Pressiteade

Filmihäkaton BFMis inspireeris ja õpetas noori kooliõnne teemat avama

BFMi laste filmikool ja stuudio Vesilind koolitasid õpilasi lühifilme tegema, et nende konkursitööd kooliõnne teemal kõnetaks nii õpilasi kui õpetajaid.

BFMi laste filmikool

Ühepäevasele häkatonile said kutse filmikonkursil „Õnn koolis“ osalevad parimad projektid. Veebruaris alanud konkursi eesmärk on koguda filmilugusid selle kohta, kuidas seostavad lapsed õnne või selle puudumist koolis käimisega.

lapsed BFMis
Alexandra Pärn ja Kadri Ligi jagavad näpunäiteid

“Oli väga tore näha, millise kirega noored uusi teadmisi kohe oma projektides rakendama hakkasid,“ ütles häkatonil õpetanud filmikunsti üliõpilane Alexandra Pärn. Ta lisas, et ootab põnevusega nende tööde lõpptulemusi.

Lisaks Alexandra Pärnale jagas õpetusi ka tema kursusekaaslane Kadri Ligi. Eesmärgiks oli õpilastele jagada hea loo jutustamise ABC-d ja nippe, kuidas montaaži abil lugu vaataja jaoks emotsionaalsemaks muuta. Järeltöötluse spetsialist Lauri Laasik tegi kiirkursuse värvimääramise kohta ja BFMi dokumentaalfilmi professor ja produtsent Riho Västrik rääkis autorikaitsega seotud teemadest.

„Mulle tundus, et iga tiim sai laupäevast vähemalt natuke inspiratsiooni oma filme edasi arendada ja ehk isegi tulevikus veel midagi teha,“ ütles Kadri Ligi.

Professor Riho Västrik, kes on ka konkursi üks korraldajatest, ütles, et teda rõõmustasid õpilaste erinevad nägemused sellest, mis neid koolis õnnelikuks teeb. „Veelgi enam head meelt tegi see, et saime häkatonile kutsuda õpilasi erinevatest Eestimaa paikadest. Filmi tegemiseks ei pea elama Tallinnas,“ ütles Västrik.

Parimad lühifilmid saavad auhinna ja pääsevad rahvusvahelisele platvormile.

Tegemist on koolidelt koolidele mõeldud platvormiga, kusjuures kool on laiem koondnimetus, mis sisaldab nii õpilasi, õpetajaid, koolimaju kui õppeprogramme. Platvormi eesmärk on jagada parimat koolipraktikat üle maailma.

Platvorm omakorda sai alguse 3-seerialisest dokumentaalfilmist „Õnn koolis,“ mille režissöör on prantslane Martin Meissonnier ja üks kaasprodutsentidest on Riho Västrik. Film levib üle maailma ja seda näitas eelmisel aastal ka ETV.

lapsed BFMis filmi õppimas

Alanud on ka eelregistreerumine BFMi laste filmikooli