Inimesed

Büroo
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Uku Lember direktori kt M-309 uku.lember@tlu.ee +372 619 9530
Leena Sooväli juhiabi S-506 leena.soovali@tlu.ee +372 619 9555
Siiri Soidro õppejuht S-407 siiri.soidro@tlu.ee +372 640 9308
Terje Kalamees administratiivjuht S-503 terje.kalamees@tlu.ee +372 640 9317
Maris Peters rahvusvahelistumise koordinaator S-408 maris.peters@tlu.ee +372 640 9344
Helina Puksmann õppenõustaja S-409 helina.puksmann@tlu.ee +372 640 9312
Signe Steinpilm õppenõustaja S-409 signe.steinpilm@tlu.ee +372 640 9376
Eva-Maria Kinkar õppespetsialist S-409 eva-maria.kinkar@tlu.ee +372 640 9309
Jana Lehtsalu õppespetsialist S-406 jana.lehtsalu@tlu.ee +372 640 9323
Riina Uudemets assistent A-435 riina.uudemets@tlu.ee +372 6409 126
Heli Hiieleek finantsspetsialist S-554, S-554 heli.hiieleek@tlu.ee +372 640 9256
Kerstin Liiva teaduskoordinaator M-343 kerstin.liiva@tlu.ee +372 619 9535
Sirli Taniloo projektide koordinaator M-343 sirli.taniloo@tlu.ee +372 6199 575
Mall Ümarik projektide koordinaator M-343 mall.umarik@tlu.ee +372 6409 353
Merle Villmäe teadusassistent M-343 merle.villmae@tlu.ee +372 6199 574
Ivo Rull kommunikatsioonispetsialist S-506 ivo.rull@tlu.ee +372 6409 335
Elina Tahvel täiendusõppe koolitusjuht S-427 elina.tahvel@tlu.ee +372 640 9289
Akadeemiline suund: Aasia uuringud
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Helen Geršman Lähis-Ida uuringute lektor M-318 helen.gersman@tlu.ee +372 6199 538
Rein Raud Aasia uuringute professor rein.raud@tlu.ee
Lisa Indraccolo hiina uuringute professor M-305 lisa.indraccolo@tlu.ee +372 619 9562
Maret Nukke Jaapani uuringute dotsent M-313 maret.nukke@tlu.ee +372 619 9546
Alessandro Rippa hiina uuringute dotsent M-305 alessandro.rippa@tlu.ee
Alari Allik Jaapani uuringute lektor M-319 alari.allik@tlu.ee
Üllar Peterson Lähis-Ida uuringute nooremlektor M-330 ullar.peterson@tlu.ee
Margit Juurikas jaapani keele õpetaja M-313 margit.juurikas@tlu.ee +372 619 9546
Akiko Masaki(Kadarik) jaapani keele õpetaja M-313 akiko.masaki@tlu.ee +372 619 9546
Alice Vijard araabia keele õpetaja M-330 Alice.Vijard@tlu.ee
Karin Dean vanemteadur M-311 karin.dean@tlu.ee +372 619 9545
Sandra Peets nooremteadur M-330 sandra.peets@tlu.ee
Jekaterina Koort külalislektor M-313 jekaterina.koort@tlu.ee
Jeong Im Kim korea keele õppeassistent S-334 jeongim.kim@tlu.ee +372 6409 338
Akadeemiline suund: ajalugu
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Kaarel Vanamölder kommunikatsiooni- ja praktilise ajaloo dotsent M-409 kaarel.vanamolder@tlu.ee
Karsten Brüggemann Eesti ja üldajaloo professor M-404, M-404 karsten.bruggemann@tlu.ee +372 6199 534
Kersti Markus kunstiajaloo professor M-323 kersti.markus@tlu.ee +372 619 9556
Ulrike Plath Baltisaksa uuringute ja keskkonnaajaloo professor M-409 ulrike.plath@tlu.ee +372 6199 525
Tiiu Kreegipuu ajaloo ja ajaloo didaktika lektor M-309 tiiu.kreegipuu@tlu.ee
Mare Oja ajaloo ja ajaloo õpetuse lektor M-322 mare.oja@tlu.ee +372 6199536
Tuuli Kurisoo teadur M-356 tuuli.kurisoo@tlu.ee
Lembi Anepaio nooremteadur lembi.anepaio@tlu.ee
James Montgomery Baxenfield nooremteadur james_montgomery.baxenfield@tlu.ee
Heidi Rifk nooremteadur heidi.rifk@tlu.ee
Akadeemiline suund: eesti keel ja kultuur
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Reili Argus eesti keele professor S-556 reili.argus@tlu.ee +372 640 9319
