditoetust saavad taotleda enne 2022/2023 õa immatrikuleeritud doktorandid ja selle määr on 660 eurot kuus. Doktoranditoetust makstakse vaid nominaalsel õppeajal ja kuni 48 kuud.
  • TLÜ doktorandistipendiumi eesmärk on toetada doktorandi õpingute läbimist ja doktorikraadi kaitsmist üliõpilase nominaalse õppeaja jooksul. Taotleda saavad õppeaastatel 2019/2020, 2020/2021 ja 2021/2022 sisseastunud doktorandid, kes ei tööta Tallinna Ülikoolis nooremteadurina. TLÜ doktorandistipendiumi määr on 500 eurot kuus ja seda saab taotleda vaid nominaalsel õppeajal.

Teadmussiirdedoktorantuur

Teadmussiirde doktorantuuri aluseks on uurimuse läbiviimine, mis on oluline nii partnerasutusele kui ka ülikoolilie.  
 

  • Doktorant on immatrikuleeritud Tallinna Ülikooli, kuid viib oma uurmistööd läbi ja saab selle eest töötasu partnerasutuses.
  • Teadmussiirde-doktorandil on juhendajad mõlema partneri poolt. Ettevõtte- või asutusepoolne juhendaja ei pea olema doktorikraadiga.
  • Immatrikuleerimine on paindlik ja konkurss ei pea olema avalik (kui sobiv kandidaat on olemas). 
  • Leping valmistatakse ette koostöös teadusosakonna doktoriõppe talitusega. Lepingu sõlmivad TLÜ akadeemilise üksuse juht, teadmussiirde partner ja teadmussiirde-doktorant.
  • Teadmussiirde-doktorandi õppeaeg on vastavalt individuaalsele õppe- ja teadustöö kava 4-8 aastat ning doktorandi edsijõudmist täitmist kontrollitakse atesteerimisel.

Vaata täpsemalt koostöövõimaluste kohta ülikooliga Kutse koostööle!