Kollektiivi nimi SOVELDAJA on tulnud verbist “soveldama”, mis tähendab loomist, seadmist, kujundamist. Üks esimesi tantsukogujaid ja loojaid Anna Raudkats tavatses oma seatud tantsude alla kirjutada “soveldanud Anna Raudkats”. Siit saigi ansambel endale nime.

Soveldaja nime alla koonduvad tulihingelised tantsuhuvilised, kes tunnevad rõõmu aktiivsest tantsulisest liikumisest.

Soveldaja ridades tegutseb täna kolm tantsurühma: põhirühm (A-segarühm, 8 paari), noorem rühm (B-segarühm, 8 paari) ning naisrühm (N3-naisrühm, 12 tantsijat). Suursündmuste eel on kokku tulnud ka vilistlasrühm (B-segarühm, 8 paari).

Soveldaja liikmeks on oodatud tantsuhuvilised inimesed - eelnevast tantsukogemuse nappusest ei tasu end heidutada lasta ning tulla võib nii üksi kui ka koos partneriga.

Omalt poolt pakume tempokat trenni, head seltskonda ning muidugi ka sagedasi esinemisvõimalusi. Lisaks väiksematele üritustele käime esinemas üle-eestilistel tantsukonkurssidel ja –pidudel, näiteks 2016. aasta kevadel tõi Soveldaja põhirühm Maie Orava võistutantsimiselt koju nii A-rühmade kategooria esimese koha kui ka terve konkursi üldvõidu. Suviti käime esinemas ka välismaistel folkloorifestivalidel. Oma tantsuoskust lihvime nii iganädalastel treeningutel kui ka laagrites, samuti on meil kombeks veeta ühiselt aega ka väljaspool trenni, näiteks tantsuõhtutel, pubides ja üksteisel külas.

Olulised viited

tantsijate grupipilt