Anna Verschik üldkeeleteaduse teenekas professor S-509 anna.verschik@tlu.ee +372 6409 348
Piret Viires eesti kirjanduse ja kirjandusteooria professor S-551 piret.viires@tlu.ee +372 6409 339
Luule Epner eesti kirjanduse dotsent S-541 luule.epner@tlu.ee +372 640 9336
Ave Mattheus eesti kirjanduse dotsent S-541 ave.mattheus@tlu.ee +372 6409374
Merilin Aruvee emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor S-548 merilin.aruvee@tlu.ee +372 640 9318
Helen Hint lingvistika lektor S-541 helen.hint@tlu.ee
Annika Hussar eesti keele lektor S-556 annika.hussar@tlu.ee +372 640 9319
Helin Kask rakenduslingvistika lektor S-502 helin.kask@tlu.ee
Ingrid Krall praktilise eesti keele lektor S-502 ingrid.krall@tlu.ee +372 640 9307
Tiina Rüütmaa eesti keele kui teise keele lektor S-501 tiina.ruutmaa@tlu.ee +372 640 9313
Annika Viht eesti keele lektor annika.viht@tlu.ee
Joosep Susi kirjandusõpetuse ja eesti kirjanduse nooremlektor S-548 joosep.susi@tlu.ee
Annika Bauer eesti keele kui teise keele õpetaja S-502 annika.bauer@tlu.ee +372 640 9307
Hiie Rüütel eesti keele kui teise keele õpetaja hiie.ruutel@tlu.ee
Epp Annus vanemteadur S-551 epp.annus@tlu.ee
Peep Nemvalts vanemteadur S-509 peep.nemvalts@tlu.ee
Olga Gerassimenko teadur
Geidi Kilp nooremteadur S-541 geidi.kilp@tlu.ee
Andra Kütt nooremteadur S-541 andra.kutt@tlu.ee
Merle Oguz nooremteadur merle.oguz@tlu.ee
Agne Strolyte külalisteadur agne.strolyte@tlu.ee
Piret Baird nooremteadur piret.baird@tlu.ee
Kristiina Bernhardt eesti keele kui teise keele didaktika külalislektor kristiina.bernhardt@tlu.ee
Akadeemiline suund: kultuuriteooria
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Tauri Tuvikene professor M-345 tauri.tuvikene@tlu.ee +372 619 9539
Liisi Keedus poliitilise filosoofia professor S-510 liisi.keedus@tlu.ee
Eneken Laanes võrdleva kirjandusteaduse professor S-504 eneken.laanes@tlu.ee +372 619 9551
Hannes Palang inimgeograafia professor M-352, M-352 hannes.palang@tlu.ee +372 619 9557
Marek Tamm kultuuriajaloo professor M-316 marek.tamm@tlu.ee
Carlo Cubero Irizarry sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia dotsent M-314 carlo.cubero@tlu.ee +372 619 9537
Eeva Kesküla sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia dotsent M-350 eeva.keskula@tlu.ee
Jaan Lahe kultuuri- ja religiooniuuringute dotsent M-307 jaan.lahe_01@tlu.ee +372 619 9543
Margus Vihalem filosoofia dotsent S-555 margus.vihalem@tlu.ee +372 640 9324
Tõnis Kahu popkultuuriteooria lektor M-307 tonis.kahu@tlu.ee
Lauri Linask kultuuriteooria lektor S-547 Lauri.Linask@tlu.ee +372 6199 559
Oliver Laas filosoofia nooremlektor S-547 oliver.laas@tlu.ee
Andres Luure filosoofia lektor S-547 andres.luure@tlu.ee +372 619 9559
Joonas Plaan antropoloogia lektor M-314 joonas.plaan@tlu.ee +372 619 9537
Tatjana Kuzovkina vanemteadur M-310 tatjana.kuzovkina@tlu.ee +372 55 640 987
Francisco Martinez Sanchez vanemteadur francisco.martinez@tlu.ee
Igor Pilshchikov kultuurisemiootika ja vene kirjanduse sihtrahastusega professor M-310 igor.pilshchikov@tlu.ee +372 619 9561
Margaret Anderson Comer teadur S-511 margaret.comer@tlu.ee +372 619 9572
Henry John Mead teadur S-507 henry.mead@tlu.ee
Margus Ott teadur S-547 margus.ott@tlu.ee
Dorota Anita Pluwak teadur S-511 dorota_anita.pluwak@tlu.ee
Emilia Diana Popa teadur S-511 diana.popa@tlu.ee +372 619 9571
