Promoveerimise aktus

 

Toimumisaeg: 20.november 2020 kell 12.00
Koht: Tallinna Ülikooli aula (Narva mnt 25, III korrus)

  • Palume doktoritel koguneda ruumi T-223 kell 11.30.

Promoveerimisaktuse pildigalerii

Promoveerimisaktuse ülekanne

Promoveerimine

Doktoreid promoveeritakse doktorinõukogude kaupa. Vastavalt sellele kutsutakse rektor ja nõukogu esimees/esindaja saali ette.

  • Aktusejuht ütleb doktori ja juhendaja nime, doktor ja juhendaja tõusevad püsti, lähevad saali ette ning jäävad näoga külaliste poole seisma. 
  • Aktusejuht loeb ette diplomiteksti. Pärast teksti lugemist õnnitleb juhendaja doktorit ja läheb oma kohale tagasi.
  • Doktor läheb doktorinõukogu esimehe juurde, kes doktorile diplomi ulatab, seejärel astub rektori ette, kes paneb doktorile kaela spetsiaalselt valmistatud siidsalli, seejärel liigub laua juurde ning kirjutab doktorite raamatusse allkirja.
  • Doktor läheb saali keskele, kummardab ning suundub istuma oma kohale.

  • Mõistetavatel põhjustel sel aastal kätlemist ei toimu. Samuti ei toimu sel aastal tavapärast pidulikku lõunasööki. Selle asemel õnnitleb ülikooli asjaosalisi magusa kingitusega.

Riietus

Riietus aktusel: tume ülikond, daamidel tume kleit või kostüüm.

Fotod 

Promoveerimise jäädvustab fotodele ülikooli poolt tellitud fotograaf ning aktusefotosid on võimalik ka tellida (ca 2 nädalat peale aktuse toimumist). Grupifotode pildistamine toimub 15 minutit peale aktuse lõppu aulas. Pildistamisele ootame doktoreid, nende juhendajaid ja doktorinõukogude liikmeid.
Fotograaf: Rene Jakobson.

Akadeemilised tavad

  • Promoveerimisaktus algab protsessiooniga rektori, prorektorite, professorite, audoktorite, doktorite ja nende juhendajate sisenemisel ning lõppeb pärast „Gaudeamust”. Protsessiooni sisenemisel ja väljumisel tõustakse püsti.
  • Akadeemilistel sündmustel lauldakse Gaudeamust. Üliõpilashümnist lauldakse ülikooli pidulikel sündmustel 1., 3. ja 4. salm.
  • Tallinna Ülikool järgib vana akadeemilist tava, mille järgi avaldatakse heakskiitu jalgade sahistamise, mitte käte plaksutamisega.
  • Toimub ainult lippude väljamarss. Doktoritel, juhendajatel ja doktorinõukogu liikmetel palume jääda oma kohtadele. Algab pildistamine.

NB! Tallinna Ülikooli jaoks on oluline kõikide aktusel osalejate turvalisus ja tervis, sel põhjusel ei ole tänavu oodatud üritusele külalised. Samuti jälgime, et inimesed oleksid aktusel hajutatud. Palume jälgida oma tervist – kui Te ei tunne end tervena, siis palume Teil jääda koju.

Lisainformatsioon:

Evelin Tabur
telefon: 640 9138 
e-post: evelin.tabur@tlu.ee