Üldteada on fakt, et muredega pöördume esimesena oma lähedaste või sõprade poole. Ülikooli õppima asudes saab üliõpilane korraga palju informatsiooni, mida ta vajab, kuid kõike mitte kohe. Hiljem, puutudes kokku juba reaalsete olukordadega, võib ta tunda ennast abituna, kuna varem kuuldu enam ei meenu.

Siin ongi tuutori ehk tugitudengi töömaa – saada teisest aru, anda infot, suunata õigete inimeste juurde, olla kuulaja ja toetaja. Oluline on seejuures olla teadlik ülikooli professionaalsest võrgustikust.

Tuutorite ettevalmistus toimub läbi ainekursuse "Tuutorite väljaõpe" (4 EAP) paralleelselt praktilise tegevusega. Väljaõpe ei ole kohustuslik tuutorina tegutsemiseks. 

Ettevalmistuse eesmärk on teadvustada oma tegevus abistajana ja olla ise toetatud  pakkumaks  kaasüliõpilasele emotsionaalset-, sotsiaalset ja/või praktilist tuge.

Toimuvad regulaarsed kohtumised, kus erinevaid õppemeetodeid kasutades käsitleme tuutorite enda või töö käigus saadud kogemusi. Nendele toetuvalt arutame läbi nõustamise põhialused- ja oskused, eetikaküsimused, kuidas toimida kriitilistes olukordades jne.

Praktilised tegevused: tuutor on kaasatud ÜNK avalikkusele suunatud tegevustesse. Näiteks „Tule Küsi“, ÜNK nädal jms

Lisaks sellele eeldame, et tuutor on ise aktiivne leidmaks abivajajat, on tegevuste algataja mitte ainult juhendatav. Head mõtted, mida teha on alati teretulnud!

Gruppi juhendab Kai Rannastu (ÜNK erivajadusega üliõpilaste nõustaja, täiskasvanute koolitaja, diplomeeritud superviisor ja coach)