Mikhail Trunin teadur M-310 mikhail.trunin@tlu.ee
Timothy Raymond Anderson nooremteadur S-522 timothy_raymond.anderson@tlu.ee
Yan Asadchy nooremteadur yan.asadchy@tlu.ee
Hanna Maria Aunin nooremteadur S-552 hanna_maria.aunin@tlu.ee
Johannes Walter Benjamin Bent nooremteadur S-508 johannes_walter_benjamin.bent@tlu.ee
Frank Jüris nooremteadur M-313 frank.juris@tlu.ee
Kristiine Kikas nooremteadur M-330 kristiine.kikas@tlu.ee
Mari Laan nooremteadur mari.laan@tlu.ee
Mark Mets nooremteadur mark.mets@tlu.ee
Ksenia Shmydkaya nooremteadur S-508 ksenia.shmydkaya@tlu.ee
Bernadette Šcasna nooremteadur S-552 bernadette.scasna@tlu.ee
Airi Uuna nooremteadur S-522 airi.uuna@tlu.ee
Andres Karjus kultuuriandmete analüüsi teadur andres.karjus@tlu.ee
Mila Oiva kultuuriandmete analüüsi teadur mila.oiva@tlu.ee
Kevin Rändi nooremteadur kevin.randi@tlu.ee
Mari Valdur antropoloogia külalislektor M-314 mari.valdur@tlu.ee
Piret Peiker teadur piret.peiker@tlu.ee
Teisi Ligi nooremteadur teisi.ligi@tlu.ee
Tommaso Giordani teadur S-507 tommaso.giordani@tlu.ee
Dana Karjatse-Davidjants nooremteadur dana.karjatse_davidjants@tlu.ee
Akadeemiline suund: Lääne-Euroopa uuringud
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Merilyn Meristo prantsuse keele dotsent S-546 merilyn.meristo@tlu.ee +372 640 9303
Suliko Liiv inglise keele professor S-553 suliko.liiv@tlu.ee +372 640 9320
Daniele Monticelli semiootika ja tõlkeuuringute professor S-525 daniele.monticelli@tlu.ee +372 619 9547
Ene Alas inglise keele ja testimise dotsent S-546 ene.alas@tlu.ee +372 640 9321
Aigi Heero saksa keele ja didaktika dotsent S-426 aigi.heero@tlu.ee +372 640 9359
Julia Kuznetski briti kirjanduse dotsent S-553 julia.kuznetski@tlu.ee +372 640 9320
Anne Lange tõlkeuuringute dotsent S-505 anne.lange@tlu.ee +372 640 9374
Aleksandra Ljalikova prantsuse keele didaktika dotsent S-524A aleksandra.ljalikova@tlu.ee +372 640 9325
Ülar Ploom itaalia kirjanduse dotsent S-522A ular.ploom@tlu.ee +372 55 641 629
Kristiina Rebane prantsuse ja itaalia keele dotsent S-523 kristiina.rebane@tlu.ee +372 6409 326
Maris Saagpakk saksa kultuuriloo ja kirjanduse dotsent S-426 maris.saagpakk@tlu.ee +372 640 9359
Mari Uusküla lingvistika ja tõlketeaduse dotsent S-505 mari.uuskula@tlu.ee +372 640 9385
Merilin Kotta hispaania kultuuri lektor S-525A merilin.kotta@tlu.ee
Miriam Anne McIlfatrick-Ksenofontov inglise keele ja ingliskeelsete kirjanduste lektor S-524 miriam_anne.mcilfatrick-ksenofontov@tlu.ee +372 640 9544
Juan Carlos Monroy Perez hispaania keele lektor carlos.monroy@tlu.ee
Paul Rüsse ameerika kirjanduse õpetaja S-419 paul.russe@tlu.ee +372 640 9328
Ülo Siirak romanistika lektor S-523 ulo.siirak@tlu.ee +372 640 9326
Kaia Sisask prantsuse kirjanduse ja kultuuri lektor S-523 kaia.sisask@tlu.ee +372 640 9326
Triin Van Doorslaer kirjaliku tõlke lektor S-505 triin.van_doorslaer@tlu.ee
Kateryn Rannu prantsuse keele ja kultuuri didaktika nooremlektor S-524A kateryn.rannu@tlu.ee
Rimma Andrejenko saksa keele õpetaja S-426 rimma.andrejenko@tlu.ee
Ana Sofia Chermont de Magalhaes portugali keele õpetaja ana_sofia.magalhaes@tlu.ee
Mercedes Contreras Lopatina inglise keele õpetaja S-402 anna_mercedes.contreras@tlu.ee
Rita Anita Forssten inglise keele õpetaja S-419 rita.forssten@tlu.ee
Francisco Javier Lopez Arias inglise keele õpetaja S-402 franciscoj.lopez@tlu.ee
