Konverents

Programm "Pere kaasamine lapse abivajaduse hindamisprotsessis"

Kolmepäevane programm pere kaasamisest lastekaitsetöös hõlmab endas konverentsi üliõpilastele, lastekaitsetöötajatele ja sotsiaalpedagoogidele, grupikonsultatsioone keeruliste juhtumite lahendamiseks lastekaitsetöötajatele ning intensiivseminari sotsiaalkaitse suuna üliõpilastele.

Ühiskonnateaduste instituut

Lisa kalendrisse

iCal calendar

22.05-24.05.2018 toimub Tallinna Ülikoolis ühiskonnateaduste instituudi sotsiaalkaitse suuna kolmepäevane programm pere kaasamisest lastekaitsetöös, mis hõlmab endas konverentsi üliõpilastele, lastekaitsetöötajatele ja sotsiaalpedagoogidele (22.05.2018), grupikonsultatsioone keeruliste juhtumite lahendamiseks lastekaitsetöötajatele (23.05.2018) ning intensiivseminari sotsiaalkaitse suuna üliõpilastele (24.05.2018).

Teema käsitlemise vajadus tuleneb lastekaitseseadusest (2014, § 28), mille järgi peab lastekaitsetöötaja või lapsega töötav isik lapse abivajaduse hindamisse kaasama lapse ja last kasvatava isiku või lasteasutuse, kus laps viibib.

Konverentsi ajakava:

• 09.30-10.00 Registreerimine
  • 10.00-10.05 Tervitussõnad, TLU Ühiskonnateaduste instituudi direktor Indrek Grauberg, sotsiaaltöö professor Karmen Toros
  • 10.05-12.00 Pere kaasamine: mis, miks ja kuidas? Michael C. LaSala
  • 12.00-12.30 Kohvipaus
  • 12.30-14.00 Lapsevanema kaasamine: head praktikad ja strateegiad, Michael C. Lasala
  • 14.00-14.30 Kohvipaus
  • 14.30-16.45 Lapse kaasamine: head praktikad ja strateegiad, Michael C. LaSala
  • 16.45-17.00 Lõpusõnad

Konverents on tasuta, sünkroontõlkega eesti keelde.

Registreerimine 11. maini (või kohtade täitumiseni) konverentsi kodulehel.

Programmi põhiesinejaks on pereterapeut ja professor Michael LaSala (Rutgers School of Social Work, USA). Programmi üritused on huvilistele tasuta ja sotsiaalkaitse suuna laste ja perede uurimisrühmaga koostööst huvitatud kolleegid on oodatud osalema.

Käesolev programm on ellu viidud tänu Balti-Ameerika Vabaduse Fondi (BAFF) rahastusele. Rohkem infot BAFF-i stipendiumide ja lektorite toetuste kohta leiate, külastades kodulehte www.balticamericanfreedomfoundation.org.