Konverents

VII eesti teaduskeele konverents "Eestikeelne ja üleilmne teadus"

VII eesti teaduskeele konverents "Eestikeelne ja üleilmne teadus" toimub 21. ja 22. novembril 2019 Tallinnas.

Humanitaarteaduste instituut

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Tänavune eesti teaduskeele konverents "Eestikeelne ja üleilmne teadus" jaguneb kahele päevale. 21. novembril peetakse ettekandeid Eesti Teaduste Akadeemias (Kohtu 6) ning 22. novembril toimuvad Tallinna Ülikoolis töötoad.

Mitmeteadusliku konverentsi ettekandeis ja töötubades käsitlevad eri valdkondade asjatundjad eesti teaduskeelt paljudes seostes.
Esinejaid on Euroopa Komisjoni kirjaliku tõlke peadirektoraadist, Johannes Käisi Seltsist, Tallinna Ülikoolist, Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu Ülikoolist, Narva Kolledžist ning Ususõnastiku kolleegiumist.

Kutsutud kõnelejad:

• akadeemik, TÜ professor Peeter Saari heidab reaalteadlase pilgu eesti teaduskeele olukorrale;
  • õiguskantsler, professor Ülle Madise näitab, et ilus eesti keel võib olla ka õigusteaduse, õigusaktide ja halduskeel.

Osalema on oodatud iga eriala teadlased, õppejõud, doktorandid ning teadustekstide eestindajad ja toimetajad! Osalemine on tasuta.

Täpsema ajakava leiate SIIT!
Palume registreeruda hiljemalt 15. novembril SIIN!