Kalle Kivi ja Andrus Rinde: paneme välja eriauhinna!

Maikuu on liikumiskuu, tõdetakse ka Tallinna Ülikoolis. Digitehnoloogiate instituudi informaatika õpetaja Kalle Kivi ja multimeediumi lektor Andrus Rinde kutsusid kolleege endaga mistahes väljakutses võistlema.

bänner

Me armastame liikuda, sest liikumine on mõnus kontrast meie igapäevatööle. Ja eks me tea sedagi, et veerev kivi ei sammaldu!
Meil pole kindlaid treenigplaane ja kõrgeid sihte, lähtume peamiselt oma emotsioonidest. Oleme uudishimulikud, meile meeldib ringi vaadata ja uusi kohti avastada. Seepärast liigume enamasti jalgrattaga – jõuab kaugemale kui jalgsi ja näeb palju rohkem kui autoga. Meile meeldib ka seltskond – seetõttu liigume tihti koos.

Rattaga seikleme juba lume sulamisest saadik. Pärast tööpäeva ekraani taga kisub meid metsa poole nagunii, aga liikumiskuu lisab elevust – väike võistlusmoment ja pisut kõrvalt tulevat motivatsiooni.

Kalle tahab liikumiskuu jooksul rattaga läbida vähemalt 500 kilomeetrit, Andrus püüab taset hoida ja läbida vähemalt 600 kilomeetrit. See ei tähenda, et Kalle liiguks vähem või tal puuduks võistlusjanu – tema harrastuseks on lisaks veel discgolf, mille tõttu kõnnib 10-20 kilomeetrit nädalas juba praegu, soojemate ilmadega rohkemgi. Kallel on ka eesmärk saavutada (järjekordne) medalikoht Eesti harrastajate meistrivõistlustel, oma vanuseklassis muidugi. Andrus loodab, et mais saab taas rahvatantsuga tegeleda. Kilomeetreid seal, tõsi, ei loeta, aga liikumist on kõvasti.

Koos liikudes valmistume ka oma iga-aastaseks ümber Tallinna ringiks (https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1v4SgSgdq5jjlH8vaUYGAgjrMulU&ll=59.422879916980705%2C24.740519500000023&z=11), mille tahame seekord liikumiskuu raames läbida. Valmistume selleks vändates mõningaid lemmikmarsruute, mis viivad Viimsi poolsaarele, Paljassaarele ja mujale. Sel aastal tahame uute teekondadena ette võtta Jägala ümbruse ning rannajoone Kloogarannast Tallinnani.

Kutsume kõiki huvilisi meiega kaasa, muidugi vastavalt hetkel kehtivatele reeglitele! Kindlasti anname kolleegidele ja üliõpilastele teada, millal põnevamaid retki ette võtame – kuulutame välja järjekordse „Kalle ja Andruse veloseikluse“. Loomulikult võib aga ka meid kuhugi kaasa kutsuda.

Kui on huvilisi, võime korraldada ka discgolfi ühisüritusi. Kalle on mitu aastat Andrust kaasa meelitanud, äkki sel aastal õnnestub.

Kõigile, kes nüüd mõtlevad, kas liikuda või kas osaleda liikumiskuu väljakutsetes, ütleme: muidugi lööge kaasa! Haarake kaasa veepudel! Valige mõni põnev koht kuhu liikuda! Ärge püüdke kuunormi ühe korraga täita – liikumisest peab mõnu tundma ja liikumissoov võiks säilida ka pärast maikuud! Et kolleegidele pisut lisamotivatsiooni anda, paneme välja eriauhinna DTI töötajale, kes mistahes väljakutses osaledes saavutab kõrgeima koha!

Liikumisrõõmu kõigile!