Inimesed

Büroo
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Tõnu Viik direktor S-552 tonu.viik@tlu.ee +372 619 9558
Siiri Soidro õppejuht S-407 siiri.soidro@tlu.ee +372 640 9308
Kristel Toom teaduskoordinaator M-343 kristel.toom@tlu.ee +372 619 9535
Terje Kalamees administratiivjuht S-503 terje.kalamees@tlu.ee +372 640 9317
Maris Peters rahvusvahelistumise koordinaator S-408 maris.peters@tlu.ee +372 640 9344
Eva-Maria Kinkar õppenõustaja S-409 eva-maria.kinkar@tlu.ee +372 640 9376
Helina Puksmann õppenõustaja S-409 helina.puksmann@tlu.ee +372 640 9312
Jana Lehtsalu õppespetsialist S-406 jana.lehtsalu@tlu.ee +372 640 9323
Kristiina Ranne õppespetsialist S-406 kristiina.ranne@tlu.ee +372 640 9309
Alissa Ivanova õppesekretär A-435 alissa.ivanova@tlu.ee +372 6409 126
Heli Hiieleek finantsspetsialist S-554, S-554 heli.hiieleek@tlu.ee +372 640 9256
Liina Lepik teadusassistent M-343 liina.lepik_01@tlu.ee +372 619 9574
Mirjam Uuskari teadusassistent M-343 mirjam.uuskari@tlu.ee +372 6199 575
Marie Vinter teadusassistent M-343 marie.vinter@tlu.ee +372 6409 353
Rein Olesk kommunikatsioonispetsialist S-506 rein.olesk@tlu.ee +372 6409 335
Doris Aydin projekti koordinaator doris.aydin@tlu.ee
Elina Tahvel täiendusõppe koolitusjuht S-427 elina.tahvel@tlu.ee +372 640 9289
Akadeemiline suund: Aasia uuringud
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Karin Dean Kagu-Aasia uuringute dotsent M-311, M-311 karin.dean@tlu.ee +372 619 9545
Rein Raud Aasia uuringute professor rein.raud@tlu.ee
Alessandro Rippa hiina uuringute dotsent M-305 Alessandro.Rippa@tlu.ee
Alari Allik Jaapani uuringute lektor M-319 alari.allik@tlu.ee
Imar Yacine Koutchoukali Lähis-Ida lektor M-330 Imar.Koutchoukali@tlu.ee
Maret Nukke Jaapani uuringute lektor M-313 maret.nukke@tlu.ee +372 619 9546
Margit Juurikas jaapani keele õpetaja M-313 margit.juurikas@tlu.ee +372 619 9546
Akiko Masaki (Kadarik) jaapani keele õpetaja M-313 akiko.masaki@tlu.ee +372 619 9546
Alice Vijard araabia keele õpetaja M-330 Alice.Vijard@tlu.ee
Jeong Im Kim korea keele õppeassistent S-334 jeongim.kim@tlu.ee +372 6409 338
Akadeemiline suund: ajalugu
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Karsten Brüggemann Eesti ja üldajaloo professor M-404, M-404 karsten.bruggemann@tlu.ee +372 6199 534
Kersti Markus kunstiajaloo professor M-323, M-323 kersti.markus@tlu.ee +372 619 9556
Ulrike Plath Baltisaksa uuringute ja keskkonnaajaloo professor M-409 ulrike.plath@tlu.ee +372 6199 525
Linda Kaljundi ajalookultuuri dotsent M-415, M-415 linda.kaljundi@tlu.ee
Kaarel Vanamölder kommunikatsiooni- ja praktilise ajaloo dotsent M-409, M-409 kaarel.vanamolder@tlu.ee
Uku Lember üldajaloo lektor M-309, M-309 uku.lember@tlu.ee +372 619 9530
Mare Oja ajaloo ja ajaloo õpetuse lektor M-322 mare.oja@tlu.ee +372 6199536
Airi Uuna kultuuridevaheliste uuringute nooremteadur S-522 airi.uuna@tlu.ee