Jekaterina Maadla suulise tõlke õpetaja S-542A jekaterina.maadla@tlu.ee
Helis Rõuk inglise keele õpetaja S-402 helis.rouk@tlu.ee
Aita Taiger inglise keele õpetaja S-402 aita.taiger@tlu.ee
Kristiina Tedremaa-Levorato rootsi keele õpetaja S-402 kristiina.tedremaa@tlu.ee +372 6409 306
Karola Velberg soome keele õpetaja S-501 karola.velberg@tlu.ee
Ketlin Ruukel-Ikkonen suulise tõlke õppekava koordinaator S-542A ketlin.ruukel-ikkonen@tlu.ee
Tanya Elena Fernandez Escudero teadur S-541 tanya.escudero@tlu.ee
Ramona Daniela Bätz saksa keele külalislektor S-426 ramona.batz@tlu.ee
Clara del Rey hispaania keele ja kultuuri külalislektor S-525A clara.del_rey@tlu.ee
Akadeemiline suund: Vene ja Ida-Euroopa uuringud
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Natalia Tšuikina vene keele dotsent S-330 natalia.tshuikina@tlu.ee +372 640 9330
Kapitolina Fedorova Vene uuringute professor S-330 kapitolina.fedorova@tlu.ee
Inna Adamson kõrvutava keeleteaduse ja leksikoloogia dotsent S-330 inna.adamson@tlu.ee +372 640 9330
Sergei Dotsenko vene kirjanduse ja folkloori dotsent S-331 sergei.dotsenko@tlu.ee +372 640 9331
Irina Moissejenko vene keele didaktika dotsent S-330 irina.moissejenko@tlu.ee +372 640 9330
Natalja Netšunajeva vene keele ajaloo dotsent S-330 natalja.netsunajeva@tlu.ee +372 640 9330
Grigori Utgof vene kirjanduse ja kirjandusteooria dotsent S-331 grigori.utgof@tlu.ee +372 640 9331
Boriss Baljasnõi tõlketeooria ja -praktika lektor S-331 boriss.baljasnoi@tlu.ee +372 640 9331
Jelena Raudla vene keele õpetaja S-330 jelena.raudla@tlu.ee +372 640 9330
Natalija Sindetskaja poola keele õpetaja S-330 Natalia.Sindetskaja@tlu.ee
Irina Belobrovtseva vanemteadur S-331A irina.belobrovtseva@tlu.ee +372 640 9332
Alexander Danilevskiy teadur S-331 alexander.danilevskiy@tlu.ee +372 640 9331
Aurika Meimre vanemteadur S-331A aurika.meimre@tlu.ee +372 640 9332
Galina Ponomarjova teadur S-331 galina.ponomarjova@tlu.ee +372 640 9331
Denis Kuzmin nooremteadur S-330 denis.kuzmin@tlu.ee
Maastiku ja kultuuri keskus
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Hannes Palang juhataja M-352, M-352 hannes.palang@tlu.ee +372 619 9557
Marju Kõivupuu vanemteadur M-351, M-351 marju.koivupuu@tlu.ee +372 619 9573
Tarmo Pikner vanemteadur M-344 tarmo.pikner@tlu.ee +372 619 9560
John Allen Buchanan teadur S-508 john_allen.buchanan@tlu.ee
Raili Nugin teadur M-350 raili.nugin@tlu.ee +372 619 9571
Anu Printsmann teadur M-345 anu.printsmann@tlu.ee +372 619 9539
Aleksandra Ianchenko nooremteadur M-356 aleksandra.ianchenko@tlu.ee
Saara Hanna Mildeberg nooremteadur M-356 saara_hanna.mildeberg@tlu.ee
Louise Sophie Sträuli nooremteadur M-356 louise.strauli@tlu.ee
Krista Karro külalisteadur M-350 krista.karro@tlu.ee
Emeriidid
Nimi Amet Ruum E-mail Tel. nr.
Tiina Aunin emeriitprofessor tiina.aunin@tlu.ee
Irina Belobrovtseva emeriitprofessor S-331A irina.belobrovtseva@tlu.ee +372 640 9332
Mati Graf emeriitprofessor mati.graf@tlu.ee
Anu-Reet Hausenberg emeriitprofessor S-241 anu-reet.hausenberg@tlu.ee
Otto Jastrow emeriitprofessor otto.jastrow@tlu.ee
Krista Kerge emeriitprofessor krista.kerge@tlu.ee
Pille Kippar emeriitprofessor pille.kippar@tlu.ee
Mihhail Lotman emeriitprofessor M-315 mihhail.lotman@gmail.com +372 619 9548
Rein Veidemann emeriitprofessor S-241 rein.veidemann@tlu.ee
Jüri Viikberg emeriitdotsent S-556 juri.viikberg@tlu.ee

