Lõpetamisinfo bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilastele
MAGISTRIÕPE: Lõputöö esitamine 2023/2024. õa kevadsemestril
Lõputöö kaitsmisele esitamine:
- Kaitsmisele registreerumiseks tuleb täita ankeet hiljemalt 07.05.2024.
- Hiljemalt 07.05.2024 kell 15.00 tuleb esitada oma õppekava õppenõustajale elektrooniliselt PDF-vormingus lõputöö. Elektroonilise faili nimi peab olema lõputöö autori nimi. Lõputöö peavad olema digiallkirjastanud nii üliõpilane kui ka juhendaja(d).
- Hiljemalt 07.05.2024 kell 15.00 tuleb esitada oma õppekava õppenõustajale elektrooniliselt lihtlitsents lõputöö avaldamiseks Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu repositooriumis ETERA. Lihtlitsents tuleb allkirjastada digitaalselt.
Kõik eksamite ja arvestuste tulemused peavad olema õppekaardil hiljemalt kolm tööpäeva enne esimest eksamiosa/kaitsmist.
BAKALAUREUSEÕPE: Lõpueksamile registreerimine 2023/2024. õa kevadsemestril
Lõpueksamile (sh uurimistöö kaitsmist sisaldavale eksamile) registreerumine toimub ÕISis kuni 07.05.2024.
Eksamile registreerumiseks tuleb esitada ÕIS-is avaldus (avalduse tüüp: muud avaldused). Lisaks tuleb täita lõpetaja ankeet. Kõik eksamite ja arvestuste tulemused peavad olema õppekaardil hiljemalt kolm tööpäeva enne esimest eksamiosa.
Rohkem infot lõpueksami kohta
MAGISTRIÕPE: Lõputöö teema ja juhendaja kinnitamine
Magistriõppe üliõpilased peavad esitama esimese õppeaasta kevadsemestril kinnitamiseks lõputöö teema avalduse. Avalduse vorm on leitav siit.
Avaldus tuleb esitada elektrooniliselt oma õppekava nõustajale hiljemalt 7. juuniks 2024. Avaldusel peavad olema täidetud kõik lahtrid ja sellel peavad olema kõik vormil nõutavad allkirjad.
Lõputööd ÕISis ei deklareerita!
Lõputöö kaitsmine ja lõpueksami sooritamine
Lõputöö kaitsmisele pääseb siis, kui täidetud on õppekava, sealhulgas kõik lõpetamistingimused. Kõik sooritused peavad olema kantud õppekaardile hiljemalt kolm tööpäeva enne kaitsmist (töö esitamise ajaks puuduvate tulemustega ained peavad olema kajastatud infolehel).
Hiljemalt üks tööpäev enne kaitsmist saadetakse retsensioon üliõpilase TLÜ meilile.
Lõputööde kaitsmine toimub ajavahemikus 20.05.-31.05.2024. Ajakava leiad siit:
- Bakalaureuseeksamid 2023/2024. õa kevadsemestril
- Magistritööde kaitsmine 2023/2024. õa kevadsemestril
Kaitsmisel saab üliõpilane kasutada oma slaidiesitluse näitamiseks arvutit.
Esitluse põhja saab alla laadida siit.
Lõputööde kaitsmiskomisjonid
Bakalaureuseeksamid |
|
Aasia uuringud: lektor Helen Geršman (esimees), dotsent Alari Allik, lektor Jekaterina Koort, nooremlektor Üllar Peterson, lektor Miikael-Aadam Lotman, õpetaja Alice Volkonski, nooremteadur Karel Jõeleht | |
Ajalugu: dotsent Kaarel Vanamölder (esimees), professor Karsten Brüggemann, vanemteadur Aivar Põldvee, lektor Tiiu Kreegipuu, teadur Villu Kadakas | |
Antropoloogia:
lektor Joonas Plaan (esimees), professor Tauri Tuvikene, dotsent Carlo Cubero, lektor Marje Ermel |
|
Eesti filoloogia: dotsent Tiina Rüütmaa (esimees), professor Piret Viires, professor Reili Argus, vanemteadur Marju Kõivupuu, dotsent Ave Mattheus, lektor Annika Hussar, õpetaja Annika Bauer, õpetaja Ele Arder, õpetaja Hiie Rüütel | |
Filosoofia: dotsent Margus Vihalem (esimees), professor Liisi Keedus, nooremlektor Oliver Laas | |
Euroopa nüüdiskeeled ja kultuurid, hispaania keele ja kultuuri peaeriala: lektor Merilin Kotta (esimees), lektor Juan Carlos Monroy Perez, külalislektor Clara del Rey | |
Euroopa nüüdiskeeled ja kultuurid, inglise keele ja kultuuri peaeriala: professor Julia Kuznetski (esimees), dotsent Ene Alas, lektor Alpo Honkapohja, lektor Miriam Anne McIlfatrick-Ksenofontov, õpetaja Paul Rüsse, õpetaja Helis Camara, nooremteadur Iveta Aare | |
Euroopa nüüdiskeeled ja kultuurid, itaalia keele ja kultuuri peaeriala:
dotsent Kristiina Rebane (esimees), professor Daniele Monticelli, dotsent Ülar Ploom, õpetaja Paolo Schimmenti |
|
Euroopa nüüdiskeeled ja kultuurid, prantsuse keele ja kultuuri peaeriala:
