Aktuaalne

Luna TV laieneb Jupiteri platvormile

Uue hooaja Luna TV uudistesaade tõi endaga kaasa mitmeid uuendusi. Esimene saade läks eetrisse 18. veebruaril ja hakkab ka edaspidi eetrisse minema laupäeviti.

LunaTV

BFMi telemagistrantidest koosnev meeskond alustas Luna TV tudengiuudiseid mitmete uuendustega. Peatoimetajateks on sel semestril Brigita Sepp ja Grete Teearu.

"Kui varasematel hooaegadel oli sihtgrupiks Tallinna Ülikooli tudeng, siis sel hooajal teeme me saadet kõikidele noortele," sõnas peatoimetaja Grete Teearu. Ta lisas, et lühiuudised on endiselt suunatud Tallinna Ülikooli noortele. Teemade laienemine on sobilik ka seetõttu, et sel hooajal tehakse saate levitamisel koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga. "Meie saadet saavad kõik huvilised sel hooajal näha Rahvusringhäälingu veebikanalil Jupiter," selgitas peatoimetaja Brigita Sepp.

Stuudio värskenduskuurile mõeldi enne saadet pikalt. "Meie kursuse juht Olle Mirme sai nõusse ühe Eesti parima stuudiote kujundaja, Marit Kutseri, kes andis nõu, kuidas stuudiot suurema publiku jaoks atraktiivsemaks muuta," rääkis Brigita Sepp. Ta lisas, et kõik asjaosalised on väga tänulikud, et appi tulid ERR ja RGB, kes toetasid magistrante erinevate elementide hankimisel.

"Lisaks uuendasime saate graafikat – saatepea ja tiitrid said uue ilme tänu meie kursusekaaslasele Carmen Seljamaale," ütles Grete Teearu. Uuenduskuuri keskmesse jäi graafika puhul Luna logo, mis on läbi aastate olnud sama. Peatoimetaja Brigita Sepp tõi välja, et mõlemal peatoimetajal on soov senisest rohkem aega veeta stuudios. "Kui juba nii uhke kujundus sai tehtud, siis miks mitte seda vaatajale ka põhjalikumalt näidata," lisas ta. Pikemal stuudioajal ka tagamõte – otsesaate osakaalu suurenemine annab kõigile õppijatele põhjalikuma live´i kogemuse.

Avaepisoodis uuriti Tõnis Niinemetsalt ja Grete Kullalt, kuidas saada Eesti Laulu saatejuhiks ja, kas nad on valmis teatepulga noortele üle andma. Stuudiosse oli külla kutsutud Eesti Eurovisiooni ajaloo tõeline legend – Janika Sillamaa.

Vaata saadet siit