Humanitaarblogi

Hei, potentsiaalne tudeng!

Miks tulla õppima inglise keele ja kultuuri erialale?

TLÜ tudengi briti kirjanduse tunnis

Meil kõigil on nutitelefonid, sotsiaalmeedia, ajaveetmiseks vaatame TikToki videosid või scrollime Instagramis. Kõik see meedia on inglise keeles, ning kuigi selle kasutamine ei vaja teab mis head inglise keele oskust, siis tulevikus tööturule sisenemiseks on see väga vajalik. Meie maailm on globaalne, inimesed igalt poolt on omavahel ühenduses ning inglise keele süvaoskus on vajalik, et olla oluline osa sellest globaalsest maailmast. 

Mida pakub inglise keele ja kultuuri eriala tudengile? Lisaks inglise keele süvaõppele pakub eriala ka väga huvitavat kultuurilist ja ühiskondlikku tausta erinevatele inglise keelt kõnelevatele maadele. Oled kindlasti kuulnud sellisest elukast, nagu Frankensteini koletis. Kui palju tead aga originaalse “Frankensteini” raamatu autorist Mary Shelleyst, ning selle raamatu tegelikust sisust? Netflixi sari “Viikingid” on saanud väga populaarseks, rääkides ajast kui Suurbritanniasse saabusid põhjamaade sõdalased. Tollest ajast on aga jäänud palju vanainglise keeles kirjutatud ruunitekste, mida õpid samuti lugema inglise keele ja kultuuri erialal. Kas oled ka vahel mõelnud, kuidas enda sõnade seadmisega mõjutada inimesi nii, nagu sina tahad? Sellega aitab stilistika. 

Miks valida just Tallinna Ülikool? Inglise keele ja kultuuri erialal, ning ka muudel Tallinna Ülikooli erialadel õppides on võimalik minna ka Erasmus programmiga välismaale. Ajavahemikud varieeruvad mõnest päevast kuni aastani. Erinevate riikide valik on suur, ning Erasmuse programm pakub ka palju huvitavaid projekte tänu millele on võimalik suhelda välistudengitega ning ehitada endale väga kasulikud suhted tulevikuks. Meie ülikoolis on ka suur kõrvalerialade valik. Õppides inglise keelt ja kultuuri saab valida endale kõrvalerialaks näiteks itaalia keele ja kultuuri, või jaapani keele ja kultuuri, või hoopiski digihumanitaaria, või keskkonnahumanitaaria. Mitme keele oskus annab rahvusvahelisel turul väga palju erinevaid töö- ning ka praktikavõimalusi, ning on ka üleüldiselt väga kasulik näiteks reisimiseks.

Miks valida just Tallinna Ülikool? Inglise keele ja kultuuri erialal, ning ka muudel Tallinna Ülikooli erialadel õppides on võimalik minna ka Erasmus programmiga välismaale.

Mida me ülikoolina tudengile pakume? Võrreldes teiste Eesti kõrgkoolidega on Tallinna Ülikool ka väga suhtluskeskne. Toimub palju grupitöid ja huvitavaid projekte, milles osalemine arendab suhtlusoskust erinevate inimestega ning avardab ka maailmavaadet. Meie ülikoolis toimub tihti ka palju lõbusaid kokkusaamisi, mis on organiseeritud õpilasesinduse poolt. Need on näiteks teepeod või filmiõhtud, mängud või pannkoogihommikud. Samuti vahendab üliõpilaskond tihti erinevaid tööpakkumisi ja praktikapakkumisi, tänu millele on kerge leida endale huvitav töö- või praktikakoht ja ennast edasi arendada. 

Tallinna Ülikool pakub võimalust tulla avatud uste päevale, ning ka võimalust tulla tudengivarjuks, et paremini näha kas soovitud eriala on õige just sinu jaoks. Jälgi Tallinna Ülikooli veebilehte ning sotsiaalmeediat, et kursis olla võimalike kuupäevadega, kus võid tulla meid külastama. Veebilehelt leiad ka inimesed kelle poole küsimuste korral pöörduda, nende meiliaadressid ja telefoninumbrid, ning ka täpsema info kooli ning erialade kohta. Ootame sind õppima! 

Maria-Saskia Pähn (paremal) ja Keity Pukk

Autorid: Maria-Saskia Pähn (paremal) ja Keity Pukk (2. õppeaasta inglise keele ja kultuuri üliõpilased), juhendanud anglistika professor Julia Kuznetski.

Tunnuspilt: Tallinna Ülikooli tudengid briti kirjanduse tunnis.