Teade

Prof Katagiri avalik loeng teemal „Ikigai“

kirsiõied ja ikigai tekst märkmikul

22-30.05 külastavad Haapsalu kolledžit Kobe Ülikooli professorid Keiko Katagiri ja Atsuhiko Uchida. Meie ühine akadeemiline huvi on vanemaealiste kaasamine, üksildus, easõbralik keskkond ning digioskused.

Reedel, 24. mail kell 14.15 peab prof Katagiri avaliku loengu teemal „Ikigai“

Loeng toimub Haapsalu kolledžis (ruum 301) aga soovijad saavad osaleda ka läbi Zoomi: https://zoom.us/j/93098523623?pwd=eUc2Vmo3M1UzS3NoWXB2NnZXaXFFdz09

Ikigai on jaapanlaste elamise põhimõtete süsteem. Ikigai on ainulaadne jaapani sõna, mida on raske teistesse keeltesse tõlkida. Küll aga on see sügavalt seotud heaolu ja inimese elutahtega. Sellel seminaril selgitame selle määratlust ja mõistet ning jagame seda arusaama. Uurime, kas Eesti inimesed jagavad kaudselt sarnast ideed.

Dr. Keiko Katagiri on alates novembrist 2022 Kobe Ülikooli Heaolu Uurimiskeskuse direktor ning Kobe Ülikooli Inimarengu ja keskkonna professor. Ta omandas doktorikraadi sotsiaalpsühholoogias 2006. aastal Tokyo Ülikoolis. Tema uurimused hõlmavad laia teemaderingi nagu näiteks: sotsiaalne osalus, kodanikuaktiivsus, sotsiaalne isolatsioon, sotsiaalne kapital, eakate töötajate probleemid, linnastumine ja vanade perekondade uuringud.

Hetkel on ta läbi viimas kolme uurimisprojekti. Esimene neist keskendub Jaapani kolmanda vanusegrupi töö ja sotsiaalse osaluse mõjude uurimisele. Teiseks on ta alustanud tegevusuuringut, mis keskendub sotsiaalse isolatsiooni esmasele ennetamisele linnalistes elamukompleksides elavate eakate seas. Kolmas projekt on rahvusvaheline võrdlev uuring, mis hõlmab kolme Aasia riigi sotsiaalset tuge ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat.