Konverentsid

Info tulekul..

 

 

Toimunud konverentsid ja seminarid

 

 

Omavalitsuste foorum Riigikogus: "Eesti regionaalne tasand - kas praktiline vajadus või saab ka teisiti?" 10 veeb. 2020

- Materjalid

- Pildigalerii

- Pressiteade


Kollokvium: Esitati Pärnu omavalitsuspäeva ettepanekud Riigikogus 13 nov 2019

Pildigalerii

Ettekanded 

Kava

Ettepanekud Riigikogu juhatusele 

- Kokkuvõte


Eesti IV Omavalitsuspäev toimus Pärnus 19-20 sept 2019

IV Omavalitsuspäeva kava

Ettekanded

Pildigalerii


Konverents "People on the Move. Migrants, Refugees, and Citizenship Rights" 7-8 veebruar 2019

Ettekannete slaidid:

- Luule Sakkeus: “Migration from the Population Development Perspective”

- Catherine Colliot-Thélène: “The Right to Hospitality: Democracy at the Test of Immigration"

- Catherine Wihtol de Wenden: “Unequal  Citizenships for Those Who Move”

Ettekannete videosid on võimalik järgi vaadata TLÜ Youtube kanalist.


InRiigikogu maaelukomisjoni avatud istung „Mida teha Eesti kohaliku omavalitsuse arendamiseks? 28 jaan 2019

- Pildigalerii


Foorum "Riik, kohalik omavalitsus ja poliitika läbi analüüsi prisma" 4 dets 2018


Konverents "Human Rights in the Baltic Countries: Accomplishments and Challenges" 15-16 nov 2018


Seminar Robert Alexy õigusteooria ainel  29 okt 2018

- Pildigalerii


EMNi konverents "Kuidas tõhustada tagasipöördumist ja reintegratsiooni kolmandatesse riikidesse?"  23 okt 2018

Pildigalerii


Foorum "Eesti ja EL – tänased arengud ja tuleviku koostöö võtmeteemad Narvas ja I-Virumaal"  28. sept 2018

Pildigalerii

- Ettekanded osa 1; osa 2; osa 3; osa 4;  osa 5; osa 6


Foorum: Riik ja omavalitsus täna ning vaade tulevikku 10 teesi - mis edasi? 14 mai 2018

Pildigalerii

Ettekanded osa 1; Ettekanded osa 2; Ettekanded osa 3; Ettekanded osa 4

Videoettekanded


Programm "Pere kaasamine lapse abivajaduse hindamisprotsessis" 22-24 mai 2018

Pildigalerii


Conference 'Europe in Hard Times – What's to be Done?'

On 8th and 9th February 2018 Tallinn University will host an exceptional academic conference “Europe in Hard Times – What's to be Done?”. The aim of the conference is to promote a sophisticated debate on a subject that is fundamental for our time: the shape and the content of European integration. The conference will discuss the future of Europe, revise the over positive narrative about European integration and ask what is to be done, if we want to maintain on the one side the civilizing process introduced by the European integration and on the other side keep some control on our public life and our destiny as workers and citizens.


Conference “Europe After Delfi” 8th of September 2017 at Tallinn University

The Delfi vs Estonia judgment by the Grand Chamber of the European Court of Human Rights from 16 June 2015 marks a watershed in the conceptualization of internet intermediary liability in European human rights landscape. Although there are critics of this judgment from the side of stakeholders and academics, others underline the judgment’s endorsement of the principle that the right to freedom of expression and privacy online deserve equal protection.

This judgment is based on the recognition that private Internet companies have the responsibility to protect human rights online, and that balancing conflicting human rights by private companies is the appropriate method. This conferences explores several important questions which emerged as a result of the Delfi judgment and are in need to further discussion. What are the current approaches of the European Court of Human Rights, the global internet companies and the European legislative bodies regarding the concept of horizontal protection of human rights online? Are we close to a consensus about the standards? Is private online censorship inevitable? 

The one-day conference “Europe After Delfi” will explore these matters from four distinct perspectives: judicial, academic, policy-making and implementation. The speakers will explore the question what if anything has changed after the Delfi judgment and what are the likely forward-looking and consensus-building scenarios regarding the internet companies’ responsibilities for human rights protection.


Eesti sotsiaalteaduste X aastakonverents: "Eesti 100 — teel avatusele?"

24.–25. märts 2017 Tallinna Ülikoolis

Jätkuva väljarände, potentsiaalse immigrantide sissevoolu ning muutuvate elustiilide ja identiteetidega Eestit lõhestavad viimastel aastatel aina polariseerunumad debatid. Poliitilised, populaarsed ja sotsiaalmeedia keskustelud põrkuvad aina teravamalt. Teisalt loovad uued tehnoloogiad ja globaalsed eestlased Eestile võimaluse kasvada oma piiridest suuremaks.

Eesti Vabariik seisab oma 100. sünnipäeva künnisel oluliste valikute ees – kas kujundada end rangelt rahvusriigina või otsida võimalusi kollektiivse identiteedi avardamiseks? Kas peamiseks eesmärgiks peaks olema lahkunute tagasikutsumine või diasporaaga tugeva sideme hoidmine? Kuidas arvestada rände reguleerimisel inimõiguste ja julgeolekuga? Kuidas suurendada rahvusvahelistumist, säilitades samal ajal kohalikku kogukonda? Järjest olulisemaks muutub see, milliseid küsimusi püstitatakse, kuidas ühiskonnas toimuvat defineeritakse, ning kuidas erinevaid ühiskonna sfääre seletatakse.

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi ja Eesti Sotsioloogide Liidu korraldamisel toimuv ESAK 10, seekordse fookusega “Eesti 100 – teel avatusele”, jätkab sotsiaalteaduste aastakonverentside traditsiooni, otsides keerulistest fenomenidest rääkimiseks ühist keelt erinevate sotsiaalteaduslike suundade esindajate vahel. Püüame sotsioloogide, riigi-, majandus- ja õigusteadlaste, psühholoogide ning paljude teiste distsipliinide esindajatena leida ühisosa ja panustada ühiselt ühiskonnaprotsesside mõtestamisesse.

Käesolevaga ootame huvilisi konverentsile registreeruma, osalemaks nii plenaarettekannete aruteludes kui ka ESAK 10 interdistsiplinaarsete ja laiafookuseliste töörühmade ettekannetele jägnevates diskussioonides. Osalemine on tasuta.


9.-10. veeburuaril 2017 toimub Tallinna Ülikoolis inimõiguste alane konverents „Human Rights and the Controversy about the Nature of Law“, mis otsib vastust küsimusele: kas seadus ilma inimõigusteta on seadus? Konverents toob Tallinnasse maailma inimõiguste valdkonna tippteadlased, kelle hulgas ka professor Robert Alexy, maailma paremikku kuuluv õigusfilosoof.

“Konverentsil arutletakse näiteks küsimuste üle, kas kodanikud, juristid ja teenistujad peaksid üldse järgima seadust, mis piirab inimese väärikust? Arutletakse, mis üldse on inimeste põhiõigused, kuidas neid tuvastada ja kuidas neid põhjendada? Kas ühe inimese õigused võivad minna vastuollu teise inimese õigustega ja kuidas käituda, kui nad lähevadki?” sõnas konverentsi eestvedaja, TLÜ Euroopa õiguse professor Massimo La Torre. Ta lisas, et juristid, õiguspraktikud ja kodanikudki ei saa neid küsimusi eirata, kui nad soovivad mõtestada seadusandlust ning usuvad, et seaduse järgimine on (ja peakski olema) õiguslik standard.

La Torre sõnul on tegemist erakordse akadeemilise konverentsiga, kuhu koguneb väga lugupeetud kogum eksperte ja mõtlejaid. Põhikõneleja Robert Alexy kuulub õigusfilosoofina maailma paremikku, olles samaaegselt hiilgav riigiõigusteadlane ja õigusteoreetik. Alexy on seotud ka Eesti põhiseaduse loomisega, olles selle nö vaimne autor.

Konverentsile on oodatud kõik, kellele teeb muret hetkeolukord inimõiguste vallas ning võimu kuritarvitamine tänapäeva keerulises maailmas. Eelkõige oodatakse inimesi, keda puudutab õigus ja õiglus. Enim kasu saavad konverentsist Massimo La Torre sõnul õppejõud, teadlased ja praktikud, nii juura kui filosoofia vallas. “Konverentsilt on oodata arusaamade rikastumist ning silmavaate laienemist seaduste kontseptsiooni osas, loodetavasti ka uusi meetodeid juura õppimise ja praktiseerimise vallas,” osutas Massimo La Torre selle olulisusele ja lisas, et üritusel edendatakse teravat debatti inimõiguste teemal, mis on meie praeguse aja üks alustalasid.

Konverents on tasuta, see toimub Tallinna Ülikoolis (auditoorium Maximus, A-002) ja on inglise keeles. 

Lisainfo:

Mariliis Rannama

teadusassistent

Tallinna Ülikool

Tel. 6409 452

e-post: mariliis.rannama@tlu.ee


Konverents "Teadus- ja arendustöö sotsiaaltöö valdkonnas"

Toimumisaeg ja -koht: 08.09.2017 kell 11.00-19.00 Tallinna Ülikoolis

Korraldaja: Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi sotsiaalkaitse akadeemiline suund ja doktorandid

Konverentsi plenaaretteannetes ja töötubades keskendutakse teadus- ja arendustööle sotsiaaltöö valdkonnas. Osalema on oodatud eelkõige sotsiaaltöö eriala arendajad, koostööpartnerid, vilistlased, üliõpilased ja õppejõud. Plenaarettekannetes teevad sotsiaalkaitse suuna professorid teemadesse sissejuhatuse. Pärastlõuna jätkub sotsiaaltöö doktorantide poolt juhitud töötubades. 

Konverentsi töökeeleks on eesti keel.

Konverents on osalejatele tasuta, pakutakse kohvipause ja lõunat ning õhtu lõpetab seltskondlik erialane koosviibimine.

Plenaarettekanded toimuvad Tallinna saalis (M-218, Uus-Sadama 5, II korrus), töötoad erinevates ruumides, lõuna ja õhtune koosviibimine Astra hoone aatriumis (Teadlaste Foorum, I korrusel).