Akadeemiline suund: eesti keel ja kultuur
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Reili Argus eesti keele professor S-556 reili.argus@tlu.ee +372 640 9319
Anna Verschik üldkeeleteaduse professor S-509 anna.verschik@tlu.ee +372 6409 348
Piret Viires eesti kirjanduse ja kirjandusteooria professor S-551 piret.viires@tlu.ee +372 6409 339
Luule Epner eesti kirjanduse dotsent S-541 luule.epner@tlu.ee +372 640 9336
Marju Kõivupuu pärimuskultuuri dotsent M-351, M-351 marju.koivupuu@tlu.ee +372 619 9573
Ave Mattheus eesti kirjanduse dotsent S-504 ave.mattheus@tlu.ee +372 6409374
Merilin Aruvee emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor S-548 merilin.aruvee@tlu.ee +372 640 9318
Helen Hint lingvistika lektor helen.hint@tlu.ee
Annika Hussar eesti keele lektor S-556 annika.hussar@tlu.ee +372 640 9319
Helin Kask rakenduslingvistika lektor S-502 helin.kask@tlu.ee
Jan Kaus loovkirjutamise lektor S-541 Jan.Kaus@tlu.ee
Ingrid Krall praktilise eesti keele lektor S-502 ingrid.krall@tlu.ee +372 640 9307
Tiina Rüütmaa eesti keele kui teise keele lektor S-501 tiina.ruutmaa@tlu.ee +372 640 9313
Annika Bauer eesti keele kui teise keele õpetaja S-502 annika.bauer@tlu.ee +372 640 9307
Peep Nemvalts vanemteadur S-509 peep.nemvalts@tlu.ee +372 6409 337
Jaan Undusk külalisprofessor jaan.undusk@tlu.ee
Joosep Susi kirjandusõpetuse külalislektor S-541
Akadeemiline suund: kultuuriteooria
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Margus Vihalem filosoofia dotsent S-547 margus.vihalem@tlu.ee +372 619 9559
Liisi Keedus poliitilise filosoofia professor S-510 liisi.keedus@tlu.ee +372 6409 343
Mihhail Lotman kirjandusteooria ja semiootika professor M-315 mihhail.lotman@gmail.com +372 619 9548
Hannes Palang inimgeograafia professor M-352, M-352 hannes.palang@tlu.ee +372 619 9557
Marek Tamm kultuuriajaloo professor M-316, M-316 marek.tamm@tlu.ee
Carlo Cubero Irizarry sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia dotsent M-314 carlo.cubero@tlu.ee +372 619 9537
Eneken Laanes võrdleva kirjandusteaduse ja kultuurianalüüsi dotsent M-321 eneken.laanes@tlu.ee +372 619 9551
Jaan Lahe kultuuri- ja religiooniuuringute dotsent M-307 jaan.lahe_01@tlu.ee +372 619 9543
Marje Ermel antropoloogia lektor M-314 marje.ermel@tlu.ee +372 619 9537
Tõnis Kahu popkultuuriteooria lektor M-307 tonis.kahu@tlu.ee
Lauri Linask kultuuriteooria lektor S-547 Lauri.Linask@tlu.ee +372 6199 559
Andres Luure filosoofia lektor S-547 andres.luure@tlu.ee +372 619 9559
Joonas Plaan antropoloogia lektor M-314 joonas.plaan@tlu.ee +372 619 9537
Tatjana Kuzovkina vanemteadur M-310 tatjana.kuzovkina@tlu.ee +372 619 9561
Kalle Antero Pihlainen vanemteadur kalle.pihlainen@tlu.ee
Igor Pilshchikov vanemteadur M-310 igor.pilshchikov@tlu.ee +372 619 9561
Tommaso Giordani teadur S-507 tommaso.giordani@tlu.ee
Henry John Mead teadur S-507 henry.mead@tlu.ee
