Teade

Algas MODINA (Movement, Digital Intelligence and Interactive Audience) projekt

Algas Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate Instituudi koordineeritav Loov Euroopa programmi projekt MODINA (Movement, Digital Intelligence and Interactive Audience).

modian

Projekti partneriteks on 3 akadeemilist asutust ja 5 tantsukeskust 6 riigis, nimelt: Tallinna Ülikool (Eesti); Hochschule Düsseldorf (Saksamaa); Interaktiivsete Tehnoloogiate Instituut, IST-ID (Portugal); Tanzhaus NRW (Saksamaa); Sõltumatu Tantsu Lava (Eesti); Kino Šiška (Sloveenia); Trafo (Ungari) ja Riiklik Tantsukeskus Bukarestis (Rumeenia).

x

Tallinna Ülikooli poolt projekti koordinator, Digitehnoloogiate instituudi digipöörde vanemteadur Nuno Correia ütleb, et MODINA eesmärk on laiendada kaasaegse tantsu etenduste loomingulisi võimalusi ja suurendada publiku kogemust digitehnoloogia abil – rõhuasetusega tehisintellekti (AI) ja publiku suhtluse uurimisel. - saidil ja võrgus. Sellel eesmärgil on kaks omavahel seotud lähenemisviisi, mis on suunatud tantsukunstnikele, meediakunstnikele (loovtehnoloogid) ja publikule. Esimene lähenemisviis on luua tantsukunstnike ja meediakunstnike suutlikkus uute digitaalsete ja tehisintellektil põhinevate lähenemisviiside osas tantsus – tantsuteoste ettevalmistamiseks, esitamiseks, levitamiseks ja ümberehitamiseks (sh veebis) – artistide, tehnoloogide ja meie meeskonna koostöö kaudu. Teine lähenemisviis on võimaldada publikul osaleda etendustega laiendatud viisil: lavakonteksti täiustamine tehnoloogia abil; publiku suhtlusstrateegiate kasutamine võrgukanalite kaudu; või nende kombinatsioon.

mPilt eelmisest projektist Moving Digits. Foto: Stephan Jürgens.

Tantsukeskused on peamiseks kontaktiks kunstikogukonna ja publikuga. Tehnilisi ja teoreetilisi teadmisi ning lahendusi pakuvad ülikoolid. Projekti tulemused on: uued tantsuetendused; töötoad ja seminarid; uued tarkvaravahendid kaasaegse tantsu etenduste jaoks; tantsu ja tehnoloogia uued teooriad ja parimad praktikad; suurenenud kogemused, teadmised ja võimalused kunstnikele; tantsupubliku suurendamine ja laiendamine.

Kandideerimine on juba avatud! Tantsu ja tehnoloogia vallas pädevad multidistsplinaarsed duod saavad kandideerida kuni 24.05.2023.