Inimesed

Büroo
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Margus Vihalem direktor S-555 margus.vihalem@tlu.ee +372 640 9324
Leena Sooväli juhiabi S-506 leena.soovali@tlu.ee +372 619 9555
Siiri Soidro õppejuht S-407 siiri.soidro@tlu.ee +372 640 9308
Terje Kalamees administratiivjuht S-503 terje.kalamees@tlu.ee +372 640 9317
Maris Peters rahvusvahelistumise koordinaator S-408 maris.peters@tlu.ee +372 640 9344
Eva-Maria Kinkar õppenõustaja S-409 eva-maria.kinkar@tlu.ee +372 640 9376
Helina Puksmann õppenõustaja S-409 helina.puksmann@tlu.ee +372 640 9312
Jana Lehtsalu õppespetsialist S-406 jana.lehtsalu@tlu.ee +372 640 9323
Kristiina Ranne õppespetsialist S-406 kristiina.ranne@tlu.ee +372 640 9309
Riina Uudemets assistent A-435 riina.uudemets@tlu.ee +372 6409 126
Heli Hiieleek finantsspetsialist S-554, S-554 heli.hiieleek@tlu.ee +372 640 9256
Kerstin Liiva teaduskoordinaator M-343 kerstin.liiva@tlu.ee +372 619 9535
Mirjam Uuskari projektide koordinaator M-343 mirjam.uuskari@tlu.ee +372 6199 575
Merle Uuskari teadusassistent M-343 merle.uuskari@tlu.ee +372 6199 574
Kristiina Sirkel teadusassistent M-343 kristiina.sirkel@tlu.ee +372 6409 353
Merit Tupits kommunikatsioonispetsialist S-506 merit.tupits@tlu.ee +372 6409 335
Elina Tahvel täiendusõppe koolitusjuht S-427 elina.tahvel@tlu.ee +372 640 9289
Akadeemiline suund: Aasia uuringud
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Alari Allik Jaapani uuringute lektor M-319 alari.allik@tlu.ee
Rein Raud Aasia uuringute professor rein.raud@tlu.ee
Lisa Indraccolo hiina uuringute kaasprofessor M-305 lisa.indraccolo@tlu.ee +372 619 9562
Jekaterina Koort hiina uuringute lektor M-313 jekaterina.koort@tlu.ee
Imar Yacine Koutchoukali Lähis-Ida lektor M-330 Imar.Koutchoukali@tlu.ee
Maret Nukke Jaapani uuringute lektor M-313 maret.nukke@tlu.ee +372 619 9546
Margit Juurikas jaapani keele õpetaja M-313 margit.juurikas@tlu.ee +372 619 9546
Akiko Masaki(Kadarik) jaapani keele õpetaja M-313 akiko.masaki@tlu.ee +372 619 9546
Alice Vijard araabia keele õpetaja M-330 Alice.Vijard@tlu.ee
Karin Dean vanemteadur M-311 karin.dean@tlu.ee +372 619 9545
Jeong Im Kim korea keele õppeassistent S-334 jeongim.kim@tlu.ee +372 6409 338
Akadeemiline suund: ajalugu
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Kaarel Vanamölder kommunikatsiooni- ja praktilise ajaloo dotsent M-409 kaarel.vanamolder@tlu.ee
Karsten Brüggemann Eesti ja üldajaloo professor M-404, M-404 karsten.bruggemann@tlu.ee +372 6199 534
Kersti Markus kunstiajaloo professor M-323 kersti.markus@tlu.ee +372 619 9556
Ulrike Plath Baltisaksa uuringute ja keskkonnaajaloo professor M-409 ulrike.plath@tlu.ee +372 6199 525
Uku Lember lähiajaloo dotsent M-309 uku.lember@tlu.ee +372 619 9530
Mare Oja ajaloo ja ajaloo õpetuse lektor M-322 mare.oja@tlu.ee +372 6199536
Tuuli Kurisoo teadur M-356 tuuli.kurisoo@tlu.ee
Kadri Tüür teadur M-417 kadri.tuur@tlu.ee
Akadeemiline suund: eesti keel ja kultuur
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Reili Argus eesti keele professor S-556 reili.argus@tlu.ee +372 640 9319
Anna Verschik üldkeeleteaduse teenekas professor S-509 anna.verschik@tlu.ee +372 6409 348
Piret Viires eesti kirjanduse ja kirjandusteooria professor S-551 piret.viires@tlu.ee +372 6409 339
Luule Epner eesti kirjanduse dotsent S-541 luule.epner@tlu.ee +372 640 9336
Marju Kõivupuu pärimuskultuuri dotsent M-351, M-351 marju.koivupuu@tlu.ee +372 619 9573
Ave Mattheus eesti kirjanduse dotsent S-541 ave.mattheus@tlu.ee +372 6409374
Jaan Undusk külalisprofessor
