Tallinna Ülikooli arengukava

I Sissejuhatus

TLÜ Haapsalu kolledži missioon on toetada läbi õppe-, uurimis- ja arendustegevuse inimeste tervislikku ning turvalist elukorraldust ja -viisi nii Lääne regioonis kui laiemalt kogu Eestis. Eesmärkide täitmiseks vajalike tegevuste kavandamisel lähtume Tallinna Ülikooli arengukava strateegilistest eesmärkidest ja tegevuspõhimõtetest. Kolledži panus ülikooli missiooni täitmisse on seotud eelkõige ühiskonna teenimisega, kaasates põhitegevusse ettevõtteid, avaliku ja kolmanda sektori asutusi ning rakendades teadmussiiret.

Kolledži tegevused haakuvad peamiselt fookusvaldkonnaga terve ja jätkusuutlik eluviis ning ühiskond ja avatud valitsemine. Haapsalu kolledž toetab regiooni arengut oma pädevusvaldkondades (tervisedendus, liiklusohutus, taastus- ja mudaravi, IT ja disain ning kogukonnatöö vananevas ühiskonnas). Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuses viiakse ellu Eestile olulisi arendusuuringuid  ravimuda ja mudaravi ning inimese liikumis- tegevusvõime valdkonnas, arendatakse ja disainitakse koostöös ettevõtjatega uuenduslikke tervise- ja loodustooteid.

II TLÜ Haapsalu kolledži arengukava eesmärkide seos Tallinna Ülikooli strateegiliste eesmärkidega 2023–2027

1. Kõrgetasemeline teadus- ja loometöö Eesti heaks

Haapsalu kolledž ja Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskus (TERE KK) on kõikides oma pädevusvaldkondades jätkusuutlik teadmuse koondaja, rakendusuuringute läbiviija ja tulemuste populariseerija. Kolledži roll regioonis on toetada kohaliku kogukonna ettevõtluse, tervisemajanduse ja haridusvaldkonna toimimist.

1. Elumuutev õppimiskogemus ja tulevikuvajadustele vastav õpe

Haapsalu kolledž ja TERE KK on valdkondlike pädevuste rakendaja ja lisaväärtuse looja nii Lääne regioonis kui ka riigi tasandil. Kolledži õppekavad on rakenduslikud, interdistsiplinaarsed ja kooskõlas pidevalt muutuva tööturu arengutega. Kolledžis avatav magistriõppekava Kogukonnatöö vananevas ühiskonnas loob üksusesse uue valdkonna uurijate grupi. Kolledži üliõpilase jaoks on õppekeskkond atraktiivne ja paindlik ning toetab täiskasvanud õppija vajadusi.

1. Tark ja väärtustatud organisatsioon

Haapsalu kolledži juhtimine on kaasav ja suunatud nii personali kui rahaliste ressursside jätkusuutlikkuse tagamisele aktiivse täienduskoolituse ja teenuste pakkumise ning projektitegevuse kaudu. Kolledži õppijad ja töötajad on rahul oma õpi- ja töötingimustega.