Külalislektorid ja -teadlased

Nimi Amet Telefon Ruum E-post
Tiina Söderman  Soome keele ja kultuuri külalislektor +358403626638 S-501

tiina.soderman@tlu.ee

(vastuvõtuaeg: T 13-14)

Hanna-Liis Kaarlõp     M-323 hlkaar@tlu.ee
Sevda Özden türgi keele õpetaja   M-330 sevda.ozden@tlu.ee

Keeleõpetajad sügissemestril 2021

Nimi                              Ruum E-post                                
inglise keel    
Jelena Kallonen S-419 jelena.kallonen@tlu.ee

Margarita Bondareva

S-419 margarita.bondareva@tlu.ee
Peter Jonathan Rock S-419 peter_jonathan.rock@tlu.ee

Andreas Laks

S-419 andreas.laks@tlu.ee 

Kelsi Breanne West

S-419 kelsi_breanne.west@tlu.ee 

Liljana Skopinskaja

S-419 liljana.skopinskaja@tlu.ee  

Ryan Davis Sullivan Sandberg

S-419 ryan_davis_sullivan.sandberg@tlu.ee
Kevin Patrick Molloy S-419 kevinmolloy92@gmail.com
Silvia Kurr S-419 skurr@tlu.ee
Tatjana Solovjova S-419 tatjana.solovjova@tlu.ee
Tatjana Mette S-419 tatjana.mette@tlu.ee

Melih Yildiz

S-419 melih.yildiz@tlu.ee 
Johanna Taiger  S-419 johanna.taiger@tlu.ee

Mustafa Soysal

S-419 mustafa.soysal@tlu.ee
Liset Muhu S-419 liset.muhu@tlu.ee

Elena Samsonova

S-419

elena.samsonova@tlu.ee

Kristiine Kikas S-419 kristiine.kikas@tlu.ee

Eliise Belinets

S-419 eliise.belinets@tlu.ee 

Helis Rõuk

Anu Tammeleht

 

helis.rouk@tlu.ee

anu.tammeleht@tlu.ee 

itaalia keel    

Evelina Valitutto

  evelina.valitutto@tlu.ee