Konverents

Konverents “50 aastat hiljem: retrospektiiv sõjast ja narkootikumidest Birma Shani osariigis”

Tallinna Ülikoolis toimub 30. ja 31. oktoobril kahepäevane konverents, mis uurib uimastikontrolli poliitika, oopiumikaubanduse ning sotsiaalse konflikti ristumiskohti Birma Shani osariigis.

Humanitaarteaduste instituut

-

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Konverentsi korraldaja on TÜHI teadur John Allen Buchanan.

 

Tänavu möödub 50 aastat Ameerika Ühendriikide valitsuse alustatud sõjast narkootikumide vastu, mille käigus asuti võitlema Birma ja teiste uimasteid tootvajate riikidega. Konverents toob kokku ajakirjanikke, teadlasi ja teadlasi Aasiast, Euroopast ja Põhja -Ameerikast, et kriitiliselt hinnata sõja mõju narkootikumidele Šani osariigis ning uurida seoseid vägivalla ja uimastite vahel.

Konverents toimub kahes osas. Esiteks linastatakse Birmas vändatud dokumentaalfilme. Dokumentaalfilmides näidtakse raskesti ligipääsetavaid kohti ning käsitletakse kriitiliselt uimastikaubandust.

Teises poole toimuvad temaatilised ettekanded ja arutelud. Pärast iga filmi linastumist toimuvad paneeliarutelud.  poolt filmide enda arutelu. Mitme Birmat käsitleva raamatu autor Bertil Lintner ja teised teadlased kommenteerivad filme

Konverentsi toetab TÜHI Teadusfond.