Riho Pätsi Koolimuusika Fond

lii leitmaa koor

Riho Pätsi Koolimuusika Fond tunnustab lastele, noortele ning õpetajatele suunatud muusikalise tegevuse eest eriliselt silma paistnud:

  • muusikaõpetajaid
  • instrumendiõpetajaid
  • heliloojaid
  • muusikapedagoogika uurijaid
  • koolimuusika edendajaid

Fond annab välja stipendiume, millega jäädvustatakse muusikapedagoogi, koorijuhi, teadlase, helilooja, Tallinna Ülikooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professori Riho Pätsi mälestust.

Fondi juhatusse kuuluvad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Ülikooli, Eesti Muusikaõpetajate Liidu ja Koolibri Kirjastuse esindajad.

Loe Riho Pätsi Koolimuusika Fondi kohta lähemalt.

Enn Soosaare Fond 

Enn Soosaare SA

Enn Soosaare Sihtasutus asutati 14. novembril 2011. aastal. Sihtasutuse ülesandeks on Eesti silmapaistva tõlkija, publitsisti ja ühiskonnategelase Enn Soosaare pärandi säilitamine, edasiarendamine ja jäädvustamine. 

Sihtasutus annab välja Enn Soosaare nimelist aastapreemiat, mis president Toomas Hendrik Ilvese ettepanekul nimetati eetilise esseistika auhinnaks. Preemia laureaadiks saab autor, kes on oma kirjutistega aidanud levitada ja arendada ühiskonnas väärtusi, millele Enn Soosaar pühendas kogu oma viljaka loometegevuse.

Sihtasutuse asutaja on Tallinna Ülikool, mille audoktoriks oli Enn Soosaar (1937–2010). Sihtasutuse tööd kureerivad Tallinna Ülikool, Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Eesti Kirjanike Liit, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Konsistoorium ja mitmed üksikisikud. 

Enn Soosaare Sihtasutuse veeb: www.essa.ee.