Karin Dean
vanemteadur
Humanitaarteaduste instituut
Tutvustus
Karin Dean on Kagu-Aasia uuringute vanemteadur. Ta on elanud ja töötanud Tais, Hiinas, Singapuris ja periooditi Vietnamis. Kogu Karin Deani teadustöö alates doktoritööst toetub etnograafilistele välitöödele valdavalt Myanmari (Birma) piiriüleste vähemusrahvuste hulgas Myanmaris, Hiinas, Tais ja Kirde-Indias. Poliitgeograafina huvitub ta Kagu-Aasia poliitilistest arengusuundadest, sh suhtest Hiinaga, Kagu-Aasia riikide ja ühiskondade vahelistest suhetest, sotsiaalsetest või poliitilistest suundumustest ja teemadest nagu linnastumine, inimeste mobiilsus, kodanikuühiskond, üleilmastumine, erinevad võrgustikud, riiklikud diskursused. Teadustöö võtmesõnad on piirid ja piirialad, geopoliitika, võim, vähemusrahvused, identiteedipoliitika, territoriaalsus. Teadustöös rõhutab kohalike tavade ja paikade olulisust teooriate püstitamisel.
Põhitööülesanded
Kagu-Aasia ühiskondade ja poliitika teemalised kursused
BA-, MA- ja PhD-tööde juhendamine Kagu-Aasia ühiskondade ja poliitikaga seotud teemadel, poliitgeograafias või Aasia linnauuringutes
Teadustöö Kagu-Aasiaga seotud teemadel
Projekti 'Advancing Trans-Regional Border Studies' juht: https://borderlab.eu/
Uurimisvaldkonnad
Poliitgeograafia (riigi, ühiskonna ja ruumi suhted; piirid; võim); mobiilsused; Kagu-Aasia; Birma/Myanmar; Kachin; Aasia linnastumine; poliitantropoloogia (rahvuslus, identiteedipoliitika, vähemusrahvused); kriitiline ja popolaarne geopoliitika.