Kui Sinu plaan A on maailma mõista ja muuta, tule Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituuti. 

Tutvu humanitaarteaduste instituudi erialadega, et teha sisseastumisel teadlik ja sinu jaoks parim valik! Kasuta meie otsingut, et leida eriala, mis sobitub sinu huvidega. 

  • Maailma ühe suurima ja tuntuma ülikoolide pingerea Times Higher Education ehk THE avaldatud edetabelis paikneb Tallinna Ülikool valdkonnas humanitaaria ja kunstid kohal 301 - 400.
  • Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituut (TÜHI) on suurim humanitaarteaduste õppe- ja uurimiskeskus Tallinnas, kus on võimalik õppida humanitaarteadusi nii bakalaureuse-, magistri- kui ka doktoriõppes.
  • TÜHI toetab valdkondade vahelist koostööd ning on orienteeritud rahvusvahelisele ja innovaatilisele meeskonnatööle. Meil töötavad silmapaistvad teadlased ja õppejõud, kes on oma ala parimad asjatundjad.
  • Meie tudengid lahendavad erialadevahelisi probleeme koos teiste instituutide üliõpilastega, luues kaasa ELU ehk Erialasid Lõimiva Uuenduse projektis.
  • TÜHI õppekavades on ette nähtud erialapraktika, mis arendab tööturule suunatud teadmisi ja oskusi. Meie tudengid käivad praktikal riigiasutustes, ajalehetoimetustes, tõlkebüroodes, muuseumides, eraettevõtetes ja mujal.
     

140

välisülikooli, kus saad veeta vahetussemestri- või aasta

 150

õppejõudu ja teadlast eestist ja välismaalt 

27

õppekava (9 BA, 15 MA ja 3 PHD)

Bakalaureuseõpe

Omanda eriala või õpi midagi uut. Õpe täiskoormusel 3 aastat.

Vaata erialasid

Magistriõpe

Õpingud spetsialiseerunud teemal. Õpe täiskoormusel 2 aastat. 

Vaata erialasid

Doktoriõpe

Võimalus arendada teaduskarjääri. Õpe täiskoormusel 4 aastat 

Vaata erialasid

Kõrvalerialad

Vali bakalaureuseõpingute teisel aastal sobiv kõrvaleriala.

Vaata veel

Leia oma eriala

Kas soovid leida eriala, mis teeb Sind õnnelikuks? Tahad teada, millises valdkonnas oled tugev? Saa seda teada TLÜ digitaalse karjäärinõustajaga!              

Karjäärinõustaja

Võta ühendust

Kui Sul on küsimusi sisseastumise kohta või soovid teada rohkem ülikoolis õppimisest,võta ühendust meie vastuvõtuspetsialistiga!

Küsi infot

Joonas Hellerma

Joonas Hellerma

ERRi toimetaja ja saatejuht, filosoofia eriala vilistlane

Humanitaarharidus koondub minu jaoks ennekõike filosoofia ümber – siin kohtuvad paljud suured inimtegevuse valdkonnad ja inimkonda läbi ajastute köitnud küsimused.
Berit Kaschan

Berit Kaschan

Tallinna Ülikooli kirjastuse tegevtoimetaja, kirjandusteaduse eriala vilistlane

Hea kirjandusteadlane on detektiiv, psühholoog, poeet ja arhitekt ühes isikus.
Elo Ellermaa

Elo Ellermaa

Toimetaja-saatejuht ERR-is, suulise tõlke eriala vilistlane

Olen kõige õpitu ja kogetu eest TLÜ suulise tõlke õppetoolile väga tänulik. Ilma nende õpinguteta ei oleks ma kindlasti täna seal, kus ma olen.
Dmitri Mironov

Dimitri Mironov

Kultuurinõunik Eesti Vabariigi Suursaatkonnas Moskvas, vene filoloogia vilistlane

Mõeldes oma ülikooli õpingutele tagasi, julgen väita, et olulisim minu jaoks oli otsene kontakt meie suurepäraste õppejõududega.