Pressiteade

Teadlased: omavalitsused vajavad strateegiat

Tänasel Riigikogu maaelukomisjoni avatud istungil „Mida teha Eesti kohaliku omavalitsuse arendamiseks?“ tegid poliitikute kõrval ettekande ka Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land ning teadlased Georg Sootla, Kersten Kattai ja Sulev Lääne, kes on samuti MTÜ Polis asepresident.

TLÜ

Sulev Lääne hinnangul on seni valdavalt esiplaanil olnud Eesti omavalitsuste jooksvad teemad, strateegilise arengu küsimused aga jäänud seetõttu tagaplaanile. „Ainuüksi koalitsioonilepe aga ei taga jätkusuutlikku arengut,“ nendib ta. „Vaja oleks koostada kohalike omavalitsuste arengu alused, mida arutaks nii valitsus kui ka Riigikogu. Selle tulemusena saaks vastu võtta omavalitsuste arengu strateegia vähemalt kümneks aastaks.“

Ülikooli avaliku poliitika professor Georg Sootla kõneles maaelukomisjoni avatud istungil riigi ja kohaliku omavalitsuse suhetest, avaliku halduse lektori Kersten Kattai teema oli kohaliku omavalitsuse reformi eesmärgid ja nende täitmine.

Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land soovis aga Riigikogus veelkord rõhutada teaduspõhise lähenemise vajadust. „Ilma selleta ei ole jätkusuutlik ning efektiivselt toimiv avalik haldus võimalik“ lausus ta.

Valitsuse vaate kohaliku omavalitsuse arengu jätkutegevustele esitas riigihalduse minister Janek Mäggi, Eesti Linnade ja Valdade Liitu esindas selle juhatuse esimees, Tallinna linnapea Taavi Aas.

ruumi foto

Istungit on võimalik järelvaadata SIIN.

Sulev Lääne tervitus

Töögrupi ettekanne