Teadus

EKSPERT EETRIS ⟩ Martin Sillaots: Miks on vaja hariduslikke tõsimänge?

Mäng ei ole vaid väikese lapse töö, mängimine pakub meelelahutust vanusest sõltumata. Sealjuures üks mängude alaliik – tõsimängud – aitavad ühendada kaks head: nende seltsis on tore aega veeta ning samal ajal saab omandada uusi teadmisi ja oskuseid. 13. aprilli saates räägib Tallinna Ülikooli tõsimängude dotsent Martin Sillaots hariduslikest tõsimängude loomisest.

Martin Sillaots

Martin Sillaotsaga tuleb saates lähemalt juttu poliitikamängudest. Nende puhul tuleb olla tähelepanelik, sest sageli on mängu loojateks mängijad ise ja püütakse edasi anda mõnd endale olulist sõnumit. Sealjuures rõhutab Sillaots, et ka paljudel teistel juhtudel on tõsimängude puhul tegemist äriga ja need luuakse mõne tõsise eesmärgi saavutamiseks läbi meelelahutusliku tegevuse.

Saates tuleb juttu veel ka nendest mängudest, mille loomisesse ta on ise panustanud, mida on veel tõsimängude valdkonnas oodata, millised on maailmas populaarseimad tõsimängud ja mida mänguloojad neist õppida võiks.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli avalike suhete lektor Mart Soonik.

Vaata saadet