Merilin Aruvee emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor S-548 merilin.aruvee@tlu.ee +372 640 9318
Helen Hint lingvistika lektor S-541 helen.hint@tlu.ee
Annika Hussar eesti keele lektor S-556 annika.hussar@tlu.ee +372 640 9319
Helin Kask rakenduslingvistika lektor S-502 helin.kask@tlu.ee
Ingrid Krall praktilise eesti keele lektor S-502 ingrid.krall@tlu.ee +372 640 9307
Tiina Rüütmaa eesti keele kui teise keele lektor S-501 tiina.ruutmaa@tlu.ee +372 640 9313
Joosep Susi kirjandusõpetuse ja eesti kirjanduse nooremlektor S-548 joosep.susi@tlu.ee
Annika Bauer eesti keele kui teise keele õpetaja S-502 annika.bauer@tlu.ee +372 640 9307
Merje Kuusk eesti keele kui teise keele õpetaja S-524 merje.kuusk@tlu.ee
Epp Annus vanemteadur S-551 epp.annus@tlu.ee
Peep Nemvalts vanemteadur S-509 peep.nemvalts@tlu.ee +372 6409 337
Olga Gerassimenko teadur
Geidi Kilp nooremteadur S-541 geidi.kilp@tlu.ee
Andra Kütt nooremteadur S-541 andra.kutt@tlu.ee
Hiie Rüütel eesti keele kui teise keele õpetaja
Akadeemiline suund: kultuuriteooria
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Marje Ermel antropoloogia lektor M-314 marje.ermel@tlu.ee +372 619 9537
Hannes Palang inimgeograafia professor M-352, M-352 hannes.palang@tlu.ee +372 619 9557
Marek Tamm kultuuriajaloo professor M-316 marek.tamm@tlu.ee
Tõnu Viik filosoofia teenekas professor S-552 tonu.viik@tlu.ee +372 619 9558
Eneken Laanes võrdleva kirjandusteaduse kaasprofessor M-321 eneken.laanes@tlu.ee +372 619 9551
Carlo Cubero Irizarry sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia dotsent M-314 carlo.cubero@tlu.ee +372 619 9537
Eeva Kesküla sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia dotsent M-350 eeva.keskula@tlu.ee
Jaan Lahe kultuuri- ja religiooniuuringute dotsent M-307 jaan.lahe_01@tlu.ee +372 619 9543
Tõnis Kahu popkultuuriteooria lektor M-307 tonis.kahu@tlu.ee
Lauri Linask kultuuriteooria lektor S-547 Lauri.Linask@tlu.ee +372 6199 559
Oliver Laas filosoofia nooremlektor S-547 oliver.laas@tlu.ee
Andres Luure filosoofia lektor S-547 andres.luure@tlu.ee +372 619 9559
Joonas Plaan antropoloogia lektor M-314 joonas.plaan@tlu.ee +372 619 9537
Tatjana Kuzovkina vanemteadur M-310 tatjana.kuzovkina@tlu.ee +372 55 640 987
Francisco Martinez Sanchez vanemteadur francisco.martinez@tlu.ee
Igor Pilshchikov vanemteadur M-310 igor.pilshchikov@tlu.ee +372 619 9561
Margaret Andreson Comer teadur S-511 margaret.comer@tlu.ee +372 619 9572
Darja Dorving teadur darja.dorving@tlu.ee
Tommaso Giordani teadur S-507 tommaso.giordani@tlu.ee
Henry John Mead teadur S-507 henry.mead@tlu.ee
Margus Ott teadur S-547 margus.ott@tlu.ee
Piret Peiker teadur S-507 piret.peiker@tlu.ee
Emilia Diana Popa teadur S-511 diana.popa@tlu.ee +372 619 9571
Johanna Ross teadur
Mikhail Trunin teadur M-310 mikhail.trunin@tlu.ee
Timothy Raymond Anderson nooremteadur S-522 timothy_raymond.anderson@tlu.ee
Yan Asadchy nooremteadur yan.asadchy@tlu.ee
Johannes Walter Benjamin Bent nooremteadur S-508 johannes_walter_benjamin.bent@tlu.ee
Frank Jüris nooremteadur frank.juris@tlu.ee
Lola Annabel Kass nooremteadur M-309 lola_annabel.kass@tlu.ee
Kristiine Kikas nooremteadur M-330 kristiine.kikas@tlu.ee
Hirohisa Koike nooremteadur M-305 hirohisa.koike@tlu.ee
Mari Laan nooremteadur mari.laan@tlu.ee
Mark Mets nooremteadur mark.mets@tlu.ee
Ksenia Shmydkaya nooremteadur S-508 ksenia.shmydkaya@tlu.ee
Airi Uuna nooremteadur S-522 airi.uuna@tlu.ee
Pinqing Wu nooremteadur M-411 pinqing.wu@tlu.ee
Marika Agu külalisteadur
Bernadette Šcasna nooremteadur
