Õppenõustaja eesmärgiks on toetada üliõpilasi nende õpingutes. Nõustaja juurde võid pöörduda õpingute planeerimise, erialavaliku, õpimotivatsiooni, ülikoolisüsteemi, õpioskuste ja ülikoolis kohanemisega seotud küsimustes. Samuti juhul kui soovid arutada võimalusi poolelijäänud õpingute lõpetamiseks. Lisaks individuaalsetele kohtumistele korraldavad õppenõustajad üliõpilastele õppetöö ja õppimisega seotud teemadel infotunde ja seminare.

Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut
 
Filmikunst (BA)
Televisioon: režii, toimetamine ja tootmine (MA)
Ly Pulk
Nüüdismeedia (MA)
Filmikunst - Kino Eyes (MA, ühisõppekava)
Operaatorikunst - Viewfinder (MA, ühisõppekava)
Ülle Reimets

Ristmeedia filmis ja televisioonis (BA)
Dokumentaalfilm (MA)

Siiri Häidma

Suhtekorraldus (BA)
Reklaam ja imagoloogia (BA)
Reklaam ja suhtekorraldus (BA)
Ajakirjandus (BA)

Lina Žuravskaja
Audiovisuaalne meedia (BA)
Kommunikatsioonijuhtimine (MA)
Kea Kiviraijuja
Koreograafia (BA, MA)
Kommunikatsioon (MA)
Helen Kauksi

Kunstiõpetus (BA)
Integreeritud kunst, muusika ja multimeedia (BA)
Muusika (BA)
Kunstiõpetaja (MA, ühisõppekava EKAga)
Muusikaõpetaja (MA, ühisõppekava EMTAga)

Mari Kirme
Audiovisuaalkunstid ja meediauurigud (PhD) Eliisa Sokk
Digitehnoloogiate instituut
 
Informaatika (BA) Merily Müürsepp
Infoteadus (MA)
Haridustehnoloogia (MA)
Infotehnoloogia juhtimine (MA)
Maria Saar
Matemaatika (BA)
Infoteadus (BA)
Matemaatikaõpetaja (MA)
Lea Sild
Digitaalraamatukogundus (MA)
Digitaalsed õpimängud (MA)
Inimese ja arvuti interaktsioon (MA)
Avatud ühiskonna tehnoloogiad (MA)
Infoühiskonna tehnoloogiad (PhD)
Info- ja kommunikatsiooniteadused (PhD)
Kristi Oikimus
Haridusteaduste instituut
 

Alushariduse pedagoog (BA, MA)
Andragoogika (BA, MA)
Eripedagoogika (BA)
Eripedagoog-nõustaja (MA)
Hariduse juhtimine (MA)
Kasvatusteadused (MA)

Juta Luuri
Klassiõpetaja (INT)
Pedagoogika (BA)
Kutsepedagoogika (BA)
Noorsootöö (RKH)
Kutseõpetaja (MA, ühisõppekava TTÜga)
Mitme aine õpetaja (MA)
Noorsootöö korraldus (MA)
Katerina Koreškova
Kasvatusteadused (PhD) Elina Balašova
Haridusinnovatsiooni juhtimine (MA) Reet Sillavee
Humanitaarteaduste instituut
 
Aasia uuringud (BA)
Eesti filoloogia (BA)
Eesti keel kui teine keel ja eesti kultuur (BA)
Humanitaarteadused (BA)
Kultuuriteadus (BA)
Referent-toimetaja (BA)
Vene filoloogia (BA)
Aasia uuringud (MA)
Keeleteadus ja keeletoimetamine (MA)
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja (MA)
Eesti keele kui teise keele õpetaja (MA)
Vene keele ja kirjanduse õpetaja (MA)
Slaavi keeled ja kultuurid (MA)
Kultuuriteooria ja filosoofia (MA)
Helina Puksmann

