Teadus

Ilmus Tallinna Ülikooli üliõpilaste 2016/2017. õppeaasta teadustööde kogumik

Äsja ilmunud artiklikogumik on jätkuks 2018. aastal toimunud Tallinna Ülikooli üliõpilaste teadustööde konkursile ning koondab konkursi võidutööde põhjal kirjutatud artikleid. Kogumiku on koostanud ja toimetanud Tallinna Ülikooli teadusosakond.

Õpilased õppimas

Üliõpilaste teadustööde konkurss on traditsioon, millega soovitakse ergutada ja väärtustada üliõpilaste teadustegevust ning avaldada tunnustust nii parimatele üliõpilastele kui nende juhendajatele. Konkursil võistlevad bakalaureuse-, magistri- ja doktoritööd ning teaduspublikatsioonid. Töid esitatakse konkursile viies Tallinna Ülikooli interdistsiplinaarses fookusvaldkonnas: haridusuuendus, kultuurilised kompetentsid, digi- ja meediakultuur, ühiskond ja avatud valitsemine ning terve ja jätkusuutlik eluviis. Fookusvaldkondadest lähtuvalt on artiklid jagunenud ka käesolevas kogumikus. Artiklite teemadering on mitmekesine ning püstitatud uurimisküsimustele lähenetakse julgelt. Arutletakse mitmete ühiskonna valupunktide üle, nagu vaesus, diskrimineerimine, alkoholitarbimine ja sooline võrdõiguslikkus, aga ka noorte toimetuleku, õppimise ja õpetamise teemadel.

Kogumikuga saab tutvuda siin.

Head lugemist!