Margus Ott teadur margus.ott@tlu.ee
Piret Peiker teadur S-507 piret.peiker@tlu.ee
Gustavs Strenga teadur S-508 gustavs.strenga@tlu.ee
Mikhail Trunin teadur mikhail.trunin@tlu.ee
Johannes Walter Benjamin Bent nooremteadur S-508 johannes_walter_benjamin.bent@tlu.ee
Frank Jüris nooremteadur frank.juris@tlu.ee
Mari Laan nooremteadur mari.laan@tlu.ee
Ksenia Shmydkaya nooremteadur S-508 ksenia.shmydkaya@tlu.ee
Oliver Laas filosoofia külalislektor S-547 oliver.laas@tlu.ee
Akadeemiline suund: Lääne-Euroopa uuringud
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Maris Saagpakk saksa kultuuriloo ja kirjanduse dotsent S-426 maris.saagpakk@tlu.ee +372 640 9359
Suliko Liiv inglise keele professor S-553 suliko.liiv@tlu.ee +372 640 9320
Daniele Monticelli Itaalia uuringute ja semiootika professor S-525 daniele.monticelli@tlu.ee +372 619 9547
Ene Alas inglise keele ja testimise dotsent S-511 ene.alas@tlu.ee +372 640 9321
Aigi Heero saksa keele ja didaktika dotsent S-555 aigi.heero@tlu.ee +372 640 9324
Anne Lange tõlkeuuringute dotsent S-504 anne.lange@tlu.ee +372 640 9374
Aleksandra Ljalikova prantsuse keele didaktika dotsent S-524A aleksandra.ljalikova@tlu.ee +372 640 9325
Ülar Ploom itaalia kirjanduse dotsent S-522A ular.ploom@tlu.ee +372 55 641 629
Liljana Skopinskaja inglise keele didaktika dotsent S-511 liljana.skopinskaja@tlu.ee +372 640 9321
Julia Kuznetski briti kirjanduse dotsent S-553 julia.kuznetski@tlu.ee +372 640 9320
Mari Uusküla lingvistika ja tõlketeaduse dotsent S-505 mari.uuskula@tlu.ee +372 640 9385
Andine Friederike Frick saksa keele lektor S-426 andine_friederike.frick@tlu.ee +372 640 9359
Triin van Doorslaer kirjaliku tõlke lektor S-505 Triin.van_Doorslaer@tlu.ee
Õie Kirs saksa keele lektor S-426 oie.kirs@tlu.ee +372 6409 306
Merilin Kotta hispaania kultuuri lektor S-525A merilin.kotta@tlu.ee
Miriam Anne McIlfatrick-Ksenofontov inglise keele ja ingliskeelsete kirjanduste lektor S-524 miriam_anne.mcilfatrick-ksenofontov@tlu.ee +372 640 9544
Merilyn Meristo prantsuse keele lektor S-546 merilyn.meristo@tlu.ee +372 640 9303
Juan Carlos Monroy Perez hispaania keele lektor carlos.monroy@tlu.ee
Kristiina Rebane prantsuse ja itaalia keele lektor S-523 kristiina.rebane@tlu.ee +372 6409 326
Paul Rüsse ameerika kirjanduse lektor S-419 paul.russe@tlu.ee +372 640 9328
Ülo Siirak romanistika lektor S-523 ulo.siirak@tlu.ee +372 640 9326
Kaia Sisask prantsuse kirjanduse ja kultuuri lektor S-523 kaia.sisask@tlu.ee +372 640 9326
Ana Sofia Chermont de Magalhaes portugali keele õpetaja ana_sofia.magalhaes@tlu.ee
Mercedes Contreras Lopatina inglise keele õpetaja S-402
Francisco Javier Lopez Arias inglise keele õpetaja M-402 franciscoj.lopez@tlu.ee
Jekaterina Maadla suulise tõlke õpetaja jekaterina.maadla@tlu.ee
Kateryn Rannu prantsuse keele ja kultuuri didaktika õpetaja kateryn.rannu@tlu.ee
