Edulugu

BFMi üliõpilane Arabella Saks jõudis finaali staariotsingul "Minu muusika, minu kirg"

Integreeritud kunsti, muusika ja multimeedia (IKUMUMU) õppekava teise aasta üliõpilane Arabella Saks jõudis kuue parima sekka BOSE Eesti korraldatud staariotsingul.

integreeritud kunst, muusika ja multimeedia

osalejaid oli võistlusel 64 ning finaali jõudis avaliku hääletuse ning žürii valikul kuus parimat, kelle sekka kuulus ka Arabella Saks. Esikoha võitis Sanna Sööt. "Saime kõik pärast personaalselt žüriiliikmetega vestelda ning seal öeldi mulle, et esikoha valik oli minu ja Sanna vahel," rääkis Arabella Saks.

IKUMUMU
vasakult: Merike Saks, Cecilia-Martina Mägi, Hanna Martinson, Arabella Saks ja Tuuli Rand

Žüriisse kuulusid Hanna Martinson, Tuuli Rand, Cecilia-Martina Mägi, Sander Sadam ning BOSE maaletoojad Eestis Merli Velsberg ja Mariliis Meius.

"Olen oma elus väga paljudel konkurssidel osalenud ning usun, et kõige rohkem on see minus kasvatanud perfektsionismi," muljetas Arabella. Ta lisas, et võistlused head kogemused nii esinemise, vastupidavuse kui ka tagasiside mõttes. "Tekib võimalus ennast ületada, tagasisidest saab alati õppida ning kiidusõnad ja edu annavad motivatsiooni ja enesekindlust edasi tegutsemiseks," ütles Arabella.

Arabella on mitu aastat saanud laulja ja muusikuna tegutseda ning tulevikus loodab ta seda veelgi rohkem ja edukamalt teha. "Lisaks ise musitseerimisele ja esinemisele soovin ma hakata õpetama hääleseadet, mis saab ehk reaalsuseks juba sügisel," kergitas Arabella saladuseloori. Ta lisas, et plaanib aasta jooksul valmis saada ka oma esimese albumi enda kirjutatud muusikast. Arabellal on ilmunud lugu "Hoia seda maad" (kaasautor: Laura Junson).

Võistlus oli avatud kõigile alates 15ndast eluaastast ning finaal toimus 19. märtsil Viirelaiu saatkonnas.