Digiblogi

Minu Erasmus-rände kogemus: Terje Tammekivi

Digitehnoloogiate Instituudi tudeng Terje Tammekivi jagab oma kogemust välisõppest Erasmus-programmi raames.

Terje Tammekivi

DTI infotehnoloogia juhtimise magistriõpe tudeng

Välisõppe: Helsingi Ülikool, Soome, 2020/2021 kevadsemestr

Helsingi ülikool rajati aastal 1640 ja see on kõige vanem ülikool Soomes. Ülikoolis tehakse palju teadustööd ja see on Euroopa Teadusülikoolide Liidu (LERU) asutajaliige. Seal töötab tuhandeid inimesi ja on võimalik valida rohkem kui saja õppeaine vahel.

„Erasmuse poolteist aastat Helsingi Ülikooli juures oli minu jaoks mitmel viisil rikastav kogemus. Kahjuks juhtus see periood nn koroonaajale ja õppetöö toimus seetõttu suuresti online-keskkonnas, mis inimesele, kes väga palju suhelda soovib, ehk pole kõige parem. Aga minule see periood väga meeldis, kuna ei omanda esimest korda magistrikraadi ja olen varem Erasmusega Saksamaal praktikal viibinud. Kursused olid huvitavad ja online-keskkonnas väga hästi korraldatud. Üksnes online-keskkonnas toimuv praktika võib aga IT-tudengile raskeks osutuda. Kursused olid mahukamad ja andsid natuke vähem punkte kui Eestis. Nende läbimiseks tuli kirjutada palju mahukam kirjalik eksamitöö aga samas oli õppejõud teinud väga põhjalikud loengute videod ja sai broneerida konsultatsiooni, kus küsida nõu ja tagasisidet. Kindlasti arendab välistudengina õppimine keelteoskust ja annab võõras riigis asjaajamise kogemuse. Peale oma eriala õppisin palju ka teiste maade ja kultuuride kohta. Erasmuse raames toimunud üliõpilasvahetus on julgustanud mind proovima kandideerida tööle väljapoole Eestit.“