Kaia Beilmann külalisteadur
Andres Karjus külalisteadur
Keiti Kljavin külalisteadur
Mila Oiva kultuuriandmete analüüsi teadur
Laura Kuusk külalisteadur
Akadeemiline suund: Lääne-Euroopa uuringud
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Maris Saagpakk saksa kultuuriloo ja kirjanduse dotsent S-426 maris.saagpakk@tlu.ee +372 640 9359
Suliko Liiv inglise keele professor S-553 suliko.liiv@tlu.ee +372 640 9320
Daniele Monticelli Itaalia uuringute ja semiootika professor S-525 daniele.monticelli@tlu.ee +372 619 9547
Ene Alas inglise keele ja testimise dotsent S-546 ene.alas@tlu.ee +372 640 9321
Aigi Heero saksa keele ja didaktika dotsent S-426 aigi.heero@tlu.ee +372 640 9324
Julia Kuznetski briti kirjanduse dotsent S-553 julia.kuznetski@tlu.ee +372 640 9320
Anne Lange tõlkeuuringute dotsent S-505 anne.lange@tlu.ee +372 640 9374
Aleksandra Ljalikova prantsuse keele didaktika dotsent S-524A aleksandra.ljalikova@tlu.ee +372 640 9325
Merilyn Meristo prantsuse keele dotsent S-546 merilyn.meristo@tlu.ee +372 640 9303
Ülar Ploom itaalia kirjanduse dotsent S-522A ular.ploom@tlu.ee +372 55 641 629
Kristiina Rebane prantsuse ja itaalia keele dotsent S-523 kristiina.rebane@tlu.ee +372 6409 326
Liljana Skopinskaja inglise keele didaktika dotsent S-419 liljana.skopinskaja@tlu.ee +372 640 9321
Mari Uusküla lingvistika ja tõlketeaduse dotsent S-505 mari.uuskula@tlu.ee +372 640 9385
Triin van Doorslaer kirjaliku tõlke lektor S-505 Triin.van_Doorslaer@tlu.ee
Merilin Kotta hispaania kultuuri lektor S-525A merilin.kotta@tlu.ee
Miriam Anne McIlfatrick-Ksenofontov inglise keele ja ingliskeelsete kirjanduste lektor S-524 miriam_anne.mcilfatrick-ksenofontov@tlu.ee +372 640 9544
Juan Carlos Monroy Perez hispaania keele lektor carlos.monroy@tlu.ee
Paul Rüsse ameerika kirjanduse lektor S-419 paul.russe@tlu.ee +372 640 9328
Ülo Siirak romanistika lektor S-523 ulo.siirak@tlu.ee +372 640 9326
Kaia Sisask prantsuse kirjanduse ja kultuuri lektor S-523 kaia.sisask@tlu.ee +372 640 9326
Ana Sofia Chermont de Magalhaes portugali keele õpetaja ana_sofia.magalhaes@tlu.ee
Mercedes Contreras Lopatina inglise keele õpetaja S-402 anna_mercedes.contreras@tlu.ee
Francisco Javier Lopez Arias inglise keele õpetaja S-402 franciscoj.lopez@tlu.ee
Jekaterina Maadla suulise tõlke õpetaja jekaterina.maadla@tlu.ee
Kateryn Rannu prantsuse keele ja kultuuri didaktika nooremlektor S-524A kateryn.rannu@tlu.ee
Helis Rõuk inglise keele õpetaja S-402 helis.rouk@tlu.ee
Aita Taiger inglise keele õpetaja S-402 aita.taiger@tlu.ee +372 640 9305
Kristiina Tedremaa-Levorato rootsi keele õpetaja S-402 kristiina.tedremaa@tlu.ee +372 6409 306
Karola Velberg soome keele õpetaja karola.velberg@tlu.ee
Ketlin Ruukel-Ikkonen suulise tõlke õppekava koordinaator S-542A ketlin.ruukel-ikkonen@tlu.ee
Federico Escudero Alvarez hispaania keele ja kultuuri külalislektor S-525A federico.escudero_alvarez@tlu.ee
Rita Anita Forssten inglise keele õpetaja
Akadeemiline suund: Vene ja Ida-Euroopa uuringud
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Natalia Tšuikina vene keele lektor S-330 natalia.tshuikina@tlu.ee +372 640 9330
Kapitolina Fedorova Vene uuringute kaasprofessor S-330 kapitolina.fedorova@tlu.ee
Inna Adamson kõrvutava keeleteaduse ja leksikoloogia dotsent S-330 inna.adamson@tlu.ee +372 640 9330
Sergei Dotsenko vene kirjanduse ja folkloori dotsent S-331 sergei.dotsenko@tlu.ee +372 640 9331
Irina Moissejenko vene keele didaktika dotsent S-330 irina.moissejenko@tlu.ee +372 640 9330