Helis Rõuk inglise keele õpetaja S-402 helis.rouk@tlu.ee
Aita Taiger inglise keele õpetaja S-402 aita.taiger@tlu.ee +372 640 9305
Kristiina Tedremaa-Levorato rootsi keele õpetaja S-402 kristiina.tedremaa@tlu.ee +372 6409 306
Karola Velberg soome keele õpetaja S-555 Karola.Velberg@tlu.ee
Ketlin Ruukel-Ikkonen suulise tõlke õppekava koordinaator S-542A ketlin.ruukel-ikkonen@tlu.ee
Federico Escudero Alvarez hispaania keele ja kultuuri külalislektor S-525A federico.escudero_alvarez@tlu.ee
Akadeemiline suund: Vene ja Ida-Euroopa uuringud
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Natalia Tšuikina vene keele lektor S-330 natalia.tshuikina@tlu.ee +372 640 9330
Irina Belobrovtseva vanemteadur, vene kirjanduse professor S-331A irina.belobrovtseva@tlu.ee +372 640 9332
Sergei Dotsenko vene kirjanduse ja folkloori dotsent S-331 sergei.dotsenko@tlu.ee +372 640 9331
Aurika Meimre vene kultuur Eestis dotsent, vanemteadur S-331A aurika.meimre@tlu.ee +372 640 9332
Irina Moissejenko vene keele didaktika dotsent S-330 irina.moissejenko@tlu.ee +372 640 9330
Natalja Netšunajeva vene keele ajaloo dotsent S-330 natalja.netsunajeva@tlu.ee +372 640 9330
Inna Adamson kõrvutava keeleteaduse ja leksikoloogia lektor S-330 inna.adamson@tlu.ee +372 640 9330
Boriss Baljasnõi tõlketeooria ja -praktika lektor S-331 boriss.baljasnoi@tlu.ee +372 640 9331
Vitali Belobrovtsev ajakirjandusteooria ja -praktika lektor S-331 vitali.belobrovtsev@tlu.ee + 372 6409 331
Grigori Utgof vene kirjanduse ja kirjandusteooria lektor S-331 grigori.utgof@tlu.ee +372 640 9331
Jelena Raudla vene keele õpetaja S-330 jelena.raudla@tlu.ee +372 640 9330
Natalija Sindetskaja poola keele õpetaja S-330 Natalia.Sindetskaja@tlu.ee
Alexander Danilevskiy vanemteadur S-331 alexander.danilevskiy@tlu.ee +372 640 9331
Anneli Mihkelev vanemteadur S-541 anneli.mihkelev@tlu.ee +372 640 9336
Galina Ponomarjova vanemteadur S-331 galina.ponomarjova@tlu.ee +372 640 9331
Denis Kuzmin nooremteadur S-330 denis.kuzmin@tlu.ee
Anneli Niinre vanemteadur
Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskus
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Anu Mänd vanemteadur, juhataja M-415 anu.mand@tlu.ee
Karsten Brüggemann vanemteadur M-404, M-404 karsten.bruggemann@tlu.ee +372 6199 534
Kersti Markus vanemteadur M-323, M-323 kersti.markus@tlu.ee +372 619 9556
Ants Hein vanemteadur M-417 ants.hein@tlu.ee
Linda Kaljundi teadur M-415, M-415 linda.kaljundi@tlu.ee
Magnus Ilmjärv vanemteadur M-402 magnus.ilmjarv@tlu.ee +372 619 9532
Aivar Jürgenson vanemteadur M-402 aivar.jurgenson@tlu.ee
Marek Tamm vanemteadur M-316, M-316 marek.tamm@tlu.ee
Inna Jürjo vanemteadur M-410 inna.jurjo@tlu.ee
Tiina Kala vanemteadur M-417 tiina.kala.01@tlu.ee
Toomas Karjahärm vanemteadur M-417 toomas.karjaharm@tlu.ee
Krista Kodres vanemteadur M-323 krista.kodres@tlu.ee
Juhan Kreem vanemteadur M-417 juhan.kreem@tlu.ee
