Tallinna Ülikooli arengukava

I Sissejuhatus

BFM on ühiskonnale avatud, nüüdistehnoloogiaid kasutav, tunnustatud rahvusvaheline õpi-, teadus- ja loomekeskkond. BFM-is on filmi, tantsu ja teiste kunstide, meedia ning kommunikatsiooni akadeemiline uurimine ja praktiline loometegevus ühendatud innovaatiliseks loominguliseks tervikuks. Nii tagatakse valdkondade jätkusuutlik areng ja järelkasv.

Oleme digiajastu interdistsiplinaarne uurimiskeskus, mis teeb aktiivselt koostööd ettevõtete ja teiste institutsioonidega nii Eestis kui ka mujal maailmas. Osaleme kultuuri ja loomemajanduse kujundamisel kohalikul, regionaalsel ja globaalsel tasandil, mõjutades ühtlasi nendega seotud seotud ühiskonnaelu valdkondi.

BFM on digi- ja meediakultuuri fookusvaldkonna eestvedaja Tallinna Ülikoolis ning osaleb haridusuuenduse, kultuuriliste kompetentside, terve ja jätkusuutliku eluviisi ning ühiskonna ja avatud valitsemise fookusvaldkonna arendamises.

II Üksuse eesmärgid ja seos ülikooli strateegiliste eesmärkidega

Strateegiline eesmärk 1. Kõrgetasemeline teadus- ja loometöö Eesti heaks

• Panustame Eesti filmi, audiovisuaalmeedia ja tantsu kui rahvuskultuuri oluliste osade uurimisse ning arendame valdkonnakriitilisi pädevusi.

• Panustame nüüdismeedia ja digikultuuri uurimisse ning tulevikuinterneti arendamisse, tõstes BFM-i õppejõudude ja teadlaste kaasatust nendesse tegevustesse.
  • Arendame koostöös õpetajatega loovainete didaktika rahvusvaheliselt tunnustatud uurimisvaldkonnaks.
  • Algatame kõikides BFM-i valdkondades ja valdkondi ühendavalt TAL-i projektid ülikooliväliste partneritega, tagame projektide elluviimist toetab heal tasemel tugistruktuur ning loome projektide algatamiseks ja elluviimiseks motivatsioonisüsteemi.
  • Panustame oluliselt tõenduspõhise kultuuripoliitika (sh meediapoliitika) kujundamisse eesmärgiga väärtustada ühiskonnas senisest enam kultuuri, kultuuriloomet ja kultuuriharidust (sh meediaharidust).
  • Arendame ülikooli võimekust loovuurimuses ning kunstide  ja nüüdistehnoloogiate lõimimises.
  • Kujundame aktiivselt eestikeelset erialast terminoloogiat ning koostame õppematerjale.

Strateegiline eesmärk 2. Elumuutev õppimiskogemus ja 21. sajandi ootustele vastav õpe

• Ühendame BFM-i ja ülikooli eri valdkonnad õppe- ja TAL tegevuse kaudu, säilitades ja arendades erialade spetsiifikat ning luues samal ajal võimalused innovatsiooniks.
  • Toetame selliste õppijate kujunemist, kellel on lai maailmapilt, tugev erialane identiteet, oskus küsida olulisi küsimusi ning kes on edukad nii Eesti kui ka rahvusvahelisel tööturul.
  • Kasvatame dialoogilist õpikultuuri.
  • Loome paindlikud, õppijatele väljakutseid ja pingutust pakkuvad õppimisvõimalused nii taseme- kui ka täiendusõppes.

Strateegiline eesmärk 3. Tark ja väärtustatud organisatsioon

• Hoiame BFM-i ühtsena, kultuurilisele mitmekesisusele avatuna ja jätkusuutlikuna.
  • Arendame instituudi juhtimist kaasava, tulemusliku ja väärtuspõhisena.
  • Arendame BFM-i väärtustatud ning nüüdistehnoloogiaid kasutava õpi- ja tööpaigana.
  • Rikastame kultuuriruumi, korraldades TAL üritusi ja suurendades BFM-i liikmete ning vilistlaste õppe- ja TAL tegevuste nähtavust ning mõju.