logo

Koori muusikaalaste tegevuste hulka kuuluvad ülesastumised ülikooli aktustel ja tähtsündmustel, kontsertreisid nii Eestis kui ka välismaal ning koostöö erinevate muusikutega, näiteks Tanel Padar, Politsei- ja Piirivalveorkester, Tõnis Mägi, Marvi Vallaste, Kaire Vilgats jpt. Kooriliikmed on aktiivsed ka mujal kui muusikas.

XXVI Üldlaulupidu 

Koori eestvedamisel toimuvad nii piljardi- kui ka bowlinguturniirid, mängime pokkerit ja sõidame karti. Suviti mängime jalgpalli ja võrkpalli. Korraldame saunaõhtuid, jõulupidusid ja suvepäevi nii koorisiseselt kui ka koos teiste sõbralike kollektiividega.

Meeskoor ootab alati enda ridadesse julgeid ja aktiivseid laulumehi.

Viisipidamine on kohustuslik. Kui nooti lugeda ei oska, siis selle õpetame kohapeal selgeks.

Ajaloost

Koor loeb end 1955. aastal asutatud Tallinna Pedagoogilise Instituudi Meeskoori järeltulijaks.

Enamik praegusest lauljaskonnast kogunes 1999. aasta sügisel, mil dirigendid, kes soovisid Eesti meeskoori maastikul teha suuri muutusi, käisid läbi Tallinna gümnaasiume, et leida noori laulumehi. Siis sai kollektiivi nimeks Tallinna noorte meeskoor, aasta hiljem jätkati Tallinna Pedagoogikaülikooli meeskoorina. 2005. aasta ülikooli nime vahetuse tulemusena kannab ka koor Tallinna Ülikooli nime.

Kevadel 2014a sai TLÜ meeskoor 15 aastaseks ning oma noore ea kohta oleme nii mõndagi saavutanud:

2003. aastal Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride konkursil B-kategoorias kolmas koht;

2005. aastal Soomes Rahvusvahelisel Leevi Madetoja nimelisel meeskooride konkursil pälvisime B-kategoorias esimese koha;

2008. aastal otsustasime osa võtta telesaatest Laululahing, mis kogu laulurahvale üllatusena, kujunes väga populaarseks.
Sama aasta lõpus toimus Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride konkurss, millest meie koor võttis esimest korda osa A-kategoorias. Seal tunnustati meid neljanda kohaga, mille üle võib ainult uhkust tunda;

2010. aastal naasesime Tšehhist 38. Olomouc'i rahvusvaheliselt koorilaulu festivalilt kirikumuusika kategooria kuldmedaliga.

2012. aastal autasustas Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land meeskoori dirigent Jüri Renti TLÜ teenetemärgiga ülikooli heaks tehtud töö eest.

 

Kontakt

PostiaadressUus-Sadama 5, ruum M-213, 10120 Tallinn

 

Proovid toimuvad neljapäeviti kell 18.15 - 21.00 Mare majas, Riho Pätsi auditooriumis (M-213)

Nimi Amet Telefon
Indrek Vijard peadirigent  
Külli Kiivet dirigent  
Martin Ott koorivanem 56662335
Margus Kägu president 53305387

Muusika ja plaadid

 • Tallinna Ülikooli meeskoor, Politsei- ja piirivalveorkester, Birgit Varjun, Bonzo, Lenna Kuurmaa, Mikk Dede, Ro:Toro (2013).

  Plaati saab osta teadusinfokeskusest Astra maja I korrusel.

 • "Ühendatud ürgmehed" Jan Uuspõld, Tanel Padar & The Sun, Ines, Tallinna Ülikooli meeskoor, Mihkel Raud, Hardi Volmer (2009)
 • "Jõuluootus" Tallinna Ülikooli meeskoor, Eesti Piirivalveorkester (2010)

  Plaati saab osta teadusinfokeskusest Astra maja I korrusel.

Tule laulma!

Tallinna Ülikooli meeskoor ootab kõiki laulust, naljast ja headest sõpradest lugupidavaid mehi liituma oma toreda seltskonnaga. 

 Laulame igal neljapäeva õhtul kella 18.30-st ruumis M-213. Ootame, et koori astuja peaks viisi, kui sealjuures ka nooti tunned on hästi, kui ei – saab ka ilma hakkama.

Pane ennast kirja, tule kohale ja vaatame, või kuulame, mis mees oled. Võta sõber kah kaasa.

Lubame:

 • Esinemisi ja tuntust kodumaal, välismaal, Saaremaal, Hiiumaal jne.
 • Muusikaliselt arendavat tegevust kooriproovide, laululaagrite, konkursside, laululahingute, hääleseade jmt näol.
 • Sotsiaalselt arendavat tegevust saunaõhtute, bowlingu-, piljardi- ja pokkeriturniiride, teiste nais- ja meeskooridega ühisürituste jmt näol.
 • Nalja ja napsu, sõpru ja seltskonda, kärtsu ja mürtsu täpselt nii palju või vähe, kui sa ise parajasti soovid. Meeskoor tegutseb 365/24/7 ainult leia üles ja löö kampa.

Kui soovid astuda liikmeks, siis saada meile vabas vormis taotlus e-kirja teel aadressile: juhatus@meeskoor.com

Võtame uusi lauljaid vastu terve hooaja jooksul!