Seminar

TÜHI avatud filosoofiaseminar VI Artishoki biennaalil

Reedel, 26. oktoobril on kõik huvilised oodatud TÜHI avatud filosoofiaseminarile, mis leiab aset VI Artishoki biennaalil.

Humanitaarteaduste instituut

26.10.2018 kell 18.30 - 20.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus kutsuvad avatud filosoofiaseminarile reedel, 26. oktoobril kell 18.30. Seminar leiab aset VI Artishoki biennaali programmi raames Balti jaama ootepaviljonis. Seminari modereerib filosoof ja Artishoki biennaalil kirjutajana osalev Oliver Laas, dialoogis kirjandusteadlase Piret Peikeriga. Seminaril käsitletakse rahvus- ja moediskursuse arenguid filosoofia perspektiivist.

 

Artishoki biennaal on 2008. aastal loodud eksperimentaalne näituseformaat, kus iga osalev kunstnik esitab näitusele uue teose ja iga kriitik kirjutab esitatud teoste kohta artikli. Kirjutajate tekste eksponeeritakse näitusesaalis samaaegselt vastava kunstniku teosega.  

Kuraator Sten Ojavee seekordse näituse peamiseks eesmärgiks käsitleda kriitiliselt tänapäeval levivaid rahvusidentiteedi käsitlusi ning pakkuda välja erinevaid vaatepunkte kaasaegse rahvusluse mõtestamiseks. Selleks kasutavad näitusel osalevad kunstnikud moekunsti vahendeid.

Näitusel osalevad kunstnikud: Dmitri Gerasimov, Ragne Kikas, Laivi, Kris Lemsalu, Claudia Lepik, Tanja Muravskaja, Kärt Ojavee, Jaanus Samma. 

Näitusel osalevad kirjutajad: Aet Annist, Gustav Kalm, Oliver Laas, Margit Lõhmus, Francisco Martinez, Siim Nurklik, Aleksander Rostov, Anne Vetik, Annamari Vänskä. 

VI AB eesmärgiks on esitada väljakutse suletud arusaamisele rahvusest ja rahvuslikust moest, peegeldada kaasaegse rahvusluse mitmekülgset olemust ja pakkuda välja kaasaegset moodi, mis tegeleb küll rahvuslusega, kuid mitte suletud ja determineeritud süsteemis. Näitusel osalevad kunstnikud ja kriitikud on erinevate taustadega – kunstnike hulgas on nii igapäevaselt moedisainerina töötavaid kunstnikke kui ka tunnustatud visuaalkunstnikke. Kriitikud tegutsevad erinevatel väljadel, olles taustalt nii antropoloogid, kunstiteadlased, filosoofid, sotsiaalteadlased, kirjanikud kui ka moeteadlased.

Näituse lisainfo.