Rahvusvahelistumisega seotud võimalused

Tänases globaliseerunud maailmas on iga rahvusvaheline kogemus hindamatu väärtusega – selle kaudu on võimalik arendada oma suhtlemisoskusi, avardada karjääriväljavaateid, laiendada silmaringi ja kultuuriteadmisi ning saada kasulikke tutvusi eri rahvustest pärit inimestega.

Kui välisõppesse minna ei ole võimalik, siis siin lehel on välja toodud rahvusvahelistumisega seotud võimalused, mis on Tallinna Ülikoolis kättesaadavad ka koduülikoolist lahkumata! 
 

Õppetööga seotud tegevused

  1. Võõrkeelsed õppeained: Võõrkeelseid õppeaineid, kus õpivad koos nii rahvusvahelised kui ka kohalikud üliõpilased, on olenevalt õppekavast võimalik võtta nii üleülikooli-, eriala- kui ka vabaainetena. Igal õppekaval on vähemalt üks võõrkeelne aine. Kui sa ei tea, mis see on, siis pöördu oma õppenõustaja või kuraatori poole. Võõrkeelsete õppeainetele vabaainena registreerumine sõltub vabade õppekohtade olemasolust. Sealhulgas on võimalus kuulata ka väliskülalislektorite loenguid (vajalik võib olla eelregistreerimine). Väliskülalisüliõpilastele suunatud õppeainete loetelu on saadaval siin.
  2. Keelekursused: Keelekursusi on võimalik läbida nii kohustuslike kui ka vabaainete raames. Valikus on muuhulgas inglise, saksa, portugali, prantsuse, saksa, hispaania, hiina, rootsi, soome ja teised keeled.
  3. Ingliskeelsed ELU projektid: Võimalike ELU projektide hulgas on iga semester ka ingliskeelseid projekte, mille käigus töötavad ühise eesmärgi nimel nii rahvusvahelised kui ka kohalikud tudengid. Projektide loetelu on leitav siit
  4. Välisülikoolide veebipõhised kursused ja üritused: Mõned õppejõud võimaldavad üliõpilastele õppetöö raames osalemist välisülikoolide veebipõhistel kursustel või üritustel (sealhulgas MOOC-il ehk Massive Open Online Course’il ning SPOC-il ehk Small Private Open Course’il). Enne sellistele kursustele registreerimist tuleks kindlasti ühendust võtta õppekava kuraatoriga, et uurida, kas ja millise aine saab sellisel viisil oma õppekavas läbida.
  5. Välisüliõpilaste tuutorlus vabaainena: Tuutor on Tallinna Ülikooli tudeng, kes aitab rahvusvahelistel tudengitel paremini Eesti eluga kohaneda, tutvustab siinset kultuuri ja juhendab ülikooli puudutavates küsimustes. Soovi korral võid tuutorina läbida ka õppeaine “Tuutorteenistus kõrgkoolis”, mille eest saab 4 ainepunkti.
  6. Ettevõtlusprogramm STARTERtallinn: STARTERtallinn on erinevate valdkondade äriideede arendusprogramm tudengitele, milles osalemine on tasuta ning mis võimaldab kolme kuu vältel jõuda ideest ärimudelini. Sealjuures pakuvad täiendavat tuge Eesti parimad mentorid! Programm on inglise keeles ning selle kokku pannud kuus Tallinna ülikooli (Tallinna Ülikool, Estonian Business School, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning TalTech). Ettevõtlusprogrammi saab siduda ka ELU projektiga.
  7. Võõrkeelsed koolitused: Tallinna Ülikoolis toimuvate koolituste (kaasa arvatud e-kursuste) hulgas võib leiduda ka võõrkeelseid koolitusi. Koolituste nimekirja, hinna ja ajakava kohta loe lähemalt siit.
  8. Ingliskeelsed õppekavad (kaasa arvatud ühisõppekavad): TLÜ pakub igas õppeastmes lisaks eestikeelsetele õppekavadele ka ingliskeelseid õppekavu (sealhulgas ühisõppekavu välisülikoolidega), kuhu on võimalik õppima kandideerida. Ingliskeelsed õppekavad on tasulised. Ingliskeelsete õppekavadega saab tutvuda siin.
  9. TLÜ suve- ja talvekoolid: Tallinna Ülikool korraldab iga aasta rahvusvahelisele sihtrühmale mõeldud suve- ja/või talveülikoole, kuhu on osalema oodatud ka kohalikud üliõpilased.

Vaba aeg ning (vabatahtlik) töö

  1. Rahvusvaheline Klubi: Liitu Rahvusvahelise Klubiga! Rahvusvaheline Klubi koondab nii Eesti kui ka välistudengeid, et koos Tallinna ja ülikooli elu põnevaks muuta. Klubi korraldab üritusi ja aitab välistudengitel uue eluga kohaneda. Rahvusvahelise Klubiga liitumine annab sulle uusi rahvusvahelisi kontakte, väärtuslikke suhtlemis- ja nõustamiskogemusi, keelepraktikat ja sündmuste korraldamise kogemusi. 
  2. Välisüliõpilaste tuutorlus: Leia uusi sõpru, õpi tundma teisi kultuure ja lihvi oma võõrkeeleoskust – tule välisüliõpilastele tuutoriks! Tuutor on Tallinna Ülikooli tudeng, kes aitab rahvusvahelistel tudengitel paremini Eesti eluga kohaneda, tutvustab siinset kultuuri ja juhendab ülikooli puudutavates küsimustes. 
  3. Instituutide tutvumisõhtud: Stardipaugu eelnädalal korraldab iga instituut oma erialade üliõpilastele tutvumisõhtuid, kuhu on oodatud nii esmakursuslased kui ka kõikide teiste aastate tudengid. Tutvumisõhtul osalemine on hea võimalus, et leida koolist uusi tutvusi ning sõpru. Teavet ürituste kohta leiab iga õppeaasta alguses Stardipaugu lehelt. 
  4. Sotsialiseerumis- ning vaba aja veetmise üritused: Tallinna Ülikooli Rahvusvaheline Klubi ning Erasmus Student Network korraldavad terve õppeaasta vältel põnevaid üritusi ja koosviibimisi, kus võivad lisaks klubi liikmetele ning välisüliõpilasele osaleda ka kohalikud rahvusvahelistumise huvilised. Ürituste kohta leiab lisainformatsiooni nende Facebooki lehelt.