Humanitaarblogi

Joosep Susi ja Merilin Aruvee toimetasid kirjandusõpetuse Videoõpsi

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi õppejõud Joosep Susi ja Merilin Aruvee on koostöös Videoõpsiga loonud kirjandusteemaliste videoloengute sarja.

Joosep Susi Videoõpsis

Kursust „Kirjandusteose analüüs ja tõlgendamine” käsitlevad videod on eelkõige mõeldud gümnaasiumis kirjanduse õpetamise toeks, kuid sobivad kasutamiseks laiemaltki. Õpetajate jaoks aitavad videod rikastada kirjanduse tunde, võimaldavad tõhusamalt läbi viia pööratud ja iseseisvat õpet ning annavad mõtteid, milliste nurkade alt ilukirjandusteostele läheneda.

Loodetavasti äratab videosari kirjanduse vastu huvi ka väljaspool kooli. Hoogsast videosarjast leiab kokku 20 õppevideot, millest esimesed üheksa on juba avalikud. Sisu on loonud Tallinna Ülikooli õppejõud: tekstide autor ja esitaja on kirjanduse didaktik Joosep Susi, toimetada on aidanud emakeeledidaktik Merilin Aruvee. Videoid on retsenseerinud kirjanik Anti Saar ja emakeeleõpetaja, Tallinna Ülikooli vilistlane Katrin Kullo.

Head vaatamist ja jagamist!

Sissejuhatus

Kuidas saada heaks lugejaks?

Mis on kirjandus?

Autor, tekst ja lugeja

Mis on fiktsioon?

Kõnekujundid

Kuidas jutustatakse lugusid?

Lüürilise luule tunnusjooned

Luuleteksti analüüs

Videod leiab ka e-koolikotist, samuti on need koondatud esitusloendisse.

Videoõpsi kirjandusvideote sari on kõigile Eesti üldhariduskoolidele kättesaadav tänu toetusele Euroopa Sotsiaalfondi meetmest „Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“ ja haridusministeeriumi projektist  “Emakeeleõpetuse Infokeskuse toetamine”.

Tunnuspilt: Joosep Susi räägib Videoõpsis, mis on kirjandus.