Teadussündmus

HTI teadusseminar: Robootika- ja MATIK-vahenditega maailma päästma

Tallinna Ülikooli MATIK K12 projekti kuuluvate uurijate rühm on 2020. aasta jooksul valmistanud 20 interaktiivset digitaalset õppematerjali, mille eesmärk on anda õpetajakoolituse erialade üliõpilastele digioskus ja -julgus võtta oma õpetamispraktikas kasutusele erinevad MATIK- ehk STEAM-vahendeid. TLÜ haridusteaduste instituudi teadusseminaril tutvustavadki õppematerjalide koostajad materjali valmimise tagamaid ning näitavad ka paari põnevat eksperimenti.

Haridusteaduste instituut

07.12.2020 kell 15.00 - 16.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

HTI teadusseminar

Digikompass 2019 raporti põhjal on üle 90% koolidest soetanud ProgeTiigri meetme kaudu STEAM-vahendid, kuid suur osa eesti õpetajad ei kasuta neid igapäevases õppetöös. Peamisteks põhjusteks on õpetajate vajalike digioskuste puudumine, vahendi ainesse lõimise oskuse puudumine või õppematerjalide nappus.

Tallinna Ülikooli MATIK K12 projekti kuuluvate uurijate rühm on 2020. aasta jooksul valmistanud 20 interaktiivset digitaalset õppematerjali, mille eesmärk on anda õpetajakoolituse erialade üliõpilastele digioskus ja -julgus võtta oma õpetamispraktikas kasutusele erinevad erinevaid STEAM-vahendeid, näiteks, nagu robotid, sensorid, virtuaal- ja liitreaalsus- ning elektroonika- ja statistikaseadmed.

Selleks, et erinevate ainekavade üliõpilased tajuksid loodud materjali oma ainekava jaoks kasulikuna, on õpiülesannete sisuks aineüleste sotsiaalsete probleemide üle arutlemine ning neile lahenduste pakkumine. Selleks kasutatakse probleemi esitlemiseks, visualiseerimiseks, mudeldamiseks ja prototüüpimiseks STEAM-vahendeid ning liitreaalsusmänge.

TLÜ haridusteaduste instituudi teadusseminaril tutvustavadki õppematerjalide koostajad materjali valmimise tagamaid ning näitavad ka paari põnevat eksperimenti.

Seminar toimub 7. detsembril 2020 kell 15.00–16.30 Zoomis. Ülekanne teostatakse Tallinna Ülikooli EDUSPACE uurimislaborist. NB! Osa seminarist toimub inglise keeles.

Registreeru ja liitu seminariga siin

Teadusseminar tutvustab projekti „Digiõppevara kogumik STEAM K12“ tulemusi.
Projekti rahastaja on Haridus- ja noorteamet. 

Ajakava:
15.00–15.30 Seminari tutvustus inglise keeles
15.30–16.30 Seminar jätkub eesti keeles

Seminaril käsitletavad teemad:

  • Muld, kliima, bioloogiline mitmekesisus, vesi, ookeanipügi – millised väljakutsed meil ees seisavad? 
    Mihkel Kangur, TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituut
  • ELU üliõpilaste ja rahvusvaheliste üliõpilaste kogemus materjali kasutamisest I kooliastmes
    Janika Leoste, TLÜ haridusteaduste instituut (MATIK K12 projektijuht), Kairi Mustjatse (MATIK K12 I kooliastme lõimija), üliõpilased
  • Klassiõpetajate digipädevust arendamas II kooliastme materjalidega
    Elyna Nevski, TLÜ haridusteaduste instituut (MATIK K12 II kooliastme lõimija)
  • Loodusainete õpetajad uute ekseperimentide otsingul
    Kadri Mettis, TLÜ haridusteaduste instituut, Külli Kori, digitehnoloogiate instituut – MATIK K12 III–IV kooliastme lõimijad
  • Statistika, miks seda vaja on?
    Ülle Kikas – MATIK K12 statistika mooduli lõimija
  • Virtuaalreaalsus – kas parem kui reaalsus?
    Madis Vasser – MATIK K12 virtuaalreaalsuse mooduli lõimija
  • Materjalide kasutamise mõju üliõpilaste digipädevusele
    Janika Leoste ja Elyna Nevski
  • Arutelu