Pressiteade

Tudengifilmide festival Best of BFM tähistab kümnendat juubelit

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi tudengifilmide festival Best of BFM ehk BOB algab sel aastal 8. mail. Kolmenädalasel linastusperioodil saab BFMi Supernova kinosaalis näha tudengite värsket loometööd.

best of bfm 2023

Best of BFMi ehk Eesti tudengioscarite eesmärk on tähistada ja tutvustada filmimaastiku tulevikutegijate esimesi samme, kelle loomingu vilju nautida saab. Kinoekraanil rullub kolme nädala jooksul lahti 170 audiovisuaalset teost, mille hulgast leiab nii dokumentaal-, lühi- ja mängufilme kui ka tantsufilme, erinevaid ristmeedia projekte, reklaame ja muusikavideoid.

,,BOB on kõige erilisem noortesündmus Eestis: me oleme samaväärsed nii EFTA, muusikaauhindade kui ka kõigi teiste suurte teleshowdega,” rääkis sündmuse peakorraldaja ja filmikunsti tudeng Lennart Mathias Männik. Ta lisas, et BOB on vahetu ja kõik korraldajad soovivad südamest kogu hea ja parema tuua otse tudengitelt vaatajateni ning kellelgi ei ole siin mängus omakasu.

BOBi teine peakorraldaja ja filmikunsti tudeng Susanna-Reti Räim tõi välja, et festivaliga väärtustatakse ja tähistatakse tudengite tehtud tööd. ,,BOB on suur sulam erinevatest BFMi erialadest ja siin valmib palju kirevat sisu,” ütles ta. Susanna lisas, et BFMis õppivate noorte teosed on siirad ja mitmetahulised ning see on põhjus, miks tasub tulla filmidega tutvuma.

Kümnendat korda toimuva filmifestivali korraldusmeeskonda kuulub ligi sada tudengit kogu BFMist, nende hulgas on üliõpilasi ajakirjanduse, nüüdismeedia, filmikunsti, intregeeritud kunsti, muusika ja multimeedia, reklaami ja suhtekorralduse ning koreograafia erialadelt. Lisaks leiab meeskonnast BFMi vilistlasi ning ka alushariduse pedagoogika ja antropoloogia erialade tudengeid.

Tudengifilmide seast valib sõltumatutest ekspertidest koosnev žürii välja parimad ning ihaldatud Eesti tudengioscari ehk BOBi auhinnaga pärjatakse võitjad suurejoonelisel galal, mis toimub 8. juunil.

Linastuvaid teoseid ootame vaatama kõiki filmihuvilisi, kes soovivad oma silmaga üle vaadata Eesti filmimaastiku tulevikutegijad. Eriliselt ootame gümnaasiumiõpilasi.

Foto: Mark-Erik Tölpt