Ajalugu (BA)
Antropoloogia (BA)
Euroopa nüüdiskeeled ja kultuurid (BA)
Filosoofia (BA)
Inglise keel ja kultuur (BA)
Romaani keeled ja kultuurid (BA)
Saksa keel ja kultuur (BA)Ajalugu (MA)
Ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja (MA)
Kirjalik tõlge (MA)
Kirjandusteadus (MA)
Suuline tõlge (MA)
Võõrkeeleõpetaja (MA)

Signe Steinpilm
Interdistsiplinaarsed humanitaarteadused - Artes Liberales (BA)
Antropoloogia (MA)
Eesti uuringud (MA)
Kirjandus-, visuaalkultuuri ja filmiteooria (MA)
Võrdlev kirjandusteadus ja kultuurisemiootika (MA, ühisõppekava EKA)
Lingvistika (PhD)
Kultuuride uuringud (PhD)
Ajalugu (PhD)
Maris Peters
Loodus- ja terviseteaduste instituut
 

Organisatsioonikäitumine (MA)
Tervisekäitumine ja  heaolu (PhD)
Pühholoogia (PhD)

Greete Horn
Psühholoogia (BA, MA) Sille Silluta
Psühholoogia (BA, MA) Polina Hanenko
Kehakultuur (BA)
Kehakultuuri õpetaja (MA)
Lotte-Triin Telgmaa (Räägu 49)

Rekreatsioonikorraldus (BA, MA)
Käsitöö ja kodundus (BA)
Töö- ja tehnoloogiõpetus (BA)
Integreeritud tehnoloogiad ja käsitöö (BA)
Käsitöö ja kodunduse õpetaja (MA)
Tehnoloogiavaldkonna ainete õpetaja (MA)
Töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja (MA)

Karin Esop (Räägu 49)
Kunstiteraapiad (BA, MA) Kati Usin (Räägu 49)
Bioloogia (BA)
Füüsika (BA)
Geoökoloogia (BA)
Integreeritud loodusteadused (BA)
Marianne Paapstel
Keskkonnakorraldus (BA, MA)
Maastike ökoloogia (MA)
Linnakorraldus (MA)
Anne Timm
Bioloogiaõpetaja (MA)
Füüsikaõpetaja (MA)
Geograafiaõpetaja (MA)
Gümnaasiumi loodusteaduslike ainete õpetaja (MA)
Molekulaarne biokeemia ja ökoloogia (MA)
Põhikooli loodus- ja täisteaduslike ainete õpetaja (MA)
Analüütiline biokeemia (PhD)
Füüsika (PhD)
Ökoloogia (PhD)
Kristin Part
Ühiskonnateaduste instituut
 

Õigusteadus (BA, eesti ja inglise keeles)
Interdistsiplinaarsed sotsiaalteadused (BA)
Rahvusvahelised suhted (MA)

Anna-Stina Kangro

Õigusteadus (BA, eesti ja inglise keeles)
Õigusteadus (MA)
Inimõigused digitaalses ühiskonnas (MA)

Maris Liström

Riigiteadused (BA)
Poliitika ja valitsemine (BA)
Sotsioloogia (BA ja MA)
Sotsiaalne ettevõtlus (MA)

Tamara Statsenko

Haldus- ja ärikorraldus (BA)
Sotsiaaltöö (BA)

Marika Voogre

Sotsiaalteadused (BA)
Turundus (BA)
Haldusjuhtimine (MA)
Riigiteadused (MA)
Politoloogia (MA)

Helena Raid

Sotsiaaltöö (MA)
Sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse (MA)
Riigi- ja poliitikateadused (PhD)
Sotsioloogia (PhD)
Sotsiaaltöö (PhD)
Demograafia (PhD)

Ave Põldmets-Ruut
Haapsalu kolledž
 
Kõik erialad Anneli Kasesalu
Rakvere kolledž
 
Kõik erialad Külli Vilepill