Ivar Leimus vanemteadur M-417 ivar.leimus@tlu.ee
Marika Mägi vanemteadur M-410 marika.magi.01@tlu.ee
Maie Pihlamägi vanemteadur M-407 maie.pihlamagi@tlu.ee +372 619 9526
Aivar Põldvee vanemteadur M-417 aivar.poldvee@tlu.ee
Priit Raudkivi vanemteadur M-416 priit.raudkivi@tlu.ee +372 619 9528
Erki Russow vanemteadur M-411 erki.russow@tlu.ee
Villu Kadakas teadur M-411 villu.kadakas@tlu.ee +372 619 9541
Maastiku ja kultuuri keskus
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Helen Sooväli-Sepping vanemteadur A-540 helen.soovali@tlu.ee +372 640 9466
Hannes Palang juhataja M-352, M-352 hannes.palang@tlu.ee +372 619 9557
Karin Dean vanemteadur M-311, M-311 karin.dean@tlu.ee +372 619 9545
Marju Kõivupuu vanemteadur M-351, M-351 marju.koivupuu@tlu.ee +372 619 9573
Tarmo Pikner vanemteadur M-344 tarmo.pikner@tlu.ee +372 619 9560
Kadri Kasemets teadur M-350 kadri.kasemets@tlu.ee
Raili Nugin teadur M-350 raili.nugin@tlu.ee +372 619 9571
Anu Printsmann teadur M-345 anu.printsmann@tlu.ee +372 619 9539
Tauri Tuvikene vanemteadur M-345 tauri.tuvikene@tlu.ee +372 619 9539
Krista Karro nooremteadur M-350 krista.karro@tlu.ee
Bianka Plüschke-Altof keskkonnasotsioloogia teadur A-564 bianka.pluschke-altof@tlu.ee
Emeriidid
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Tiina Aunin emeriitprofessor tiina.aunin@tlu.ee
Mati Graf emeriitprofessor mati.graf@tlu.ee
Anu-Reet Hausenberg emeriitprofessor S-241 anu-reet.hausenberg@tlu.ee
Mati Hint emeriitprofessor S-241 mati.hint@tlu.ee + 372 640 9315
Pille Kippar emeriitprofessor pille.kippar@tlu.ee
Viivi Maanso emeriitdotsent viivi.maanso@tlu.ee
Jüri Viikberg emeriitdotsent S-556 juri.viikberg@tlu.ee
Rein Veidemann emeriitprofessor S-241 rein.veidemann@tlu.ee

Külalislektorid ja -teadlased

Nimi Amet Telefon Ruum E-post
Tiina Söderman  Soome keele ja kultuuri külalislektor +358403626638 S-501

tiina.soderman@tlu.ee

(vastuvõtuaeg: T 13-14)

Martin D. Brown Külalisteadlane kultuuridevaheliste uuringute tippkeskuse juures     brownmdr@tlu.ee

Keeleõpetajad sügissemestril 2019

Nimi                              Ruum E-post                                
Inglise keel    
Jelena Kallonen S-419 jelena.kallonen@tlu.ee
Kevin Patrick Molloy   kevin.molloy@tlu.ee
Johanna Taiger   johanna.taiger@tlu.ee
Melih Yildiz      melih.yildiz@tlu.eemelihburakyildiz@gmail.com
Monireh Razavi S-419 monireh.razavi@gmail.com
Royal Montgomery   montytrey@gmail.com
Silvia Kurr   silvia.kurr@tlu.ee
Alina Yevchuk   ayevchuk@gmail.com
Robert McNamara   gmcnamara@gmail.com
Yana Romas   stessi22@tlu.ee
Liset Muhu   lisetm@tlu.eelisetmuhu@gmail.com
Mustafa Soysal   msoysal@tlu.ee
Kristiine Kikas   kristiin@tlu.ee
Anu Tammeleht    tammele@tlu.eeanutammeleht@hotmail.com
Valve Iila   valve@21k.ee
Prantsuse keel    
Rémi Boisbourdin   boisbourdinremi@yahoo.fr
Eesti keel    
Katrin Tääker   katrin9@gmail.com