Natalja Netšunajeva vene keele ajaloo dotsent S-330 natalja.netsunajeva@tlu.ee +372 640 9330
Grigori Utgof vene kirjanduse ja kirjandusteooria dotsent S-331 grigori.utgof@tlu.ee +372 640 9331
Boriss Baljasnõi tõlketeooria ja -praktika lektor S-331 boriss.baljasnoi@tlu.ee +372 640 9331
Jelena Raudla vene keele õpetaja S-330 jelena.raudla@tlu.ee +372 640 9330
Natalija Sindetskaja poola keele õpetaja S-330 Natalia.Sindetskaja@tlu.ee
Irina Belobrovtseva vanemteadur S-331A irina.belobrovtseva@tlu.ee +372 640 9332
Alexander Danilevskiy vanemteadur S-331 alexander.danilevskiy@tlu.ee +372 640 9331
Aurika Meimre vanemteadur S-331A aurika.meimre@tlu.ee +372 640 9332
Anneli Niinre vanemteadur anneli.niinre@tlu.ee
Galina Ponomarjova vanemteadur S-331 galina.ponomarjova@tlu.ee +372 640 9331
Denis Kuzmin nooremteadur S-330 denis.kuzmin@tlu.ee
Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskus
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Karsten Brüggemann juhataja M-404, M-404 karsten.bruggemann@tlu.ee +372 6199 534
Aet Annist vanemteadur aet.annist@tlu.ee
Magnus Ilmjärv vanemteadur M-402 magnus.ilmjarv@tlu.ee +372 619 9532
Aivar Jürgenson vanemteadur M-402 aivar.jurgenson@tlu.ee
Inna Jürjo vanemteadur M-410 inna.jurjo@tlu.ee
Linda Kaljundi vanemteadur M-415 linda.kaljundi@tlu.ee
Toomas Karjahärm vanemteadur M-417 toomas.karjaharm@tlu.ee
Marika Mägi vanemteadur M-410 marika.magi.01@tlu.ee
Anu Mänd vanemteadur M-415 anu.mand@tlu.ee
Maie Pihlamägi vanemteadur M-407 maie.pihlamagi@tlu.ee +372 619 9526
Aivar Põldvee vanemteadur M-417 aivar.poldvee@tlu.ee
Priit Raudkivi vanemteadur M-416 priit.raudkivi@tlu.ee +372 619 9528
Atko-Sulhan Remmel vanemteadur atko-sulhan.remmel@tlu.ee
Jaan Undusk vanemteadur
Tõnno Jonuks teadur tonno.jonuks@tlu.ee
Ulla Kadakas teadur
Villu Kadakas teadur M-411 villu.kadakas@tlu.ee +372 619 9541
Kati Lindström teadur kati.lindstrom@tlu.ee
Elle-Mari Talivee teadur elle-mari.talivee@tlu.ee
Maastiku ja kultuuri keskus
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Hannes Palang juhataja M-352, M-352 hannes.palang@tlu.ee +372 619 9557
Helen Sooväli-Sepping vanemteadur M-626 helen.soovali@tlu.ee +372 640 9466
Marju Kõivupuu vanemteadur M-351, M-351 marju.koivupuu@tlu.ee +372 619 9573
Tarmo Pikner vanemteadur M-344 tarmo.pikner@tlu.ee +372 619 9560
Tauri Tuvikene vanemteadur M-345 tauri.tuvikene@tlu.ee +372 619 9539
Raili Nugin teadur M-350 raili.nugin@tlu.ee +372 619 9571
Anu Printsmann teadur M-345 anu.printsmann@tlu.ee +372 619 9539
Jaanika Vider teadur M-356 jaanika.vider@tlu.ee
Aleksandra Ianchenko nooremteadur M-356 aleksandra.ianchenko@tlu.ee
Krista Karro nooremteadur M-350 krista.karro@tlu.ee
Saara Hanna Mildeberg nooremteadur saara_hanna.mildeberg@tlu.ee
Anni Müüripeal nooremteadur M-344 anni.muuripeal@tlu.ee
Louise Sophie Sträuli nooremteadur M-356 louise.strauli@tlu.ee
John Allen Buchanan teadur
Emeriidid
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Tiina Aunin emeriitprofessor tiina.aunin@tlu.ee
Irina Belobrovtseva emeriitprofessor S-331A irina.belobrovtseva@tlu.ee +372 640 9332
Mati Graf emeriitprofessor mati.graf@tlu.ee
Anu-Reet Hausenberg emeriitprofessor S-241 anu-reet.hausenberg@tlu.ee
Otto Jastrow emeriitprofessor
Krista Kerge emeriitprofessor krista.kerge@tlu.ee
Pille Kippar emeriitprofessor pille.kippar@tlu.ee
Viivi Maanso emeriitdotsent viivi.maanso@tlu.ee
Mihhail Lotman emeriitprofessor M-315 mihhail.lotman@gmail.com +372 619 9548
Rein Veidemann emeriitprofessor S-241 rein.veidemann@tlu.ee
Jüri Viikberg emeriitdotsent S-556 juri.viikberg@tlu.ee

