FilmEU Tippkohtumine Slovakkias

FilmEU tippkohtumine

4.–6. juunini toimus Bratislavas, Slovakkias, VŠMU ülikoolis järjekorras juba neljas FilmEU tippkohtumine. Üritus oli oluliseks verstapostiks, kuna esimest korda osalesid kohtumisel kõik FilmEU kaheksa partnerit: Lusófona Ülikool (Portugal), Luca School of Arts (Belgia), IADT - Dún Laoghaire Institute of Art, Design and Technology (Iirimaa), Tallinna Ülikool (Eesti), VŠMU Etenduskunstide Akadeemia (Slovakkia), Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia, VIA University College (Taani) ja National Academy for Theatre and Film Arts (Bulgaaria).

Kohtumine algas sümpoosioniga, mis keskendus Euroopa ülikoolide juriidilisele staatusele ja Euroopa hariduspaketile, võttes arutluse alla Euroopa kõrghariduse tuleviku. Pärastlõunal toimusid mitmed tööpakettide kohtumised ning õhtu tipnes FilmEU assotsiatsiooni peaassambleega, ühtlustamaks liidu missiooni ja strateegiaid.

Teine päev avas tippkohtumise avalikkusele suunatud osa. Hommikul kogunesid FilmEU akadeemiline nõukogu ja juhtkomitee, millele järgnes Jakob Isak Nielseni (Aarhusi ülikool) plenaarettekanne teemal "Tuleviku mudelid väikeriikide filminduses". Arutelud jätkusid teadus- ja innovatsioonivõimekuse teemadel.

Tippkohtumise viimane päev võttis kogu tegevusterohke nädala kokku. Päeva naelaks olid Seminal Funding Project'i ettekanded ning loeng kultuurilisest intelligentsusest. Üritus lõppes üliõpilaste tööde esitlemisega, kus noored praktikud said tagasisisidet enda koostööoskustele.

FilmEU on Euroopa ülikoolide filmi- ja meediakunstide võrgustik, mille roll ja visioon on olla loomevaldkonna eestvedaja Euroopas. Tallinna Ülikool on FilmEU liige alates 2021. aastast ning koos partneritega viiakse läbi mitmeid teadus- ja arendusprojekte.