Teade

Koroonakriisi juhtimist uurinud magistritöö pälvis parima juhtimisalase töö tiitli

20. septembril toimunud Marketingi Instituudi hooaja avaüritusel „Arenguorbiit“ kuulutati välja Invicta ja Directori juhtimisalaste bakalaureuse- ning magistritööde konkursi võidutöö, mille autoriks on Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi nooremteadur Hannes Nagel.

pilt

Invicta koostöös Directoriga kuulutas taaskord välja parima juhtimisalase bakalaureuse- ja magistritöö. „Konkursi eesmärk on hoida silm peal huvitavatel valdkonnapõhistel uurimisteemadel, aga ka tuleviku juhtidel. Konkursile oodati sel korral kõiki lõputöid, mis olid kaitstud 2020/2021 õppeaastal Eesti ülikoolides või välisülikoolides Eesti tudengite poolt. Ühtekokku esitati 50 lõputööd,“ sõnas Marketingi Instituudi juht Anu-Mall Naarits.

2021. aasta kevadel kaitstud magistritöö raames uuris ja kirjeldas Nagel 2020. aastal puhkenud koroonakriisi esimeses laines kohalike omavalitsuste kriisiüksustes otsustamist mõjutanud tegureid koos nende seosemustritega Tallinna linna ja Saaremaa valla näitel. „Ehkki avaliku sektori jaoks on see harjumatu lähenemine, on kriisijuhtimine avalik teenus. Koroonakriis on hea näide sellest, kuidas ühte teenust ehk kriisireguleerimist tuli osutada mitmel institutsioonil korraga, seda väga erinevates tingimustes,“ märkis Nagel. „Sellest tulenevalt tuleb ka kriisijuhtimist otsuste tegemise kaudu käsitleda konkreetsemalt kui sündmuse teenust. Sealjuures on otsustajate jaoks väga oluline omada võimalikult laia situatsioonipilti, mis eeldab ka otsustamist mõjutavate tegurite maandamist,“ lisas ta.

Varasemalt on Nageli magistritöö pälvinud 2021. aastal nii Tallinna Raestipendiumi kui ka Eesti Teadusagentuuri üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi Sotsiaalministeeriumi eripreemia.

Marketingi Instituudi poolt korraldatav turundus- ja juhtimisalastele lõputööde konkurss oli järjekorras juba kaheteistkümnes. Parimad tööd valis välja Invicta juhtimistreeneritest koosnev žürii.