Külalislektorid ja -teadlased

Nimi Amet Telefon Ruum E-post
Tiina Söderman  Soome keele ja kultuuri külalislektor +358403626638 S-501

tiina.soderman@tlu.ee

(vastuvõtuaeg: T 13-14)

Andine Friederike Frick saksa keele ja kultuuri lektor   S-426 andine_friederike.frick@tlu.ee
Sevda Özden türgi keele õpetaja   M-330 sevda.ozden@tlu.ee

Keeleõpetajad sügissemestril 2020

Nimi                              Ruum E-post                                
inglise keel    
Jelena Kallonen S-419 jelena.kallonen@tlu.ee
Monireh Sadat Razavi Ganji   monireh_sadat.razavi_ganji@tlu.ee
Peter Jonathan Rock   peter_jonathan.rock@tlu.ee
Alina Yevchuk   alina.yevchuk@tlu.ee
Yimeng Cui   yimeng.cui@tlu.ee
Rita Forssten   rita.forssten@tlu.ee
Robert McNamara   gmcnamara@gmail.com
Kevin Patrick Molloy   kevinmolloy92@gmail.com
Silvia Kurr   skurr@tlu.ee
Tatjana Solovjova   tatjana.solovjova@tlu.ee
Tatjana Mette   tatjana.mette@tlu.ee
Roger Michael Alan Yallop   roger.yallop@gmail.com
Johanna Taiger    johanna.taiger@tlu.ee
Anna Mackenzie   annajmackenzie@gmail.com
Liset Muhu   liset.muhu@tlu.ee
Miles Beard  

mbeard@tlu.ee

Kristiine Kikas   kristiine.kikas@tlu.ee
Leila Silvi Roos   notsobrief@gmail.com
Juulia Ilves    ilves.juulia@gmail.com
itaalia keel    

Evelina Valitutto

  evelina.valitutto@tlu.ee
saksa keel    
Õie Kirs   oie.kirs@tlu.ee