lektor Ülo Siirak (esimees), dotsent Merilyn Meristo, dotsent Kaia Sisask |
|
Euroopa nüüdiskeeled ja kultuurid, saksa keele ja kultuuri peaeriala: dotsent Aigi Heero (esimees), dotsent Maris Saagpakk, MA Marin Jänes | |
Euroopa nüüdiskeeled ja kultuurid, soome keele ja kultuuri peaeriala:
külalislektor Jaakko Raunamaa (esimees), õpetaja Karola Velberg, MA Helina Puksmann |
|
Interdistsiplinaarsed humanitaarteadused - artes liberales:
professor Julia Kuznetski (esimees), professor Piret Viires, professor Lisa Indraccolo, dotsent Natalia Tšuikina, lektor Joonas Plaan, teadur Ksenia Shmydkaya, nooremteadur Airi Uuna |
|
Kultuuriteadus: professor Marek Tamm (esimees), lektor Lauri Linask, lektor Tõnis Kahu, nooremteadur Sara Arumetsa, nooremteadur Teisi Ligi | |
Vene filoloogia: dotsent Grigori Utgof (esimees), professor Kapitolina Fedorova, dotsent Inna Adamson, dotsent Sergei Dotsenko, dotsent Natalia Tšuikina |
Magistritööd |
|
Aasia uuringud: lektor Helen Geršman (esimees), professor Lisa Indraccolo, vanemteadur Karin Dean, dotsent Alari Allik, lektor Jekaterina Koort | |
Ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja: vanemteadur Priit Raudkivi (esimees), professor Kersti Markus, lektor Tiiu Kreegipuu, nooremlektor Hanna-Liis Kaarlõp, MA Maarja Tinn | |
Ajalugu:
professor Kersti Markus (esimees), professor Karsten Brüggemann, vanemteadur Jaan Undusk, teadur Kristo Nurmis, nooremteadur Airi Uuna |
|
Antropoloogia: vanemteadur Raili Nugin (esimees), dotsent Carlo Cubero, lektor Joonas Plaan, lektor Marje Ermel | |
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja:
lektor Merilin Aruvee (esimees), dotsent Ave Mattheus, dotsent Tiina Rüütmaa, nooremlektor Joosep Susi, nooremlektor Kristiina Bernhardt |
|
Eesti uuringud: professor Piret Viires (esimees), professor Anna Verschik, dotsent Tõnis Saarts, teadur Kadri Tüür, lektor Lauri Linask | |
Keeleteadus ja keeletoimetamine: professor Reili Argus (esimees), professor Helle Metslang, professor Anna Verschik, nooremteadur Piret Baird | |
Kirjalik tõlge: lektor Triin van Doorslaer (esimees), dotsent Mari Uusküla, dotsent Anne Lange, nooremteadur Merle Oguz, nooremteadur Piret Pärgma | |
Kirjandusteadus: professor Piret Viires (esimees), professor Julia Kuznetski, dotsent Luule Epner, dotsent Ave Mattheus, dotsent Alari Allik | |
Kirjandus-, visuaalkultuuri ja filmiteooria:
professor Eneken Laanes (esimees), lektor Matthias Jost, teadur Mari Laaniste, teadur Emilia Diana Popa, PhD Margaret Tali |
|
Kultuuriteooria ja filosoofia:
professor Marek Tamm (esimees), professor Liisi Keedus, professor Tauri Tuvikene, lektor Lauri Linask |
|
Linnakorraldus: professor Tauri Tuvikene (esimees), professor Hannes Palang, vanemteadur Tarmo Pikner, teadur Kadri Kasemets | |
Nüüdiskultuur:
professor Marek Tamm (esimees), professor Liisi Keedus, professor Tauri Tuvikene, lektor Lauri Linask |
|
Slaavi keeled ja kultuurid: professor Kapitolina Fedorova (esimees), dotsent Grigori Utgof, dotsent Sergei Dotsenko, vanemteadur Tatjana Kuzovkina, õpetaja Natalija Sindetskaja | |
Vene keele ja kirjanduse õpetaja: dotsent Natalia Tšuikina (esimees), dotsent Irina Moissejenko, dotsent Inna Adamson, dotsent Aleksandra Ljalikova, lektor Ekaterina Batrakova, õpetaja Jelena Raudla | |
Võõrkeeleõpetaja (inglise keele õpetaja): dotsent Merilyn Meristo (esimees), dotsent Ene Alas, lektor Alpo Honkkapohja, õpetaja Helis Camara | |
Võõrkeeleõpetaja (prantsuse keele õpetaja): dotsent Merilyn Meristo (esimees), dotsent Aleksandra Ljalikova, lektor Ülo Siirak | |
Võõrkeeleõpetaja (saksa keele õpetaja):
dotsent Merilyn Meristo (esimees), dotsent Maris Saagpakk, dotsent Aigi Heero |
|
Võõrkeeleõpetaja (soome keele õpetaja): dotsent Merilyn Meristo (esimees), külalislektor Jaakko Raunamaa, õpetaja Karola Velberg, MA Helina Puksmann |
Võrdlev filosoofia: professor Liisi Keedus (esimees), teadur Margus Ott, nooremteadur Rita Niineste